Kościół

Zobacz jak umierał Bóg!

To największe na świecie widowisko pasyjne. Prawie tysiąc zaangażowanych osób, z czego największą część stanowią aktorzy i statyści. Niesamowita gra świateł, dźwięków oraz efektów specjalnych. Setki tysięcy osób na widowni „pod chmurką”. Do tego niesamowita atmosfera skupienia, wzbogacana przez dziesiątki pochodni i świec trzymanych przez oglądających.

To wszystko można będzie zobaczyć i przeżyć już w najbliższą sobotę o godzinie 20.00 w Warszawie, na służewieckim Torze Wyścigów Konnych. Sobotni pokaz Pasji będzie znakomitą okazją do przygotowania się na beatyfikację Sługi Bożego Ojca Świętego Jana Pawła II.

Pasja wystawiana jest od 1998 roku na poznańskiej Cytadeli – zawsze w wigilię Niedzieli Męki Pańskiej. W tym roku organizatorzy postanowili przyjechać do Warszawy. Warto więc wybrać się z całą rodziną, by wczuć się w ostatnie chwile ziemskiego życia Chrystusa.

Warto także uczestniczyć we Mszy Świętej, poprzedzającej inscenizację. Będzie ona sprawowana o godz.17.30 pod przewodnictwem metropolity warszawskiego ks. kard. Kazimierza Nycza, w parafii pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbego przy ulicy Rzymowskiego 35.

Uwaga! Wstęp wolny. Jest to możliwe, jak zapewniają organizatorzy – dzięki ofiarności darczyńców i sponsorów. Do tego Przewozy Regionalne zapewniają powrót pociągiem do domu. Wystarczy przy wyjściu uzyskać specjalną pieczątkę na bilecie do Warszawy.

Michał Polak, fot. materiały organizatora

Szczegóły pod adresem: www.misterium.eu
 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra