Polskość

Handel ludźmi, minister Gowin, PR górą

W ostatnich godzinach w mediach ucichała sprawa poznańskiej kliniki i podejrzeń o handel ludzkimi zarodkami. Nie oznacza to jednak, że barbarzyńskie odkrycie zostało w jakikolwiek sposób wyjaśnione. Sprawa wciąż się tli. Z pewnością ponownie wybuchnie i to już w najbliższy poniedziałek.

 

„W poniedziałek premier Donald Tusk podejmie decyzję w sprawie obecności ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina w rządzie” – poinformował poprzez Twitter rzecznik rządu Paweł Graś.

Przypomnijmy: pod koniec ubiegłego tygodnia do prokuratury trafiło doniesienie w sprawie znalezienia w prywatnej klinice okulistycznej pojemnika do przechowywania zarodków. Klinika jeszcze kilka lat temu zajmowała się leczeniem bezpłodności i stosowała procedurę in vitro.

Odnosząc się do tej zatrważającej informacji Jarosław Gowin w TVN24 powiedział: – Naukowcy niemieccy "importują" embriony z innych krajów, prawdopodobnie także z Polski i na nich przeprowadzają eksperymenty.

Minister sprawiedliwość odnosząc się do możliwego procederu jaki miał miejsce w Poznaniu mówi również o luce prawnej z jaką mamy do czynienia w naszym kraju: – Niestety handel zarodkami nie jest w Polsce zakazany. Mamy w tej dziedzinie lukę prawną. Mówię o tym od wielu lat.

Komentując w mediach sprawę możliwego handlu ludźmi Bolesław Piecha (PiS) przyznał: – Przy polskim bałaganie i wolnej amerykance jest to możliwe.

Swoją opinię polityk tłumaczy wcześniejszymi wypowiedziami ministra sprawiedliwości: – Minister Gowin ma w tej sprawie wiedzę większą niż ja – powiedział senator Piecha w jednym z programów telewizyjnych.

Z kolei goszczący w studio PRAWY.TV poseł Bartosz Kownacki odnosząc się do prawdopodobnych eksperymentów Niemców na polskich zarodkach sprawę ocenił jednoznacznie: – Byłby to powrót do hitlerowskiego prawa.

Co na ten temat minister zdrowia Bartosz Arłukowicz? Trudno to zweryfikować. Jedynie rzecznik rządu odnosząc się do najprawdopodobniej zaistniałego procederu poinformował, że w najbliższy poniedziałek zapadnie decyzja w sprawie Gowina.

Jak widać są osoby, dla których nie są najważniejsi przehandlowani ludzie, ale to w jaki sposób dowiedziało się o tym społeczeństwo, jak do sprawy się odniósł minister sprawiedliwości.

Sprawa w mediach gorąca była kilka dni temu. Kiedy poniekąd przestygła pojawia się informacja, że za kilka dni Donald Tusk podejmie decyzje co dalej z osobą, która jednoznacznie komentowała doniesienie. Dlaczego dopiero za kilka dni, po weekendzie?

W ostatnim czasie premier zdymisjonował ministra skarbu. Czyżby czekał na dane z pracowni sondażowych by wiedzieć jak dymisjonowanie ministrów wpływa na wizerunek jego ekipy? Nie wykluczone, że tak. Parafrazując stare powiedzenie: jak niewiadomo o co chodzi to chodzi o PR…

Agata Bruchwald
fot. Dominik Różański/prawy.pl

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra