Kultura i historia

VI Katyński Marsz Cieni. ZDJĘCIA!

Warszawa oddała hołd pomordowanym na Wschodzie. Ulicami stolicy w niedzielę, 14 kwietnia, przeszedł VI Katyński Marsz Cieni. Podobnie jak w poprzednich latach przemarsz odbył się w milczeniu.

Jak zapowiedzieli organizatorzy zapraszając na VI Katyński Marsz Cieni celem rekonstrukcji jest oddanie hołdu niezłomnym żołnierzom Wojska Polskiego, policjantom Policji Państwowej, oficerom Korpusu Ochrony Pogranicza, którzy zostali zamordowani na Wschodzie.

Od Muzeum Wojska Polskiego przez Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Plac Zamkowy, Barbakan, Długą, Pl. Krasińskich, pod pomnik Poległym i Pomordowanym na Wschodzie na ul. Muranowskiej przeszły w niedzielne popołudnie osoby, dla których wydarzenia sprzed lat nie są obojętne.

 
Ponad 120 rekonstruktorów trasę marszu pokonało we wrześniowych mundurach, tak jak polscy jeńcy z chlebakami i walizkami, eskortowani przez NKWD.

Na postojach była czytana korespondencja z obozów ze Starobielska i Ostaszkowa, lista zamordowanych i wspomnienia odnalezione w dołach katyńskich.

VI Katyński Marsz Cieni zorganizowała Grupa Historyczna Zgrupowanie „Radosław” i Instytut Pamięci Narodowej.

tekst i fot. Agata Bruchwald

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

79 komentarzy

79 Komentarzy

  1. nbn plans

    15 grudnia 2017 at 14:49

    Touche. Sound arguments. Keep up the good work.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra