Z kraju

Kurski zawiesił redaktora, bo ten powiedział prawdę o imigrantach i polityce władz Gdańska

prawy.pl_images_nowe_stories_media_tvp_flcrcomW rozmowie z „Dziennikiem Bałtyckim” prezes zarządu TVP, Jacek Kurski potwierdził, że redaktor odpowiedzialny za realizację programu został zawieszony, a sprawę bada komisja dyscyplinarna według „standardowej procedury”.

Przyczyny zawieszenia dziennikarza Krystiana Krawiela były dwie. Pierwszą było stwierdzenie narratorki materiału o sytuacji w Gdańsku, że prezydent tego miasta Paweł Adamowicz „Chce by do Gdańska przybywało jak najwięcej imigrantów” a także wstęp do materiału, w którym stacja informowała o utworzeniu w mieście Rady Imigrantów.
Naprawdę wstrząsający – i to druga przyczyna zawieszenia – okazał się jednak spot wprowadzający temat w dyskusji w programie „Minęła 20”. W krótkiej migawce zacytowana została wypowiedź Adamowicza sprzed 1,5 miesiąca opublikowana w artykule na temat stworzenia rady: „Nie ma prawdziwych Polaków! Można zeskanować każdego z nas, i wyszedłby niezły przegląd “narodowościowej tablicy Mendelejewa”. To nas wzbogaca! Imigrantka i imigrant to jest szansa dla Gdańska! Nigdy nie wiadomo, czy w takim dziecku imigrantów jest może przyszły noblista, wybitny pisarz, informatyk, naukowiec, rzemieślnik, mechanik.” Odczytaniu przez lektora cytatu towarzyszył wideoklip, w którym przy akompaniamencie niepokojącej muzyki, ukazane zostały zmontowane w jeden ciąg nagrania brutalnych zachowań i agresywnych ataków młodych – często ciemnoskórych – mężczyzn w kontekście kryzysu imigracyjnego na Zachodzie Europy.

Na pierwszy rzut oka zatem widać, że przyczyną zawieszenia redaktora nie była jego nierzetelność, ale poprawność polityczna władz TVP i chęć stosowania cenzury w tak bardzo wrażliwym i istotnym temacie, jakim jest kryzys migracyjny i bezpieczeństwo społeczeństwa polskiego.

Wobec decyzji władz TVP swój protest złożyła gdańska radna Anna Kołakowska, która na decyzji Jacka Kurskiego nie pozostawiła przysłowiowej suchej nitki.

„Wyemitowany 31 października program o imigrantach i prezydencie Gdańska Pawle Adamowiczu w moim odczuciu i przekonaniu (wynikającym z tego, że mieszkam w Gdańsku, a także jestem radną) był rzetelny i uczciwie pokazywał politykę władz Gdańska” stwierdziła Kołakowska w wystosowanej do Jacka Kurskiego petycji. „Bardzo wielu gdańszczan ma poczucie, że władze samorządowe w naszym mieście, wbrew polityce rządu i oczekiwaniom społecznym, zamierzają otworzyć Gdańsk dla imigrantów. W ciągu ostatnich lat Rada Miasta procedowała wielokrotnie uchwały, które przez swoje zapisy mogą stanowić zachętę do osiedlania się tu imigrantów, a co więcej zamiar stworzenia obozu dla imigrantów wywołał liczne protesty społeczne i demonstracje uliczne” uświadamiała Jacka Kurskiego.

„Red. Krystian Krawiela przemówił głosem bardzo wielu gdańszczan, a jego program spotkał się z aprobatą odbiorców” dodała.

„Najbardziej jednak skandaliczne jest stawianie zarzutu o wyemitowanie w programie „Minęła dwudziesta” filmu pokazującego agresywne zachowanie zdziczałych imigrantów. Dla nas telewidzów jest to sygnał, że telewizja publiczna zamierza stosować cenzurę na wzór mediów w Europie Zachodniej i w ten sposób kończy się nasz sen o wolności” skonstatowała.

Cóż, władze TVP już nie raz udowodniły, że wraz ze zmianą władzy w Polsce w TVP również nastąpiła zmiana – tyle że na gorsze.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. Nicolette

  5 listopada 2017 at 03:18

  thx for the info

 2. News

  6 grudnia 2017 at 13:25

  Simply a smiling visitant here to share the love (:, btw great pattern .

 3. News

  20 grudnia 2017 at 17:27

  Utterly pent written content , regards for entropy.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra