Kościół

Narzeczona księcia Monako z protestantyzmu przeszła na katolicyzm

Pochodząca z Republiki Południowej Afryki narzeczona księcia Monako przeszła na wiarę katolicką. 33 – letnia Charlene Wittstock dotychczas była protestantką. Decyzję o pełnej wspólnocie z Kościołem katolickim przyszła księżna podjęła dobrowolnie.

 

 Cywilne podpisanie aktu małżeństwa nastąpi 1 lipca. Ślub kościelny para zaplanowała na dzień kolejny czyli 2 lipca. Charlene Wittstock jest pływaczką. Występuje w barwach RPA.

W Monako kościół rzymskokatolicki jest oficjalną religią państwową. Od 1981 r. księstwo ma swojego arcybiskupa. Podlega on bezpośrednio Stolicy Apostolskiej. W konstytucji Monako zapisana jest wolność dla innych religii i wyznań.
 
W 2012 roku do Monako ma udać się  z wizytą duszpasterską Ojciec św. Benedykt XVI.

Agata Bruchwald na podstawie http://ekai.pl .

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

14 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra