Kościół

MEDYTACJE EWANGELICZNE Z DNIA 2 marca 2016 r.

prawy.pl_images_nowe_stories_wiara_ewangeliaŚroda – Mt 5, 17-19

Jezus powiedział do swoich uczniów:

«Nie sądźcie, że przyszedłem znieść Prawo albo Proroków. Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić. Zaprawdę bowiem powiadam wam: Dopóki niebo i ziemia nie przeminą, ani jedna jota, ani jedna kreska nie zmieni się w Prawie, aż się wszystko spełni.

Ktokolwiek więc zniósłby jedno z tych przykazań, choćby najmniejsze, i uczyłby tak ludzi, ten będzie najmniejszy w królestwie niebieskim. A kto je wypełnia i uczy wypełniać, ten będzie wielki w królestwie niebieskim».

Oto słowo Pańskie.

Wypełnienie Prawa, czyli wszystkiego, co jest zapisane w Piśmie Świętym, sugeruje nam jakiś ziemski trud, uczenie się, mozolne pokonywanie jakiegoś wyzwania.

I rzeczywiście tak jest. Podjąć i całkowicie wypełnić wyzwanie Prawdy, którą jest każdy znak Pisma Świętego jest dla człowieka niemożliwe do samodzielnego spełnienia z powodu naszych grzechów.

Zobaczmy jednak bardzo wyraźnie, co mówi Jezus Chrystus. Kto wypełnia Prawo?

Jeszcze raz, zobaczmy to pytanie: Kto wypełnia Prawo?

Słowa Jezusa Chrystusa nie pozostawiają wątpliwości: „Nie przyszedłem znieść, ale wypełnić.”

My, ludzie mamy w sobie poczucie, że Prawo jest dobrem dla nas, ale też że mamy pokusę zniesienia go dla własnej optyki widzenia rzeczywistości. Jezus Chrystus o tym wie. On nas rozumie lepiej, niż my sami siebie możemy zrozumieć. On nie zmienia Prawa, bo jest Ono doskonałe dla nas. Zobaczmy teraz Prawdę o Prawie. Prawda jest taka, że to On – Jezus Chrystus je wypełnił w Męce i Zmartwychwstaniu i będzie wypełniać dopóki niebo i ziemia nie przeminą. On je wypełnia w nas!

Jak zatem żyć? Normalnie! Czyli, jak zaświadczył św. Paweł, który nazwał sens życia po imieniu, mówiąc: „Teraz zaś już nie ja żyję, lecz żyje we mnie Chrystus.” Ga 2, 20.

Poznawać Jezusa Chrystusa w Nim samym, ale nie siebie w Nim, lecz Jego samego, to rozkosz duszy, która spływa Darami i ukazuje piękno Prawa, potrzebnego nam. A wszystko ma jedną podstawę, to znaczy Miłość. I już.

Wypełniać Prawo to znaczy kochać! Kiedy zatem zaczynamy prawdziwie kochać? Kiedy zdajemy sobie sprawę z tego, jak bardzo nie potrafimy kochać! I gdy w końcu pozwalamy Chrystusowi wypełniać w nas Prawo, czyli kochać!

Prawo to Miłość. To nie jakieś teoretyczne zadanie abstrakcyjnych założeń jakiegoś dalekiego boga.

Prawo to Miłość! Bóg, najbliższy nam, jest Miłością. Jezus Chrystus wypełnia Prawo do końca. Bo tak nas kocha. Najczulsze Przytulenie…

Fot. www.parafia.chrobierz.info

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

16 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra