Z kraju

Czy 6 lipca będą pałować przed Sejmem?

Tego dnia w Sejmie ma odbyć się konferencja naukowa poświęcona ocenie działalności Wojciecha Jaruzelskiego. Ma na nią przybyć sam generał, który – co już znamy z niedalekiej przeszłości – znowu na chwilę ozdrowieje.

 

W organizację konferencji mocno zaangażował się Aleksander Kwaśniewski i Janusz Palikot. Swoje „pięć groszy” chce dodać lider SLD – Leszek Miller. Tak naprawdę chodzi o to, żeby w gmachu parlamentu III RP móc świętować 90. urodziny Jaruzelskiego. Innymi słowy pokazać wszystkim Polakom, kto jest bohaterem i patriotą powojennej Polski i tzw. transformacji ustrojowej.

Pomysł jubileuszu generała na Wiejskiej budzi różne uczucia. Co bardziej umiarkowane środowiska, w tym PiS i związane z tą partią media, protestują „werbalnie”. Ale protest urodzinowego 6 lipca może przybrać też ostrzejszą formę.

Bo oto na Kongresie Ruchu Narodowego, jeden z liderów zapowiedział, że młodzi działacze nie dopuszczą do odbycia sejmowej imprezy z Jaruzelskim w roli głównej. W sieci pomysł zablokowania Sejmu 6 lipca spotkał się z gorącym przyjęciem tysięcy „likowych” fanów. To może być spore wydarzenie na ospałej i nieprzewietrzonej od lat scenie politycznej.

Po 11 Listopada, który zelektryzował polską politykę od lewa do prawa, ze względu na rozmiar niezależnej manifestacji, 6 lipca może oznaczać kolejny, drobny kroczek w pozyskiwaniu sympatii dla Ruchu Narodowego. Dla, wielu bowiem wyłącznie „gderanie” obozu patriotycznego – to już zdecydowanie za mało. Wszyscy widzą Istambuł, a od wczoraj San Paolo. Ludzie mają coraz bardziej dosyć.

 

Jeśli Wiejska zostanie otoczona kordonem sanitarnym przed możliwością zarażenia Sejmu „HIV-em czerwonego generała” i cała operacja będzie skuteczna – nie ujdzie to uwadze mediów. Nawet, jeśli przekaz, co można już dziś przewidzieć – będzie jednostronny i atakujący organizatorów protestu, cała Polska będzie miała okazję zweryfikowania podziału na „my” i „oni”.

Otwarte pozostaje pytanie jak zachowa się rządząca ekipa? Co zrobi socjaldemokrata Donald Tusk? Czy wyśle, tak jak 11 listopada, tysiące uzbrojonych po zęby „ZOMO-wców” przeciwko młodym narodowcom? Czy znowu będziemy świadkami prowokacji, wg ustaleń z nocnych narad i szkoleń w Komendzie Głównej? Czy swoją brutalnością mundurowi i cywile w kominiarkach przebiją swoje zaangażowanie z 11 listopada?

Zapowiada się gorący początek politycznego lata. Niemal wszyscy ekscytują się topniejącymi słupkami PO, a rosnącymi PiS. Tymczasem Polska, mająca dość POPiS-u, być może za sprawą 6 lipca zacznie się budzić. Najwyższy czas ku temu, by pokrzyżować plany „ustawki” Brukseli, Berlina, Moskwy i Waszyngtonu.

 

Wszelkie informacje dotyczące akcji "Zablokuj Komucha" znajdują się tutaj: https://www.facebook.com/events/584870518224984/

Antoni Krawczykiewicz

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

132 komentarze

132 Komentarzy

  1. spray curatare instalatie aer conditionat

    3 listopada 2017 at 21:54

    Un aparat de aer conditionat bine intretinut, curatat periodic, va functiona excelent o perioada lunga de timp si va tine departe de casa ta alergenii. Daca alegi sa amani curatarea lui, mai devreme sau mai tarziu aparatul se va defecta si va necesita reparatii costisitoare.

  2. Grupo Serval presidios

    5 listopada 2017 at 03:30

    Incredible points. Solid arguments. Keep up the great work.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra