Amerykański potentat rynku nieruchomości Robert Durst został skazany za zabicie swojej najlepszej przyjaciółki Susan Berman.

Durst został uznany za winnego zabicia Berman w 2000 roku, aby powstrzymać ją przed rozmową z policją na temat zniknięcia jego żony.

W wieku 55 lat znaleziona ją martwą z postrzałem w głowę w jej domu w Beverly Hills.

W ostatniej części The Jinx - dokumentu nakręconego przez HBO -słychać jak Durst mruczy do siebie:

"Co ja do cholery zrobiłem? Zabiłem ich wszystkich, oczywiście".

Na kilka godzin przed wyemitowaniem ostatniego odcinka telewizyjnego dokumentu, władze aresztowały Dursta w Nowym Orleanie za morderstwo Berman. Ławnikom odtworzono ten klip podczas procesu.

Prokuratorzy nazwali Dursta liczącego sobie 78 lat "narcystycznym psychopatą". Teraz wygląda na to, że prawdopodobnie umrze on w więzieniu.

Susan Berman była pisarką kryminałów i działała jako rzecznik prasowy Dursta, gdy ten stał się podejrzanym w sprawie zaginięcia swojej żony.

Podczas wcześniejszego przesłuchania, prawnik Dursta, Dick DeGuerin, sprzeciwił się, aby ławnikom pokazano również klipy z filmu "All the Good Things" z 2010 roku, opowiadającego o jego małżeństwie, w którym wystąpili Ryan Gosling i Kirsten Dunst.

Film został wyreżyserowany przez twórcę filmu "The Jinx" Andrew Jareckiego i przedstawia życie potentata, ukazując go jako mordercę.

Żona Dursta, Kathleen McCormack, studentka medycyny, zaginęła w 1982 roku i uważa się ją za zmarłą.

Tuż po piątkowym wyroku jej rodzina wydała oświadczenie, w którym wzywa prokuratorów z nowojorskiego hrabstwa Westchester do ścigania Dursta.

"Wymiar sprawiedliwości w Los Angeles w końcu przysłużył się rodzinie Berman. Teraz nadszedł czas, aby Westchester zrobił to samo dla rodziny McCormack"

- napisali.

Prokuratorzy twierdzą, że Durst w rzeczywistości zamordował trzy osoby - trzecią był starszy sąsiad, Morris Black, który odkrył tożsamość Dursta w 2001 roku, gdy ten ukrywał się w Teksasie.

Durst został uniewinniony od zarzutu zamordowania Blacka, skutecznie argumentując, że zabił go w samoobronie przed porąbaniem ciała.

Durst jest skłóconym członkiem jednej z najbogatszych i najpotężniejszych dynastii nieruchomości w Nowym Jorku. Jego brat Douglas Durst, który zeznawał na rozprawie, powiedział sądowi:

"On chciałby mnie zamordować".

Durst ma zostać skazany 18 października.