Eksperci Kongresu USA: Prześladowania religijne stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego

0
0
2
Kongres
Kongres / Pixabay

W zeznaniach złożonych w środę przed Izbową Podkomisją Bezpieczeństwa Narodowego, Granic i Spraw Zagranicznych eksperci stwierdzili, że prześladowania religijne na całym świecie stanowią poważne zagrożenie dla amerykańskich obywateli i bezpieczeństwa narodowego USA.

Przesłuchanie, któremu przewodniczył republikanin z Wisconsin Glenn Grothman, odbyło się na kilka dni przed 25. rocznicą uchwalenia ustawy o międzynarodowej wolności religijnej (IRFA), która podniosła wolność religijną do rangi celu polityki zagranicznej USA.

David Curry, prezes Global Christian Relief, zeznał, że "wiara naprawdę jest pod ostrzałem", a chrześcijanie są szczególnie dotknięci.

Według Curry'ego, około 360 milionów chrześcijan na całym świecie "doświadcza wysokiego poziomu prześladowań lub dyskryminacji tylko z powodu swojej wiary".

Biorąc pod uwagę, że tak duża część światowej populacji doświadcza prześladowań religijnych, Curry powiedział, że "gdy wolność religijna nie jest chroniona, ekstremizm i autorytaryzm kwitną" oraz że "rozwój wolności religijnej jest również ważny dla interesów bezpieczeństwa narodowego USA".

"Im więcej Stany Zjednoczone mogą zrobić, aby wspierać i rozwijać tę kluczową wolność", powiedział, "tym bardziej powstrzymamy grupy, które chcą nam zaszkodzić".

Ze względu na te zagrożenia, Curry i inni eksperci, którzy zeznawali, wezwali Kongres i administrację Bidena do podjęcia konkretnych działań w celu zaradzenia prześladowaniom religijnym trwającym obecnie w krajach od Nigerii po Afganistan i nie tylko.

Źródło: CatholicAgencyNews

Sonda
Wczytywanie sondy...
Polecane
Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną