Z kraju

Pokaz strojów kąpielowych w katedrze warszawskiej?

W piątek w stołecznym kościele św. Augustyna odbył się pokaz mody. Czy czołowy kardynał-nowinkarz w Episkopacie udostępni niebawem katedrę na pokazy strojów kąpielowych z kolekcji na 2014 rok?

 

Przy dźwiękach hałaśliwej muzyki z filmów o zabarwieniu satanistycznym przez nawę główną kościoła św. Augustyna paradowały przez długi czas modelki. W ławkach zasiedli znawcy przemysłu ciuchowego. Jak przystało na branżę w większości, co najmniej obojętni na wiarę. Wśród nich był „gwiazdor” programu rozrywkowego, deklarujący się, jako transwestyta-satanista. Ubrany w czarny strój, z rzucającą się w oczy koloratką i – o zgrozo – z różańcem w ręku.

 

Co na to kuria? W wydanym oświadczeniu napisała, że „ksiądz proboszcz wyraził zgodę na (…) prezentację w dobrej wierze i z zapewnieniem, że będzie to zamknięty pokaz strojów ślubnych. W rzeczywistości odbył się typowy pokaz mody, co stanowi nadużycie zarówno w stosunku do sakralności miejsca, jakim jest świątynia, jak również wobec zaufania, jakie wykazał ks. proboszcz odpowiedzialny za tę świątynię”.

 

W internecie można natknąć się na fotki z pokazu, po którym kardynał Nycz, jego współpracownicy i księża z fashion-parafii „wyrażają ubolewanie (…) i przepraszają wszystkich, którzy mieli prawo poczuć się tym wydarzeniem urażeni”. Na tle wiszącego Chrystusa na krzyżu roznegliżowane modelki zmieniają stroje przed wyjściem na „kościelny wybieg”.

 

Dlaczego proboszcz parafii widząc, że organizatorzy złamali umowę nie przerwał tego satanistycznego spędu? Czy jako gospodarz szczególnego miejsca, z żywą obecnością Chrystusa w Tabernakulum, doglądał i strzegł powierzonej mu świętości? Jakie poniesie z konsekwencje z tytułu swojego zaniechania? Czy zostanie wezwany do wyjaśnienia przez oblicze warszawskiego kardynała?

 

Na co jeszcze ten ostatni wyrazi zgodę w podległych sobie hierarchicznie zastępach, by jakże licznych przeciwników kościoła w stolicy reewangelizować i przywrócić do wspólnoty wiernych?  Polski kościół, ustami i czynami pasterzy-nowinkarzy chce być modny. To może wczesną wiosną, przy rechocie Wyborczej i innej lewackiej gawiedzi, kardynał udostępni katedrę warszawską na pokaz najnowszej kolekcji strojów kąpielowych?

 

Wanda Grudzień

 

Oświadczenie Kurii Metropolitalnej Warszawskiej:

W związku z prezentacją projektów mody, jaka odbyła się w dn. 8 listopada br. w kościele św. Augustyna w Warszawie, Kuria Archidiecezji Warszawskiej oświadcza, iż Ks. Proboszcz parafii wyraził zgodę na powyższą prezentację w dobrej wierze i z zapewnieniem, że będzie to zamknięty pokaz strojów ślubnych. W rzeczywistości odbył się typowy pokaz mody, co stanowi nadużycie zarówno w stosunku do sakralności miejsca, jakim jest świątynia, jak również wobec zaufania, jakie wykazał Ks. Proboszcz odpowiedzialny za tę świątynię.

Wobec tego księża pracujący w par. św. Augustyna wraz z Kurią Warszawską wyrażają ubolewanie, iż doszło do tego rodzaju wydarzenia, przepraszają wszystkich, którzy mieli prawo poczuć się tym wydarzeniem urażeni oraz oświadczają, że zdecydowanie są przeciwni organizowaniu takich prezentacji w kościołach i innych miejscach sakralnych.
 
Ks. Rafał Markowski 
Rzecznik prasowy Archidiecezji Warszawskiej

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

124 komentarze

124 Komentarzy

  1. Financial News

    20 grudnia 2017 at 05:11

    Keep working ,impressive job!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra