Dopasowane mieszkanie do rodziny z dziećmi – na co zwrócić uwagę?

0
0
0
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne /

Zakup nowego mieszkania to z pewnością istotne wydarzenie w życiu każdej osoby. Decydując się jednak na taki ruch z perspektywy rodziny z dziećmi, warto wziąć pod uwagę kilka ważnych cech mieszkania, które mogą zaważyć na późniejszym, komfortowym spędzaniu czasu w nowym miejscu.

Metraż ma znaczenie

Wystarczająca ilość metrów kwadratowych powinna być podstawowym kryterium podczas poszukiwania nowego mieszkania. Kiedy dzieci są jeszcze małe może się wydawać, że dwa pokoje z kuchnią będą wystarczające dla całej rodziny. Trzeba mieć jednak na uwadze, że z czasem każdy z domowników będzie potrzebować coraz więcej przestrzeni, a ciągłe przebywanie z drugą osobą w tym samym pomieszczeniu może być przyczyną późniejszych konfliktów i niesnasek. Warto zatem działać z wyprzedzeniem i zdecydować się na takie mieszkanie, które nawet po kilku latach będzie w stanie zapewnić każdemu z członków rodziny trochę prywatności i spokoju. Trzeba również zauważyć, że z roku na rok zwiększa się przeważnie ilość zajmowanego miejsca przez ubrania oraz zabawki, dlatego większy metraż może po pewnym czasie okazać się niezwykle trafną decyzją. 

Dogodna lokalizacja

Wybierając lokalizację mieszkania dla rodziny z dziećmi, trzeba pamiętać o łatwym dojeździe do placówek oświatowych i miejsca pracy. Lokalizacje gwarantujące łatwy dojazd komunikacją miejską będą tymi, które powinny znaleźć się w naszym kręgu zainteresowań. Ważny będzie również dostęp do terenów zielonych, takich jak parki czy lasy oraz do miejsc stworzonych z myślą o najmłodszych, czyli placów zabaw. Warto również wziąć pod uwagę, czy dzielnica w której mamy zamiar zamieszkać, jest względnie bezpieczna. Strzeżone osiedle będzie niewątpliwie dodatkowym atutem, który warto rozpatrzyć mając na uwadze dobro swoich dzieci. W przyszłości może się również przydać większa liczba miejsc do parkowania, dlatego lepiej zawczasu poszukać takiej lokalizacji, w której pozostawienie auta na parkingu nie będzie stanowić problemu. 

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Mieszkanie wyposażone w balkon lub ogród z pewnością będzie bardziej atrakcyjne dla rodzin z dziećmi (chociaż warto w takim przypadku pamiętać o bezpieczeństwie). Tak samo możliwość korzystania z osiedlowego placu zabaw oraz boisk do gier zespołowych. Dla najmłodszych istotna może się także okazać bliskość rówieśników, dlatego lepiej wybrać miejsce, w którym nie będzie brakować innych rodzin z dziećmi w podobnym wieku. Z kwestii technicznych trzeba zwrócić uwagę na wyposażenie bloków. Mowa tu głównie o windach, które z pewnością ułatwią dostęp do mieszkania i sprawią, że rodzinna przejażdżka rowerowa albo spacer z wózkiem nie będą stanowić większego problemu. 

Zaufaj profesjonalistom

Podczas ostatecznego wyboru i dopasowywania mieszkania do swoich potrzeb warto skorzystać z usług platformy obido.pl. Aktualne oferty wprost od deweloperów z pewnością poprawią Twój pogląd na dostępne opcje z rynku mieszkaniowego. Możesz również skorzystać z pomocy niezależnych ekspertów, którzy w profesjonalny sposób podejdą do Twojej sprawy i chętnie pomogą dobrać lokum skrojone odpowiednio do Twoich potrzeb. Strona oferuje również wirtualne spacery 3D, które gwarantują większą szczegółowość niż same wizualizacje bądź rzuty 2D. Założenie konta na stronie jest darmowe (na zawsze), dlatego nie trzeba się martwić o późniejsze naliczanie dodatkowych opłat. Strona nie pobiera również żadnych prowizji. 

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną