Szef Papieskiej Akademii Teologicznej nie gryzie się w język. Tak mówi o masonerii

0
0
2
Biskup
Biskup / Zrzut ekranu

Przewodniczący Papieskiej Akademii Teologicznej bp Antonio Staglianò wypowiedział się ostatnio na temat masonerii. Jak przyznał pomiędzy kościołem katolickim, a masonerią istnieje sprzeczność. Oto, co dokładnie powiedział.

Przewodniczący Papieskiej Akademii Teologicznej bp Antonio Staglianò pojawił się ostatnio na spotkaniu z wolnomularzami w Mediolanie. Wypowiedział się, więc odnośnie masonerii. 

"W lożach wolnomularskich rozwija się spiski związane z potajemną władzą. To sprzeczne z chrześcijańskim sposobem działania. Kiedy mówimy o niemożności zgody, odnosimy się do głębokich sprzeczności"

-powiedział w rozmowie z mediami z Watykanu. 

Dodał, że herezja masońska wiąże się z herezją ariańską. Zaznaczył, że pojawił się tam Ariusz, który twierdził, że Jezus Wielkim Architektem Wszechświata, co neguje boskość Chrystusa. 

"Taka idea jest dziełem rozumu ludzkiego, który chce myśleć o sobie jako o bogu. Braterstwo [w Kościele] bazuje na sakramencie miłości Boga w Jezusie, jest zakorzenione w Eucharystii, a nie w ogólnej idei bycia braćmi"

-podkreślił. 

Przyznał też, że miłosierdzie chrześcijan koresponduje z wydarzeniem historycznym, które dotyczy tego, że Bóg umarł i zmartwychwstał dla nas wszystkich. 

Przypomnijmy, że biskup 16 lutego w Mediolanie wziął udział w spotkaniu. Według informacji podawanych w mediach miał rozróżniać rozróżniać pomiędzy doktrynalnym a duszpasterskim podejściem do masonerii. Nie wiadomo jednak dokładnie co powiedział biskup, gdyż całość wystąpienia nie jest znana. 

Źródło: Redakcja

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną