Z kraju

SKANDAL!!! Napisała o papieżu, że „WYBRALI CH…, KTÓRY DONOSIŁ”

– Dyrektor Teatru Ósmego Dnia w Poznaniu – Ewa Wójciak na swoim profilu na Facebooku napisała: „No i wybrali ch…, który donosił wojskowym na lewicujących księży” – pisze Marta Jacukiewicz o pierwszych skandalicznych atakach na papieża Franciszka.

W środowy wieczór cały świat obiegła informacja, że kardynałowie wybrali nowego papieża. Zgromadzeni na Placu Św. Piotra w Rzymie nie kryli radości i wzruszenia. Kardynał Jorge Bergoglio – nowo wybrany papież – niezwykle skromny – od 13 marca stał się znany na całym świecie.

Wybór argentyńskiego kardynała na Stolicę Piotrową był zaskoczeniem. W mediach aż huczy od komentarzy i opinii. Wypowiadają się nie tylko kardynałowie, ale także osoby, które już zdążyły ocenić wybór. Przykład? Bardzo proszę.
 
Przykładem opinii o nowo wybranym papieżu jest wypowiedź prof. Środy –  filozofa i etyka Uniwersytetu Warszawskiego. Otóż, prof. Środa oceniła, że: „Kolegium kardynalskie jest tak dobrane, że nie ma mowy o żadnej rewolucji. Ratzinger nad tym pracował i linia polityczno – obyczajowa nie ulegnie żadnej zmianie”.
 
Dziś dowiadujemy się o jeszcze jednej niezwykle „cennej” opinii, którą tym razem wygłosiła dyrektor Teatru Ósmego Dnia w Poznaniu – Ewa Wójciak. Na swoim profilu na Facebooku napisała: „No i wybrali ch…, który donosił wojskowym na lewicujących księży”.

Natomiast podczas udziału w programie lokalnej telewizji nie zaprzeczyła informacji, która pojawiła się na profilu, ale dodała jeszcze kilka słów: „To jest inwektywa, zgadzam się i nie mam zamiaru o tym dyskutować. Ja się nie wypieram, tego nie kryję i nie chcę się z tego wycofać. Tak myślę o tym panu i podtrzymuję swoją opinię”.

Powiedziała również, że nie czuje się tak jakby kogoś obraziła. Pani Dyrektor bardzo konkretnie oceniła wybór następcy Świętego Piotra. Co więcej – uważa, że jej wypowiedź nikogo nie obraziła!

W historii nie raz zdarzały się mocne słowa w kierunku następcy Świętego Piotra. Jednym z przykładów obrażenia papieża były słowa, które napisał Jerzy Urban w odniesieniu do Ojca Świętego Jana Pawła II: „Choruj z godnością, gasnący starcze, albo kończ waść, wstydu oszczędź” – pisał na łamach „Nie”.

Artykuł ukazał się z sierpniu 2002 roku. Warszawski sąd apelacyjny utrzymał wyrok sądu pierwszej instancji, który skazał redaktora naczelnego „Nie” za znieważanie Ojca Świętego Jana Pawła II jako głowy Pastwa Watykańskiego.

Jeśli chodzi o wypowiedź Ewy Wójciak – zobaczymy, czy będą jakieś konsekwencje…

Marta Jacukiewicz

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

103 komentarze

103 Komentarzy

  1. Dadado Veig

    12 listopada 2017 at 18:36

    Inspiring quest there. What happened after? Take care!

  2. Safeguard family from impairment?

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra