Żakowski zaproponował rozsądne rozwiązanie w sprawie mediów publicznych

0
0
6
Gmach TVP w Warszawie
Gmach TVP w Warszawie / Autorstwa Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=58853772

Jacek Żakowski, Dziennikarz TOK FM, "Gazety Wyborczej" i "Polityki", znany ze swoich skrajnych opinii, tym razem zaproponował rozsądne rozwiązanie w sprawie mediów publicznych.

Podczas debaty tzw. Obywatelskiego Paktu na Rzecz Mediów Publicznych Jacek Żakowski zaproponował, żeby główne partie podzieliły się mediami publicznymi. Tusk miałby przejąć TVP1, a Kaczyński TVP2: "Chciałbym do państwa zaapelować, abyśmy pomyśleli o tym, jak podzielić się pieniędzmi, infrastrukturą, mediami, tymi które mają charakter publiczny, są finansowane z środków publicznych, z tymi, którzy przegrali wybory w październiku".

Dodał:To jest bardzo trudna sprawa. "Włosi podzielili się kanałami na przykład. Czy jesteśmy gotowi pomyśleć o tym, że Dwójka będzie PiS-owska? Jeżeli nie, to oni po dojściu do władzy, a to się stanie, zabiorą sobie znowu wszystko".

Stwierdził także: "Jeżeli się tym państwem nie podzielimy w sposób, który druga strona odbierze, jako gest być może szczodry, to żadne media publiczne nie będą istniały, bo oni zbudują swoje media prywatne, a te, które my będziemy im oferowali, po prostu odrzucą i będą stali z napisem "TVP łże", tak jak państwo stali, za co jestem ogromnie wdzięczny".

Wywołało to furię salonu. Roman Giertych stwierdził: "Pan Jacek Żakowski proponuje oddać TVP 2 dla PiS. Mam lepszą propozycję. Niech Agora S.A. odda TOK FM dla PiS. I Żakowskiego wezmą jako redaktora naczelnego".

Z kolei Tomasz Lis, były redaktor naczelny "Newsweeka", napisał: "Ja proponuję, by dać PiS-owi kopa w tyłek, a w ramach ustępstw rano albo przed północą na kanale TVP Historia codziennie dawać wydanie 'Wiadomości' z czasów rządów PiS".
 


 

Źródło: Interia

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną