Przypomnijmy, testowa emisja stacji rozpoczęła się 11 listopada 2022 roku. Od tego czasu Media Narodowe nadają swój program nie tylko w internecie, ale także w wybranych sieciach kablowych. Za kanałem stoi Robert Bąkiewicz, prezes stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Tak, na wniosek grupy członków Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, związanej politycznie z Konfederacją i Robertem Winnickim, aplikacja koncesyjna telewizji Media Narodowe została wycofana, zaakceptował to prezes Robert Bąkiewicz - informuje Piotr Barełkowski, doradzający zarządowi i odpowiadający za dystrybucję kanału.

Dąży on (red. Bąkiewicz) do kompromisu, ugody i odpolitycznienia projektu Mediów Narodowych, na które atak przeprowadziła opozycja w jego stowarzyszeniu - dodaje.

Z najnowszych informacji wynika, że przygotowywany jest już nowy wniosek, w którym kanał widnieć będą pod inną nazwą. 

W tym momencie w przyspieszonym tempie reorganizujemy nasz projekt, żeby w najbliższych dniach przedstawić operatorom telewizji kablowych nowy podmiot, który pozwoli nam się wywiązać ze zobowiązań wobec partnerów i uruchomić wolną od konfliktów i politycznych nacisków, nową telewizję - podkreślił Barełkowski.