Podziękowała papieżowi w poście na X, dawniej znanym jako Twitter.

"Jestem głęboko zaszczycona, że papież [Franciszek] mianował mnie członkiem Papieskiej Akademii Życia" - powiedziała Karikó. "W zeszłym roku wygłosiłem w Watykanie wykład na temat nowych biotechnologii. To było ekscytujące spotkać papieża [Franciszka] [na] prywatnej audiencji z moją rodziną [i] pobłogosławił moje wnuki ".

W wiadomości wideo po nominacji Karikó skomentowała swoją pracę nad mRNA.

"Wraz z moimi kolegami oparliśmy się na odkryciach naukowców, którzy byli przed nami i stworzyliśmy optymalne RNA odpowiednie do terapii" - powiedziała. "Nigdy w milionie lat [nie] wyobrażałam sobie, że zostanie to wykorzystane do stworzenia szczepionki do walki z globalną pandemią i ostatecznie uratuje miliony istnień ludzkich".

Karikó zauważyła również w swojej wiadomości wideo, która została opublikowana 11 lutego, że był to Międzynarodowy Dzień Kobiet i Dziewcząt w Nauce.

"Myślę też o wszystkich młodych dziewczynach, które mogą się zainspirować i chcieć zostać naukowcem" - powiedziała. "Chciałabym je zachęcić [do realizacji tych aspiracji] i uczynienia otaczającego je świata lepszym".