Ale ta zmienność nie jest taka zła, ponieważ niektórzy ludzie wykorzystują ją do handlu tą kryptowalutą na platformach takich jak immediate-edge.co/pl/

Jednak niektórzy ludzie i firmy wciąż z dystansu śledzą gwałtowny wzrost i spadek wartości tej kryptowaluty. Jeśli zauważyłeś, cena Bitcoina gwałtownie wzrosła podczas pandemii COVID-19, po czym waluta cyfrowa straciła 11% wartości rynkowej. Ostatecznie Bitcoin spadł o około 40% swojej rekordowo wysokiej wartości.

Rezerwa Federalna zasugerowała podwyżkę stóp procentowych, co mogło skłonić inwestorów do sprzedaży swoich monet i wyboru bezpieczniejszych inwestycji. Jednak wahania cen Bitcoina nie są niczym nowym. Przez lata Bitcoin udowodnił swoją zmienność. Handel Bitcoinami to najbardziej efektywny i najprostszy sposób na zarabianie pieniędzy na tej wirtualnej walucie. Oto dlaczego powinieneś handlować Bitcoin w tym roku.

Przejrzystość informacji

Przejrzystość jest priorytetem dla większości inwestorów przy przekazywaniu pieniędzy. Technologia Blockchain przechowuje wszystkie informacje o transakcji i inwestorach. Dzięki temu, handlujący Bitcoinami mogą swobodnie przekazywać środki podczas handlu Bitcoinami.

Zmienność Bitcoina

Podczas gdy niektórzy eksperci twierdzą, że wartość Bitcoin ustabilizuje się, niektórzy inwestorzy i traderzy chcą handlować nim dla zysku, wykorzystując niestabilne ceny Bitcoin. Idealnie byłoby, gdyby traderzy mogli skorzystać z gwałtownych i szybkich wahań cen Bitcoina i wymienić go na pieniądze fiat w celu osiągnięcia zysków. Jednakże, badanie i zdobywanie wiedzy na temat tej wirtualnej waluty jest niezbędne dla każdego, kto chce zmaksymalizować swoje zyski w handlu tą wirtualną walutą.

Na przykład, należy zrozumieć przyczyny szybkich zmian cen Bitcoina. Należy również poznać narzędzia do monitorowania rynku i określić, kiedy kupić lub sprzedać swoje udziały.

Bitcoin zyskuje na popularności

Satoshi Nakamoto przewidział Bitcoin jako globalną walutę cyfrową. Oznacza to, że ludzie mogą w końcu zaakceptować płatność Bitcoinem za swoje towary i usługi. Jednak, aby Bitcoin stał się walutą międzynarodową, potrzeba czasu, ponieważ niektórzy ludzie postrzegają go jako aktywo spekulacyjne. Ponadto coraz więcej firm i przedsiębiorstw, w tym PayPal, Visa, Starbucks, Rakuten i MicroStrategy, akceptuje Bitcoin. Zatem te fakty wskazują, że Bitcoin może w końcu stać się walutą akceptowalną na całym świecie.

Kontrola i bezpieczeństwo

Bitcoin pozwala użytkownikom kontrolować swoje środki podczas handlu. Ponadto ta wirtualna waluta działa w oparciu o technologię blockchain. Eksperci chwalą tę technologię za wysoki poziom bezpieczeństwa i inne cechy, które mogą rozszerzyć jej zastosowanie w innych sektorach.

Niskie koszty

W przeciwieństwie do tradycyjnych walut, które wymagają od użytkowników uiszczania wysokich opłat, Bitcoin jest tanim środkiem wymiany. Niektóre transakcje kosztują prawie zero, a mimo to użytkownicy przekazują wartość. Dodatkowo, większość rządów nie opodatkowuje transakcji Bitcoin. Tak więc nawet handel Bitcoin wiąże się z niewielkimi kosztami.

Niskie ryzyko

Blockchain, na którym opiera się Bitcoin, gwarantuje, że dostęp do kryptowaluty, jej transfer i przechowywanie są możliwe tylko online. Zmniejsza to ryzyko, które ludzie wiążą z walutami konwencjonalnymi. Na przykład w skomputeryzowanym systemie księgi głównej przechowywane są istotne informacje o użytkowniku. Dlatego osoby o złych intencjach nie mogą szybko uzyskać dostępu do tych informacji i wykorzystać ich przeciwko posiadaczom Bitcoinów.

Przemyślenia końcowe

Handel Bitcoinami ma kilka zalet. Wiele osób i instytucji używa tej wirtualnej waluty od ponad dekady. Co więcej, Bitcoin pokonał wiele wyzwań, a jego wartość rosła na przestrzeni lat. Te fakty w połączeniu z jego kapitalizacją rynkową i wynikami czynią go jednym z najlepszych aktywów cyfrowych do handlu. Niemniej jednak, należy poświęcić odpowiednią ilość czasu na zrozumienie Bitcoina i jego działania, zanim zaczniemy go kupować i sprzedawać.