Kolejne rosyjskie ataki na Ukrainie

2
0
8
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne / Internet

Lokalne władze podają, że w wyniku rosyjskiego ostrzału co najmniej trzy osoby zginęły w różnych regionach wschodniej Ukrainy na froncie trwającej ponad dwa lata wojny z Rosją, a dwie kolejne osoby w obwodzie lwowskim, daleko od linii frontu.

W centrum północno-wschodniego miasta Charków, które jest częstym celem wzmagających się ataków Rosji na infrastrukturę energetyczną i inną, gubernator regionu Ołeh Synehubow powiedział, że wieczorem strajk wymierzony był w infrastrukturę cywilną.

Regionalne serwisy informacyjne podały, że na różne obszary regionu zrzucono bomby lotnicze. Nie zgłoszono żadnych obrażeń. 

Lokalna prokuratura podała, że ​​w niedzielę rano w mieście Borowa, na południowy wschód od Charkowa, zginął mężczyzna.

Policja w obwodzie donieckim, na południowym wschodzie Ukrainy, podała, że ​​rosyjski ostrzał trafił w 14 miast i wsi, a dwie osoby zginęły w Krasnohorivce, na zachód od kontrolowanego przez Rosję regionalnego centrum Doniecka.

Siły rosyjskie zajęły w zeszłym miesiącu miasto Awdijiwka w obwodzie donieckim i od tego czasu osiągnęły niewielkie zyski, ale sytuacja na froncie o długości 1000 km (600 mil) niewiele się zmieniła od miesięcy.

 

Sonda

Wczytywanie sondy...

Polecane

Wczytywanie komentarzy...
Przejdź na stronę główną