Z kraju

Marsz Niepodległości 2013: Uwaga na zatrzymania!

Organizatorzy Marszu Niepodległości proszą o planowanie wcześniejszego przybycia ze względu na możliwość zatrzymania autokarów, zapraszają na Mszę Św. na godz. 13.00 i apelują o zabranie dużej ilości flag narodowych. Przeczytaj wszystko o organizacji Marszu Niepodległości.

 

W komunikacie porządkowym biuro prasowe Marszu Niepodległości prosi uczestników o planowanie przyjazdu do Warszawy wcześniej, nawet o 1-2 h, niż na 15:00. Jako powód podaje "możliwe utrudnienia, zatrzymania itd."

Organizatorzy pomni problemów z policją w ostatnich latach uruchomili stronę na której można znaleźć wzory skarg na jej działania i zażalenia na zatrzymanie http://marszniepodleglosci.pl/dzial-prawny/. Uczestnicy Marszu Niepodległości znajdą tam także obszerne wyjaśnienia w zakresie prawnych aspektów legitymowania, zatrzymywania, aresztowania, aresztu oraz uprawnień Straży Marszu Niepodległości.

Jak zaznaczono w komunikacie: "Warto by zapoznał się z nimi każdy manifestujący, w ten sposób może uniknąć niektórych dolegliwości ze strony organów państwa".

Rozpoczęcie Marszu Niepodległości będzie miało miejsca na pl. Defilad o godz. 15.00, a zakończenie, tak jak w ubiegłym roku, na Agrykoli, nie wcześniej niż ok. godz. 19:00. Trasa i mapa Marszu znajduje się pod linkiem: http://marszniepodleglosci.pl/wp-content/uploads/2013/11/trasa-marszu-2013-1022×1024.jpg

Organizatorzy wyjazdów na Marsz autokarami z Polski do Warszawy powinni pamiętać o wysadzeniu uczestników Marszu tak, jak w ubiegłym roku – na ul. Emilii Plater (link do lokalizacji – http://goo.gl/maps/bKgyG). Następnie kierowcy powinni kierować się na parking na Torwarze. W razie wątpliwości pomocy powinna udzielić policja kierująca ruchem, w której interesie jest minimalizowanie korków tego dnia w Warszawie. Z Agrykoli, gdzie będzie zakończenie Marszu, jest już bardzo blisko na Torwar, gdzie powinny stać autobusy. Obrazuje to mapa: http://goo.gl/maps/SW2Ym.

O godz. 13:00 odbędzie się Msza św. dla uczestników Marszu, tak jak w latach ubiegłych – w parafii św. Barbary przy ul. Nowogrodzkiej 51. Przypominamy, że podczas Mszy Św. kazanie wygłosi ks. Ryszard Halwa – redaktor naczelny portalu Prawy.pl i miesięcznika katolickiego Moja Rodzina.

Również o godz. 13.00 delegacja węgierska rozpocznie swój przemarsz spod ambasady przy ul. Chopina 2 na miejsce zbiórki na pl. Defilad. Zapraszamy wszystkich sympatyków polsko-węgierskiej przyjaźni. Miejsce startu na mapie: http://goo.gl/maps/gJyPx.

Organizatorzy Marsz Niepodległości zwracają uwagę wszystkim uczestnikom Marszu na rolę i podporządkowanie się poleceniom Straży Marszu Niepodległości.

– Apelujemy o jak największą ilość flag narodowych, proporców ze szczerbcem, falangą itd. – zdecydowanie odradzamy picie alkoholu w trasie czy przed Marszem – zaznaczają w komunikacie.

AG
Źródło: informacja prasowa Marszu Niepodległości
fot. Prawy.pl

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

13 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra