Z zagranicy

Tylko Bóg może uratować Grecję!

Wpływowy prawosławny hierarcha przyznał, że bez boskiej pomocy może okazać się niemożliwe wyjście Grecji z długów.

 

 Anthimos, Biskup Tessalonik wygłosił transmitowaną przez telewizję Alter modlitwę za kraj. "Panie, wyznajemy Ci że zgrzeszyliśmy jako całe państwo i naród, nieudolnie zarządzając gospodarką i sprzeniewierzając przekazane nam środki pieniężne"- mówił podczas niej, 77 – letni duchowny.

 

"Nikt nie jest jednak doskonały i bez grzechu"- usprawiedliwiał swój rząd biskup i zaraz potem zwrócił się z prośbą do Boga, o miłosierdzie i wsparcie dla całego kraju.

Grecja po latach tolerowania deficytu budżetowego, zgromadziła dług sięgający 350 mld. euro, który odstrasza inwestorów i wywołał wstrząs w całej strefie euro. Obecnie toczą się negocjacje w sprawie przyznania Grecji pomocy przez Unię Europejską i Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

Opracował: Kuba Klimkowicz
Na podstawie: AFP

Fot.morguefile.com

 

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

1 komentarz

1 Komentarz

  1. Yvkoze k

    30 kwietnia 2020 at 20:05

    Iipkev mnvrtn Usa viagra sales

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra