Okazało się, że mężczyzna jest odpowiedzialny za zwabienie i zabicie 21-letniej studentki Libby Squire. Według opinii sądu, Polak uprowadził i zgwałcił kobietę, gdy ta wracała do domu z imprezy. Jej ciało zostało odnalezione dopiero po 2 miesiącach w dokach portu w Grimsby, nad ujściem rzeki Humber. Ślady DNA wskazały na Pawła R.

Po długim czasie media postanowiły wrócić do sprawy za sprawą matki 21-letniej kobiety. Okazuje się, że kobieta jest zainteresowana spotkaniem z Polakiem.

Chciałabym usiąść przy stoliku naprzeciw niego i wypić z nim filiżankę kawy. Naprawdę. Chcę wiedzieć, co wydarzyło się tamtej nocy. Nadal nie wiem, co się stało. Jakie były ostatnie słowa Libby? Jak ona zginęła? [...] Chcę, żeby na mnie spojrzał - wyjaśniła.

Co ciekawe, według informacji do których dotarli dziennikarze "Daily Mail" Paweł R. zgodził się na rozmowę.

Nie nienawidzę go, naprawdę nie. Uważam, że złość i nienawiść są niesamowicie wyczerpujące, więc nie chcę iść tą drogą. Po prostu próbuję przebrnąć przez życie bez Libby i jest to wystarczająco trudne i są dni, kiedy nawet nie chcę zajmować się trojgiem moich pozostałych dzieci, iść do pracy czy na spacer z psem. Chcę po prostu zatopić się w świecie mojej Libby - podkreśliła kobieta.