Rodzina

Tydzień Wychowania już we wrześniu

We wrześniu w Polsce po raz pierwszy obchodzić będziemy Tydzień Wychowania. Hasłem przewodnim będą słowa: „Wszyscy zacznijmy wychowywać”.

Inicjatywa została zatwierdzona decyzją Konferencją Episkopatu Polski. Jej celem jest podkreślenie roli wychowania, którego celem jest integralny rozwój człowieka.
 
Szkoła dziś zbyt często tylko kształci, a zapracowani rodzice poświęcają dzieciom zbyt mało czasu, troszcząc się przede wszystkim o zapewnienie potrzeb materialnych. – Jest pilna potrzeba, żeby się zająć sprawami wychowania – powiedział bp Marek Mendyk, przewodniczący Komisji Wychowania.

W związku z Tygodniem Wychowania, w pierwszą niedziele września (04.09) w kościołach, odczytany będzie list biskupów zapowiadający inicjatywę. Komisja ds. Wychowania przygotowała materiały liturgiczne, m.in. teksty rozważań i modlitwę wiernych.
 
Przygotowana została także teczka materiałów, w której znajdują się teksty z nauczania bł. Jan Pawła II. Biskupi z kolei zachęcają księży i katechetów by zorganizowali spotkania z rodzicami.

Refleksja w czasie takiego spotkania powinna się koncentrować wokół problematyki sensu działalności wychowawczej i jej celu, odpowiedzialności rodziców za kształt wychowania ich dzieci, współpracy środowisk wychowawczych – rodziny, Kościoła i szkoły – tłumaczą organizatorzy.
 
Dzieci w czasie tych katechez będą poszukiwać odpowiedzi na pytanie dlaczego warto być posłusznym. Z kolei młodzież zastanowi się nad samowychowaniem i rozwojem duchowym.
 
Tydzień Wychowania nawiązuje do obchodzonych lokalnie kwartalnych modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Inicjatorzy planują by Tydzień Wychowania był obchodzony corocznie w tygodniu kiedy przypada święto św. Stanisława Kostki patrona dzieci i młodzieży (18. 09). W tym roku pierwszy Tydzień Wychowania obchodzony będzie od 12 do 18 września.

Agata Bruchwald
Na podstawie: www.episkopat.pl

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

250 komentarzy

250 Komentarzy

  1. Bola Nation

    6 listopada 2017 at 01:34

    i can say that David Archuleta has some great potential. all he need is more epxerience,.

  2. Bitcoin pharmacy

    5 grudnia 2017 at 06:29

    thabnks for the info

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra