SZOK! Ksiądz obrońca życia wydalony z kapłaństwa! Tłumaczenie może zaskakiwać...

0
0
0
/ screen Youtube.com

Szokujące informacje przekazała Fundacja Życie i Rodzina! Znany ksiądz Frank Pavone został usunięty ze stanu kapłańskiego. Powodem miały być m.in. rzekomo bluźniercze wypowiedzi, jednak wszystko wskazuje na to, że decyzja została podjęta z powodu antyaborcyjnej działalności duchownego.

63-letni ksiądz Frank Pavone praktycznie całą swoją działalność i siły skupił na obronie wartości życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci. Jako przewodniczący kilku organizacji antyaborcyjnych (między innymi Priests For Life czyli „księża za życiem”) wygłaszał przemówienia w całym kraju i nie bał się mówić oraz pokazywać prawdy o aborcji. Ten autentyczny obrońca życia został całkowicie wbrew sobie usunięty ze stanu kapłańskiego - czytamy na stronie fundacji.

Jak przekazała National Catholic Register decyzja wydalenia księdza ze stanu duchownego były "bluźniercze komunikaty w mediach społecznościowych" i "uporczywe nieposłuszeństwo wobec zgodnych z prawem instrukcji jego biskupa diecezjalnego".

Zdaniem przedstawicieli Fundacji Życie i Rodzina sprawa wygląda bardzo podejrzenia, a tłumaczenia NCR są ogólnikowe.

Motywy decyzji Watykanu są co najmniej zastanawiające w kontekście krytyki, którą ksiądz Pavone kierował pod adresem biskupów. Duchowny zarzucał im, że wielu z nich nie tylko nie wspiera działalności na rzecz ochrony życia, ale wręcz blokuje takie inicjatywy - podkreślono.

Źródło: Fundacja Życie i Rodzina

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną