Pielęgnacja zaczyna się od środka 

Używasz wieloetapowej pielęgnacji, poświęcasz swojej twarzy dużo uwagi, a cera nadal nie jest w najlepszej kondycji? Przyczyną może być zła dieta. To co jemy ma bardzo duży wpływ na stan naszego organizmu. To z kolei przekłada się także na naszą cerę. Nie bez przyczyny istnieje powiedzenie “jesteś tym, co jesz”. Dlatego w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę, na to, co kładziemy na swój talerz. Dieta dla pięknej cery powinna być bogata w świeże i sezonowe warzywa oraz owoce, kasze i białko. Z menu natomiast wyklucz wszelkiego rodzaju fast foody i żywność wysoko przetworzoną. Z kolei sucha skóra może być oznaką odwodnienia. Pij minimum dwa litry wody dziennie i zaobserwuj, czy cera staje się bardziej nawilżona.

Staraj się nie dotykać twarzy 

Czy wiesz, że średnio na godzinę dotykamy swojej twarzy aż 23 razy? To o co najmniej 20 razy za dużo. Na dłoniach znajduje się najwięcej bakterii i zarazków, które tym właśnie sposobem przenosimy na twarz. One z kolei przenikają do środka i odpowiadają za wypryski, krosty i innego rodzaju niedoskonałości. Dlatego wyrób w sobie nawyk nie dotykania twarzy, szczególnie brudnymi (nieumytymi) dłońmi. 

Po drugie, co jest bardzo ważne w dobie pandemii, często zmieniaj maseczkę. Niezmieniania maseczka chirurgiczna to siedlisko bakterii, które przenoszą się na naszą skórę. Dlatego maseczkę należy wymieniać po każdym użyciu. Twoja cera Ci za to podziękuje. 

Wykonuj zabiegi na piękną cerę 

Na listę sposobów dbania o cerę warto wpisać zabiegi kosmetyczne, np. mezoterapię bezigłową. Jest to sposób na dostarczenie substancji odżywczych w głąb skóry, dzięki czemu cera staje się świetlista i jędrna. Mezoterapia bezigłowa polega na fototerapii światłem LED i emitowaniu impulsów, które sprawiają, że błony komórkowe stają się lepiej przepuszczalne. Dzięki temu składniki aktywne wchłaniają się we właściwą warstwę skóry, a cera staje się czysta, odżywiona i gładka. 

Do mezoterapii wykorzystuje się specjalne urządzenie. Zabieg możemy wykonać w salonie kosmetycznym lub samodzielnie w domu. Warto włączyć go do cotygodniowej pielęgnacji. Przy regularnym użytkowaniu bardzo szybko zauważymy  znaczną poprawę stanu naszej cery. 

Więcej ciekawych i wartościowych artykułów znajdziesz na polski-portal.com.