Polskość

Histeryczny atak na ONR

prawy.pl_images_bodakowskiLewicowe media i politycy, robią wszystko by zapewnić bezpłatną reklamę realnie nielicznej, nie mającej wpływów, ani ambicji udziału w wyborach, organizacji jaką jest Obóz Narodowo Radykalny. Kampanii ta nie opiera się jednak na żadnych faktach, tylko na hucpiarskich pomówieniach, o rzekomy faszyzm, rasizm, sprzeczność z chrześcijaństwem.

Lewica szkalująca ONR w swej retoryce operuje instrumentarium znanym z antysemickiej propagandy nazistów. Portal TVN 24 poinformował, że przełożeni z Polskiej Prowincji Zgromadzenia Księży Misjonarzy zakazali „jakichkolwiek wystąpień publicznych oraz organizowania wszelkiego rodzaju zjazdów, spotkań i pielgrzymek, a także wszelkiej aktywności w środkach masowego przekazu, w tym w środkach elektronicznych” księdzu Jackowi Międlarowi znanemu z swojego wsparcia dla młodych nacjonalistów.

To nie pierwsza represja jak spotkała młodego kapłana. Został on wywalony z wrocławskiej parafii na prośbę kilku parafian (co świadczy o nieodpowiedzialności jego przełożonych, którzy słuchając różnych frustratów zafundowali sobie kolejne lata bzdurnych donosów na księży, od mitomanów którym zawsze u każdego księdza coś nie będzie się podobać – np. to że ksiądz zamiast mówić o niebie, straszy ludzi piekłem i psuje atmosferę w kościele wypowiedziami o aborcji). Ksiądz Jacek Międlar karnie został zesłany do Zakopanego. W Zakopanem za udział w uroczystościach patriotycznych organizowanych przez ONR ksiądz Jacek został zesłany do zamkniętego klasztoru. W ostaniom sobotę kolejnym zbrodniczym czynem duchownego było odprawienie mszy w katedrze białostockiej w rocznice powstania ONR. Po mszy odbył się marsz i koncert (osoba która wynajęła salę Uniwersytetu Białostockiego już straciła pracę – co jest ewidentnie sprzeczne z zasadą zakazu dyskryminacji ze względów politycznych).

Kompletnie absurdalna i świadcząca o braku szacunku dla pieniędzy podatników jest decyzja prokuratury o postępowaniu, które ma na celu ustalić czy nie doszło do propagowani faszyzmu i znieważania na tle narodowościowym. ONR na swoim marszu skandowali „Śmierć wrogom ojczyzny”, „Wielka Polska katolicka”, „Polacy przeciw imigrantom”, „Narodowy radykalizm”, „My Europę obronimy, islamistów nie wpuścimy”. Swoje śledztwo w sprawie obchodów rocznicy ONR zapowiedział rzecznik Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar (co jest kolejnym argumentem na rzecz likwidacji tego urzędu). Kuria archidiecezjalna w Białymstoku przeprosiła „wszystkich, którzy poczuli się dotknięci zachowaniem członków ONR w katedrze białostockiej w minioną sobotę 16 kwietnia 2016 r. Incydent wynikł z niedopatrzenia administracji parafialnej.

Kuria zapewnia, iż Kościół białostocki jest apartyjny i jest mu obcy nacjonalizm”. Teraz kuria powinna przeprosić wszystkich tych, którzy poczuli się urażeni przeprosinami sugerującymi, ze manifestowanie patriotyzmu czy pamięć o organizacji której członkowie bohatersko walczyli z okupantem w czasie II wojny światowej jest czymś niewłaściwym. Takie chucpiarskie i antypolskie sugestie to popis ignorancji i braku wrażliwości wobec polskich patriotów. Jeżeli lewicy uda się zdelegalizować ONR to nie będzie koniec. Po ONR będą delegalizowane i inne formacje narodowe, prawicowe i patriotyczne. Potem PiS. A na końcu i kościół katolicki, który non stop jest przez te same lewicowe środowiska oskarżany o odpowiedzialność za nazizm i Holocaust. Z ONR można się nie identyfikować, ale należy pamiętać, że napaść na ONR to kolejna odsłona wojny z wszystkimi katolikami i Polakami.

Jan Bodakowski

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

9 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra