Wiadomo, że obie osoby to pracownicy szpitala. Otrzymanie dwóch „poważnych zgłoszeń” potwierdziła Duńska Agencja Leków. Nie podała jednak dalszych szczegółów.

Dania, jako jeden z kilkunastu krajów, zaprzestała stosowania szczepionki AstraZeneca 11 marca. Niektóre państwa europejskie wstrzymały podawanie preparatu po doniesieniach o przypadkach zakrzepów krwi u zaszczepionych. Niektóre z nich wznowiły szczepienia po komunikacie wydanym przez Europejską Agencję Leków (EMA). W czwartek poinformowała ona, że korzyści wynikające ze szczepień przewyższają ryzyko. W piątek Dania, Szwecja i Norwegia oświadczyły, że potrzebują więcej czasu na podjęcie decyzji odnośnie do stosowania szczepionki AstraZeneca.

– Priorytetowo traktujemy zgłoszenia podejrzewanych poważnych skutków ubocznych, takich jak te, i dokładnie je badamy, aby ocenić, czy istnieje możliwy związek ze szczepionką – przekazała w sobotę Tanja Erichsen, pełniąca obowiązki dyrektora ds. nadzoru nad bezpieczeństwem farmakoterapii w Duńskiej Agencji Leków.