Z zagranicy

Neobanderowski festiwal Banderstadt odbędzie się w tym roku pod auspicjami instytucji państwowych Ukrainy

Ukraińskie Ministerstwo Nauki i Sportu jest partnerem tegorocznego festiwalu Banderstadt ku czci zbrodniarza Stepana Bandery, który odbędzie się w dniach 4-6 sierpnia w Łucku na Ukrainie. Logo tego resortu widnieje na oficjalnej stronie internetowej festiwalu.

O ile przez ostatnie lata można było obserwować ciche przyzwolenie ukraińskich władz na rozwój neobanderyzmu, o tyle obecnie wspierają one już otwarcie tę zbrodniczą ideologię, nadając jej charakter państwowy, przy zupełnym milczeniu strony polskiej.

Fakt, że w organizację tegorocznej największej neobanderowskiej imprezy zaangażowały się aktywnie ukraińskie władze powinien stanowić przyczynek do rewizji relacji Polski z Ukrainą. Pytanie tylko czy będzie stanowił, znając spolegliwość ministra Witolda Waszczykowskiego wobec neobanderowskiej ekipy w Kijowie…

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

48 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra