Czym właściwie jest opaska sportowa?

Smartbandy (jak często jest nazywana opaska sportowa) i smartwatche,  to urządzenia w formie zegarka, które pomaga osobom, które uprawiają aktywność fizyczną. Dzięki opasce możemy monitorować całodniową aktywność i sprawdzać jakość wypoczynku nocnego. W zależności od stopnia zaawansowania opaski można liczyć na wiele, bardzo dokładnych funkcji. Warto więc jasno określić to, czego oczekujemy od opaski, by wybierając konkretny model wiedzieć, na które funkcje zwrócić uwagę.

Marsz po zdrowie

Coraz bardziej zdajemy sobie sprawę z tego, jak aktywność fizyczna jest ważna dla naszego zdrowia. Podstawowym narzędziem, w które wyposażone jest każdy  zegarek sportowy, jest pomiar liczby pokonanych kroków. W ten sposób nawet nie uprawiając sportu wyczynowo, jedynie spacerując, możemy zadbać o zdrowie swojego ciała. Codzienne pokonywanie 10 000 kroków pozwoli zachować nam dobrą formę. W ten sposób można spalić aż ¼ kalorii dostarczanych w ciągu doby do organizmu, jak i wyregulować ciśnienie tętnicze, a także zredukować zbyt wysoki poziom cukru w organizmie. Taka odpowiedź organizmu następuje już po pół roku regularnego pokonywania tego dystansu.

Smartwatch idealny dla kobiety

Zegarki tego typu bardzo często mają całkiem sportowy wygląd, przez co nie zawsze pasują do damskich stylizacji, które niejednokrotnie przyjmują formalną, czy choćby półformalną formę.  W takim wypadku zegarki o linii sportowej nie pasują, przez co wiele pań rezygnuje z tej formy wspomagania swojej kondycji. Huawei watch fit łączy w sobie sportowe funkcje sportowe i ciekawy wygląd. Zegarek wygląda w taki sposób, że uzupełni sportową, jak i elegancką stylizację. Prostokątna, a zarazem lekka koperta zapewnia wygodę użytkowania – spory 1,64-calowy wyświetlacz, zapewnia bardzo duży komfort poruszania się po interfejsie urządzenia. Możliwość zastosowania wymiennych pasków w różnych kolorach zwiększa możliwość dopasowania wyglądu zegarka do całej stylizacji.

Małe wymiary, wiele funkcji

Kompaktowość jest podstawą przy używaniu urządzeń mobilnych. Zegarek huawei watch fit wyróżnia się długim czasem pracy na baterii, a także niewielką grubością koperty, przez co naprawdę dobrze prezentuje się na nadgarstku. Dostosowanie funkcjonalności do potrzeb kobiet np. przez kalendarz menstruacyjny, znacznie zwiększa funkcjonalność urządzenia dla każdej użytkowniczki. Jak wskazują opinie na temat urządzenia dostępne w sieci, wgrane w urządzenie animacje pokazujące proponowane ćwiczenia naprawdę zachęcają panie korzystające z zegarka do podejmowania nowych aktywności.

Parametry zdrowotne

Współcześnie zegarki, to nie tylko urządzenia, które wskazują godzinę. Smartwatch pomoże nam także kontrolować podstawowe parametry zdrowotne. Sprawdzenie tętna, czy popularny w ostatnim czasie pomiar stopnia natlenowania krwi są jednymi z funkcji, które proponuje smartwatch.

Personalizacja szyta na miarę potrzeb użytkownika

Możliwość personalizacji nie tylko wyglądu bransoletki, ale także tarczy, na której można szybko sprawdzić interesujące nas informacje takie jak: godzina, prognoza pogody, czy powiadomienia ze smartwatcha, z którym urządzenie jest sparowane, dotyczące połączeń, powiadomień z kalendarza, czy z mediów społecznościowych zwiększa użyteczność urządzenia. Dodatkowo wybór spośród wielu tarczy daje możliwość dopasowania urządzenia do potrzeb użytkowniczki.

Smartwatche podobnie jak lata temu smartfony wkradły się do naszej codzienności, zajmując w niej ważne miejsce. Korzystanie ze smartwatcha zapewnia nam wygodę, szybki dostęp do wielu potrzebnych funkcji. Używanie smartwatcha zapewnia poprawę jakości treningu, oraz zwiększa jego bezpieczeństwo przez kontrolę parametrów zdrowotnych, przede wszystkim pulsu.

 

Karolina Zatoń