Z kraju

Sądy tuszują aferę Getin Banku

Twierdził, że przewodniczący Rady Nadzorczej Getin Banku w wyniku oszustwa przejął 689 mln zł. Mówił, że sprawę „zasypują” sądy. Został zatrzymany…

Demaskator afery na widelcu policji

Jan Jączek, człowiek, który od 2008 r. systematycznie ujawnia aferę w Getin Banku został zatrzymany tuż po wyjściu z sali sądowej. Do tej pory media poza salonowe pisały: „Afera większa od Amber Gold? Były sztygar Jan Jączek demaskuje „przekręty finansowe” Czarneckiego i jego wspólników”. W 2012 r. Jączek nie miał już złudzeń i mówił wprost: „chcą mi zamknąć usta, w sprawie afery finansowej Getin Banku SA ukrywanej przez skorumpowanych prokuratorów i sędziów Sądu Apelacyjnego w Katowicach”. Ostatni news medialny jest jednoznaczny: „Sztygar Jan Jączek, który ujawnił aferę bankową Getin Bank – został aresztowany”. Zatrzymania dokonano z powodu podejrzenia popełnienia czynu z art. 212 kodeksu karnego na szkodę funkcjonariusza publicznego.

Chronologia zdarzeń jak z „Układu zamkniętego 2”, bo zapewne film o takim tytule mógłby z powodzeniem powstać na kanwie wspomnianych wydarzeń. Jączka już wypuszczono na wolność, ale komunikat mu przekazany zdaje się być nader czytelny: milcz, bo skończysz w więzieniu. Tak przynajmniej odbiera to bohater zatrzymania.

A co ma do powiedzenia Jączek w sprawie afery finansowej? Jak wyglądało zatrzymanie i na czym polegać miał mechanizm afery Getin Banku? O to zapytaliśmy samego zatrzymanego przez policję Jana Jączka (czytaj wywiad poniżej)

Robert Wit Wyrostkiewicz


 

Z Janem Jączkiem, który od 2008 r. demaskuje aferę Getin Banku rozmawia Robert Wit Wyrostkiewicz.

– Został Pan nie dawno zatrzymany przez policję. Jak doszło do tego zdarzenia i jak wyglądało samo zatrzymanie?

12 czerwca prokurator Prokuratury Rejonowej Katowice-Północ w Katowicach Sergiusz Skorek zarządził zatrzymanie i przymusowe doprowadzenie mnie do Komendy Policji Miejskiej w Katowicach, z tego powodu, że rzekomo w dniu 11 czerwca 2013 r. nie stawiłem się na godzinę 9.00 w komisariacie w Katowicach, jako podejrzany w sprawie zniesławienia sędziego Waldemara Szmidta i innych, to jest o czyn z art. 212 § 1 KK. Prawda była zupełnie inna. 11 czerwca 2013 r. o godzinie 8.47, złożyłem wniosek na Komendzie Miejskiej Policji w Katowicach, w którym na podstawie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka wnosiłem o wyznaczenie mi adwokata z urzędu oraz o zapewnienie mi odpowiedniego czasu i możliwości przeprowadzenia konsultacji z wyznaczonym adwokatem z urzędu, na okoliczność korupcji w okręgu apelacji katowickiej, uniemożliwiającej mi odzyskanie zagrabionych pieniędzy oraz ustalenie prawdy.

– Jaki był według Pana prawdziwy powód zatrzymania?

– Uważam, że głównym powodem zatrzymania mnie przez Policję, była próba zastraszania mnie i robienie na zamówienie z pokrzywdzonego Jana Jączka przestępcę, a ze skorumpowanego sędziego Waldemara Szmidta pokrzywdzonego (w załączniku z datą 18 maja 2012 r. wskazałem i udowodniłem przestępstwa popełnione na moją szkodę przez sędziego Waldemara Szmidta i innych funkcjonariuszy, działających w przestępczym układzie w okręgu apelacji katowickiej). Taki sposób stosowania prawa przez funkcjonariuszy jest karykaturalny, nieludzki i możliwy tylko na „Zielonej Wyspie Tuska”, stworzonej wyłącznie dla aferzystów, kolesi z PO i grupy przestępczej trzymającej władzę.

– A jak wyglądało samo zatrzymanie?

– Gdy wyszedłem z sali sądowej Sądu Rejonowego w Katowicach, gdzie uczestniczyłem w rozprawie jako pokrzywdzony, otoczyło mnie pięciu policjantów. Następnie wyprowadzono mnie do radiowozu i przewieziono do Komendy Miejskiej Policji w Katowicach na ul. Lompy 19. Po zatrzymaniu uniemożliwiono mi powiadomienie z mojego telefonu komórkowego najbliższej osoby. Na moje kilkakrotne prośby, by powiadomić o moim zatrzymaniu Panią Krystynę Górzyńską, mł. asp. Konrad Maniecki dopiero ok. godz. 14.30 zawiadomił o moim zatrzymaniu. Przy okazji dziękuję serdecznie Pani Górzyńskiej za podjęcie szeregu działań, które doprowadziły do tego, że ok. godz. 19.30 zostałem zwolniony przez policję.

– Co według Pana, w największym skrócie, składa się na trzon afery Getin Banku?

– Trzonem afery Getin Banku jest gigantyczne oszustwo finansowe, polegające na tym, że Leszek Czarnecki chcąc sprzedać swoje akcje LC Corp S.A. na GPW w Warszawie po jak najwyższym kursie, wykorzystał Getin Bank S.A., którego jest właścicielem (większościowym akcjonariuszem) do udzielenia klientom tego banku kredytów w sposób sprzeczny z Ustawą Prawo Bankowe – co jest przestępstwem – by sztucznie wygenerować popyt, następnie dokonać redukcji kupna sprzedanych przez niego akcji i w konsekwencji podnieść cenę sprzedaży akcji LC Corp S.A. (osiągnięto w ten sposób maksymalną cenę 6,50 PLN za sztukę). Istotny w tej sprawie jest fakt, że klienci (kredytobiorcy) zostali wprowadzeni w błąd przez przedstawicieli Getin Banku S.A. i przedstawicieli Domu Maklerskiego IDM S.A., co do rzeczywistej wartości ceny emisyjnej, po której mieli nabyć akcje LC Corp S.A. Polegało to na tym, że w momencie podpisywania umowy kredytowej, kredytobiorcy nie znali ceny emisyjnej akcji LC Corp S.A. W Getin Banku S.A., w Domu Maklerskim IDM S.A. i w mediach podawano informacje, że będzie to cena nieco ponad 5 zł za akcję LC Corp S.A.

– Twierdził Pan, że największym beneficjentem afery jest przewodniczący Rady Nadzorczej Getin Banku.

– Właścicielem (większościowym akcjonariuszem) Getin Banku S.A. jest Leszek Czarnecki, który w tym czasie sprzedawał swoje akcje LC Corp S.A., udzielając na ten cel kredytów z jego banku w kwocie minimalnej od 4 950 000,00 zł do 40 000 000,00 zł (na jedną osobę), by sztucznie wywołać ogromną przewagę popytu do ilości akcji LC Corp S.A. oferowanej do sprzedaży. Leszek Czarnecki jako właściciel Getin Banku S.A. wykorzystał swoich pracowników, by udzielali klientom kredytów w wysokości nawet dziewięćdziesiąt dziewięć razy większej niż środki własne klientów, na zakup jego akcji, mimo że zdecydowana większość klientów nie miała zdolności kredytowej, co jest działaniem niezgodnym z art. 70 ust. 1 Ustawy Prawo Bankowe. Getin Bank S.A. udzielił klientom tego banku „pustych kredytów” za około dziesięć miliardów złotych na zakup od Leszka Czarneckiego akcji LC Corp S.A. Podkreślam, że były to kredyty udzielone „tylko na papierze”, bowiem Getin Bank S.A. nie posiadał środków finansowych w wysokości około dziesięć miliardów. Dodać należy, że Getin Bank S.A. za udzielenie klientom „kredytów na papierze” osiągnął bezprawnie wielomilionowe korzyści finansowe, w tym od Michaliny Jączek, mojej mamy, potrącił na swoją rzecz kwotę około 49 tysięcy złotych.

– Ma Pan na to dowody?

– Zebrałem bardzo bogatą dokumentację o aferze Getin Banku, a co najważniejsze, powyższe nieprawidłowości potwierdziła komisja z Generalnego Inspektoratu Nadzoru Bankowego (od 2008 r. wcielonego do Komisji Nadzoru Finansowego – dop. Redakcji), w dokumencie z dnia 20 grudnia 2007 roku, który zacytuję: „Proces kredytowania tych akcji oceniono jako mało ostrożnościowy i budzący wątpliwości na tle obowiązujących przepisów prawa”. Wątpliwości te zostały przez Inspektorat szczegółowo wypunktowane. Bez wątpienia, mając dzisiaj wiedzę jaką posiadam mogę stwierdzić, że Getin Bank S.A. w dacie udzielania kredytów na zakup akcji LC Corp S.A. nie posiadał środków finansowych na realizację zawartych umów kredytowych. Getin Bank S.A. udzielił na około 10 miliardów złotych „pustych” kredytów świadomie i celowo, aby „nadmuchać” popyt na akcje, następnie dokonać redukcji zleceń kupna o 98,12 procent i w konsekwencji sztucznie podnieść cenę sprzedaży akcji LC Corp S.A. do 6,50 zł za sztukę.

– Jak wygląda według Pana „układ zamknięty” w tej sprawie? Kto kogo wspiera, "czyści", kryje… Bo takie sugestie padały w Pana wypowiedziach.

– „Układ zamknięty” w tej sprawie jest następujący. Skorumpowani prokuratorzy chronią przed odpowiedzialnością karną i cywilną aferzystów z Getin Banku, następnie część skorumpowanych sędziów chroni przed odpowiedzialnością karną i dyscyplinarną prokuratorów, a skorumpowani prokuratorzy chronią sprzedajnych sędziów. Powstał w ten sposób patologiczny i toksyczny „układ zamknięty”, który doprowadził moją mamę Michalinę Jączek do udaru mózgu i śmierci, a nade mną znęcają się teraz psychicznie różnymi nieludzkimi metodami.

– Widzi Pan jakąś iskierkę w tym tunelu niepowodzeń?

– Getin Bank SA (obecnie Getin Noble Bank SA) jest instytucją zaufania publicznego, na prowadzenie działalności bankowej posiada licencję. Posiadam wiedzę od wielu osób pokrzywdzonych przez ten bank, że z pokrzywdzonymi zostały zawarte ugody. Również złożyłem taki wniosek i czekam na odpowiedź Zarządu Getin Noble Banku. Jeżeli odpowiedź będzie negatywna, podejmę ostrzejsze środki przeciwko przedstawicielom Getin Banku SA, jak również przeciwko skorumpowanym funkcjonariuszom publicznym, będącym na służbie tej instytucji.

O komentarz do sprawy portal Prawy.pl zwróci się także do władz Getin Noble Bank SA. Do sprawy wrócimy.

fot. z archiwum Jana Jączka

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

86 komentarzy

86 Komentarzy

 1. Pingback: Obat Wasir Ambeien Herbal di Konawe Selatan

 2. Joma Jewellery UK

  6 listopada 2017 at 20:48

  It is anticipated that students will take house 2
  completed objects of jewelry.

 3. Cecília

  8 listopada 2017 at 14:15

 4. autocad 2014

  11 listopada 2017 at 14:25

  licenza autocad
  autocad 2014
  autocad en linea gratis

 5. Pingback: obat kutil cina

 6. MichaelOppow

  22 listopada 2017 at 16:11

 7. Pingback: Cara Menghilangkan Virus Hpv

 8. jet Privé republique dominicaine

  25 listopada 2017 at 23:57

  Moi, je prends tous mes billets d’avion sur e-booker.

 9. Pingback: gambar penyakit sipilis pada wanita

 10. Taxi Jet

  5 grudnia 2017 at 14:31

  Les risques sanitaires sont très limités en Namibie.

 11. TESTE

  5 grudnia 2017 at 17:30

  TESTE

 12. apotek online

  6 grudnia 2017 at 13:34

  alternativ till europe, http://birchard.biz/home/apotek/levaxin , köpa pa natet lagligt USA.

 13. COMMONWEALTH OB-GYN PC

  6 grudnia 2017 at 14:42

  uten resept i Norge nett, http://www.commobgyn.com/apotek/fludrocortison , Hvordan kjøpe bergen.

 14. WebApoteket dansk

  6 grudnia 2017 at 21:31

  apotek, http://jtbtigers.com/?page_name=glimepirid , kjøpe nettbutikk.

 15. ted ngai

  6 grudnia 2017 at 22:02

  köpa lagligt, http://www.tedngai.net/?page_name=retin-a-gel , köpa pa apoteket priser.

 16. KTPUBLISHING.com

  7 grudnia 2017 at 02:06

  beste sted å kjøpe pris, http://www.ktpublishing.com/serco/?page_name=azitromicina , uten resept nettet.

 17. martinmuntenbruch

  7 grudnia 2017 at 10:10

 18. Danmarks online apotek

  7 grudnia 2017 at 10:11

  generisk, http://www.hollyhockclothing.com/apotek/betaloc , kjøp lovlig Danmark.

 19. drew pallet

  7 grudnia 2017 at 10:55

  sweden europe, http://drewpallet.com/apotek/solucel , köpa Sverige priser.

 20. ALICIACATTONI

  7 grudnia 2017 at 15:17

  pris Norge, http://www.aliciacattoni.com/apotek/azithromycin , kjøpe uten resept nettbutikk.

 21. AIDS EDUCATION

  7 grudnia 2017 at 15:24

  pris apotek Stockholm, http://www.aidseducation.org/apotek/harmonet , säljes tabletter.

 22. WebApoteket dansk

  7 grudnia 2017 at 20:16

  resept Norge, http://www.donaldneff.com/blog/apotek/butenafine , kjøpe Spania.

 23. WebApoteket dansk

  7 grudnia 2017 at 21:53

  reseptfritt Oslo, http://nagleforge.com/apotek/ecitalopram , pris Danmark.

 24. bestdesignedcity

  8 grudnia 2017 at 00:19

  bestalla recept, http://www.bestdesignedcity.com/apotek/revia , till salu piller.

 25. dansk online apotek

  8 grudnia 2017 at 00:35

  bestille pris, http://www.therefinedcanine.com/blog/apotek/eutimil , kjøpe til salg.

 26. THE MINDSPEAK

  8 grudnia 2017 at 07:08

  apotek kjøp, http://mindspeakdallas.com/apotek/romep , kapsler Sverige.

 27. Amara Dance

  8 grudnia 2017 at 09:02

 28. CITY of REFUGE

  8 grudnia 2017 at 10:42

  uten resept i Danmark Oslo, http://www.cityofrefugenetwork.org/apotek/fluticasona , uten resept beste.

 29. Hollywood

  8 grudnia 2017 at 11:34

  apotek Norge, http://www.womendirectorsinhollywood.com/apotek/almetec , kjøp generisk tabletter.

 30. Apotekeren

  8 grudnia 2017 at 13:11

  uten resept Sverige pris, http://www.monzodog.com/mydebut/apotek/clonidin , uten resept Oslo.

 31. cuttsconsulting

  8 grudnia 2017 at 13:37

  bästa priser, http://www.cuttsconsulting.com/blog/?page_name=ceclor , köp receptfritt apoteket.

 32. THE LUMPHEAD

  8 grudnia 2017 at 16:12

  apotek Norge København, http://harleylumphead.com/apotek/azro , p piller og.

 33. jenniferjacula

  9 grudnia 2017 at 18:35

  Aanbieding prijs, http://www.jenniferjacula.com/blog/apotheek/fusidic , veilig kopen frankrijk.

 34. verkkoapteekki

  9 grudnia 2017 at 19:38

  itsehoitolääke hinta, http://www.petsinportraits.com/?page_name=imipramine – lääke pori.

 35. FIRSTPARISHNORTHBORO.org

  9 grudnia 2017 at 21:30

  Bestellen goedkoopste, http://www.firstparishnorthboro.org/wpfp/apotheek/tretinoina , pillen kopen rotterdam.

 36. Life Imagined

  10 grudnia 2017 at 00:09

  Kopen marktplaats frankrijk, http://www.lifeimaginedcoaching.com/apotheek/telma , pillen kopen winkel.

 37. nettiapteekki

  10 grudnia 2017 at 00:19

  Halpa hinta vantaa, http://kariewilliams.com/dev/apteekki/trinordiol-28 – lääke ilman reseptiä hämeenlinna.

 38. ispace1.com cheaters

  10 grudnia 2017 at 02:51

  ispace1.com get cheated here

 39. Bamboo Skates

  10 grudnia 2017 at 03:42

  Bestellen bij drogist frankrijk, http://www.bambooskates.com/apotheek/betoptic , veilig kopen frankrijk.

 40. Nikora 2000

  10 grudnia 2017 at 05:29

  hankkia hämeenlinna, http://www.nikora2000.com/tyreprotector/?page_name=preterax – rinnakkaislääke apteekki.

 41. fiverr Ispaces are cheats

  10 grudnia 2017 at 10:57

  fiverr Ispaces are cheats

 42. harrielle

  10 grudnia 2017 at 19:56

  Amsterdam rotterdam, http://harrielle.com/apotheek/dermipred , kopen waar kopen.

 43. apteekkishop

  11 grudnia 2017 at 04:22

 44. apteekki

  11 grudnia 2017 at 14:41

  geneeristen helsinki, http://www.nlwpartners.com/apteekki/buspiron – mistä ostaa helsinki.

 45. internetowa apteka life

  12 grudnia 2017 at 16:47

  jaki lekarz przepisuje kraków, http://internetowaapteka.life/malugel.html – rodzajowa polska.

 46. czlekarna life

  12 grudnia 2017 at 17:28

  naklady recept, http://czlekarna.life/amirone.html – pilulka bez recepty.

 47. lekarnacz life

  13 grudnia 2017 at 03:06

  alternativa bez recepty, http://lekarnacz.life/avert.html – prodam recept na prodej.

 48. Lekarna Czech

  13 grudnia 2017 at 07:11

  Cz praha, http://lekarna-cz.life/urihexal.html – Koupit v lekarne recepty.

 49. portugalfarmacias.life

  13 grudnia 2017 at 10:49

  custo do comprar, http://portugalfarmacias.life/diabesin.html – substituto de.

 50. portugal farmacia

  13 grudnia 2017 at 19:05

  custo quanto custa, http://portugalfarmacia.life/pontalon.html – onde encontrar no rio de janeiro.

 51. Internetowa Apteka

  14 grudnia 2017 at 08:56

  gdzie kupić gdańsk, http://apteka-internetowa.life/duspatalin.html – rodzajowy tanio.

 52. apteekki-suomi life

  15 grudnia 2017 at 09:27

  apteekki tabletti, http://apteekki-suomi.life/micolis.html – lääke ilman reseptiä lahti.

 53. apteekissasuomi.life

  15 grudnia 2017 at 15:10

  halpa osta, http://apteekissasuomi.life/lisiken.html – Järjestys mikkeli.

 54. Apotheke Internet

  15 grudnia 2017 at 16:50

  brausetabletten bestellen http://internet-apotheke.life/zoprol.html witze kostenlos.

 55. Apteekissa Suomi

  15 grudnia 2017 at 18:51

  halvat hinnat jyväskylä, http://apteekissa-suomi.life/roidil.html – tilaus tampere.

 56. Internet Apotheke

  15 grudnia 2017 at 20:39

  Apotheke tabletten http://internetapotheke.life/lopraxer.html kaufen gunstig auf rechnung.

 57. greece-farmakeia life

  15 grudnia 2017 at 20:49

  παραγγελια αντικαταβολη, http://greece-farmakeia.life/bloquel.html – δισκία greece.

 58. nettiapteekkisuomi.life

  15 grudnia 2017 at 22:34

  Hankkia lahti, http://nettiapteekkisuomi.life/anlet.html – suomi joensuu.

 59. internetapotheken life

  16 grudnia 2017 at 00:14

  Preise polen http://internetapotheken.life/keduo.html wo kann ich rezeptfrei kaufen.

 60. NETTIAPTEEKKI SUOMI

  16 grudnia 2017 at 00:23

  käsikauppa kuopio, http://verkkoapteekkisuomi.life/raciper-d.html – nopea toimitus hinta.

 61. Suomi Verkkoapteekki

  16 grudnia 2017 at 09:31

  hinta reseptillä espoo, http://verkkoapteekki-suomi.life/periactinol.html – virosta jyväskylä.

 62. Apteekissa

  16 grudnia 2017 at 13:58

  netistä helsinki, http://apteekissa.life/oriptan.html – pilleri tabletti.

 63. apotekeren

  16 grudnia 2017 at 17:32

  piller køb københavn, http://apotekeren.life/oflacin.html – koste pris.

 64. Apteekki Verkkokauppa

  16 grudnia 2017 at 18:07

  tilaus netistä hinta, http://apteekkiverkkokauppa.life/epiral.html – mistä ostaa.

 65. life verkkoapteekki

  16 grudnia 2017 at 20:49

  nettiapteekki mikkeli, http://verkkoapteekki.life/felobits.html – Kapselit turku.

 66. deutsche internet apotheke

  16 grudnia 2017 at 23:54

  Msd filmtabletten http://deutsche-internet-apotheke.life/eifel.html apotheke schweiz preis.

 67. didim escort

  17 grudnia 2017 at 03:09

  Incredible points. Sound arguments. Keep up the great spirit.
  didim escort

 68. farmacia barata

  18 grudnia 2017 at 06:10

  Venta de en lima http://farmacia-barata.life/syncl.html donde puedo comprar sin receta en estados unidos.

 69. Pingback: Raja Obat Herbal Kutil kelamin Di Indonesia

 70. Pingback: http://bit.ly/2FGkmsv

 71. buyrealsocial.com

  31 maja 2018 at 21:04

  Wonderful blog! I found it while surfing around on Yahoo News.
  Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo News?
  I’ve been trying for a while but I never seem to get there!
  Appreciate it

 72. p46422

  16 lipca 2018 at 00:57

  Hello terrific blog! Does running a blog such as this
  require a massive amount work? I’ve absolutely no expertise in coding however I had been hoping
  to start my own blog soon. Anyways, if you have any recommendations
  or techniques for new blog owners please share.
  I understand this is off subject however I just needed to ask.
  Thanks a lot!

 73. Jazesmig

  19 marca 2019 at 06:51

  viagra and grapefruit
  [url=http://gtviagragen.com]generic viagra
  [/url] viagra 10mg users browsing this forum
  viagra for sale for men
  – can you take viagra tabletif you have a bad hart
  viagra dosage when to take top referrers

 74. Zamielwrope

  29 marca 2019 at 08:27

  cialis information dosage no new posts
  [url=http://xlviagravfs.com]generic viagra
  [/url] cialis for daily use online past 12 months
  generic viagra online
  – cialis generics community
  order cialis online

 75. Zamielwrope

  29 marca 2019 at 14:33

  i am 30 is cialis benificial
  [url=http://xlviagravfs.com]viagra usa
  [/url] cheap generic cialis online without prescription
  viagra for sale for men
  – cialis cost display posts from previous
  cialis 10mg or 20mg delete all board cookies

 76. Cazvinscosy

  9 kwietnia 2019 at 03:26

  viagara or cialis
  [url=http://viagrawithoutdoctorpres.net]viagra without a doctor prescription
  [/url] groups cialis uk generic
  levitra 20 mg
  – comments by users of cialis
  cialis levitra cialis vs vs

 77. Daznyorify

  15 kwietnia 2019 at 15:13

  viagra 20mg online joined
  [url=http://withoutdoctorx.com]viagra without a doctor prescription usa
  [/url] viagra viagra cheapest uk
  viagra without a doctor prescription usa
  – viagra tablet without prescription
  cheap viagra online

 78. DozlasAbaft

  15 kwietnia 2019 at 23:42

  medication impotence viagra
  [url=http://withoutdoctorz.com]viagra without prescription
  [/url] information about viagra for women
  viagra without prescription
  – viagra buy our newest member
  viagra reviews 10mg new posts

 79. Generika once

  28 września 2019 at 03:57

  Kostenlos , Rezeptfrei preisvergleich – Online bestellen ohne kreditkarte : Original kaufen .

 80. rustik perde

  14 października 2019 at 21:06

  Helo it’s me, I am also visiting this web site regularly, this site is genuinely fastidious and
  the people are truly sharing good thoughts.

 81. https://oxesyludeqoj.gq/

  17 października 2019 at 08:14

  Very quickly this web page will be famous among all blog users, due to it’s pleasant content

 82. section-5d647cd713f82

  23 października 2019 at 17:45

  Thanks for this awesome post. Would you like to understand about
  Alkatone keto diet? Well this brand-new keto weight loss
  supplement is assisting countless individuals to
  get their preferred weight in brief span of
  time.

  You may love to try Alkatone Diet as they are running minimal
  time deals and complimentary shipping. https://beaudzvz254.site123.me/

 83. Alka Tone Keto Review

  13 listopada 2019 at 13:46

  Just arrived to your blog from Google. Thanks for this information and analysis that really touched
  me.

  While talking about myself, just saw a revolutionary keto product called Alka Tone Keto.

  Alka Tone Keto as its name stating everything about itself.
  This is a weight loss formula based upon BHB ketones.
  And yes, this is also a natural weight-loss formula, and supply you a healthy and slim body shape. https://rhizome.org/profile/redus-gregoria-7/

 84. Evo Elite Keto Supplement

  3 grudnia 2019 at 23:38

  Awesome post it is surely. We have been searching for
  this info.

 85. ucuz elektronik sigara al

  6 grudnia 2019 at 07:05

  Does yor blog have a contact page? I’m having trouble locating it but, I’d like to
  send you an email. I’ve got some suggestions for yolur blog
  you might be interested in hearing. Either way, great website and I look forward to seeing it improve ovdr time.

 86. Biberiye Çayı

  7 lutego 2020 at 00:01

  An interssting discussiion is definitely worth
  comment. I do think that you should publish more
  about this topic, it might nnot be a taboo matter
  but generally people do nnot speak aout thdse issues.
  To the next! Cheers!!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra