Znany dziennikarz zszokował wszystkich! O to oskarża Ukrainę

1
1
18
Tucker Carlson
Tucker Carlson / By Gage Skidmore from Surprise, AZ, United States of America - Tucker Carlson, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=129626715

Amerykański komentator polityczny Tucker Carlson wskazał na możliwą rolę rządu w Kijowie w eksplozji na tamie w Kachowce w pierwszej części swojego nowego programu opublikowanego na Twitterze we wtorek wieczorem.

"Tak więc, jeśli to było zamierzone, to nie była to taktyka wojskowa, to był akt terroryzmu" - powiedział Carlson, komentując incydent. "Wysadzenie tamy może być złe dla Ukrainy, ale bardziej szkodzi Rosji i właśnie z tego powodu ukraiński rząd rozważał jej zniszczenie". W grudniu Washington Post zacytował ukraińskiego generała, który powiedział, że jego ludzie wystrzelili amerykańskie rakiety w bramę przeciwpowodziową tamy jako uderzenie testowe".

"Tak więc, gdy fakty zaczynają napływać, staje się znacznie mniej tajemnicą, co mogło się stać z tamą. Uczciwa osoba doszłaby do wniosku, że Ukraińcy prawdopodobnie wysadzili ją w powietrze, tak jak można by założyć, że wysadzili Nord Stream - rosyjski gazociąg - zeszłej jesieni" - kontynuował dziennikarz. "I w rzeczywistości Ukraińcy to zrobili, jak teraz wiemy".

Fox News poinformował 24 kwietnia, że rozstał się z Carlsonem, jednym z najpopularniejszych komentatorów politycznych, który wielokrotnie krytykował rząd USA i jego politykę bezwarunkowego wsparcia dla rządu w Kijowie. Carlson ogłosił w maju, że ponownie uruchomi swój program polityczny na Twitterze.

Źródło: oroszhirek.hu

Sonda

Wczytywanie sondy...
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną