Z zagranicy

Nigeryjscy chrześcijanie: „Dlaczego oni sądzą, że islam jest religią pokoju? Ci ludzie zabijają nas od dziesięcioleci”

„Dlaczego oni sądzą, że islam jest religią pokoju? Ci ludzie zabijają nas od dziesięcioleci, a media to ignorują. Teraz oni zabijają was a nadal wasz [były] prezydent Barack Obama nazywa islam religią pokoju. Widzimy, jak zachodni przywódcy powtarzają to na okrągło. Dlaczego?” – pytają od lat nigeryjscy chrześcijanie.
Pytanie to jest o tyle zasadne, że zachodni przywódcy, a za nimi społeczeństwa przejawiają tendencję do samozagłady, sprowadzając do Europy dokładnie tych samych ludzi, którzy są odpowiedzialni za rzezie na chrześcijanach w Afryce i na Bliskim Wschodzie. Wydaje się być zdumiewającym, że politycy szeroko rozumianego Zachodu są obojętni wobec prześladowań dokonywanych przez muzułmanów na chrześcijanach. Są są to bardzo troskliwi wobec muzułmańskich migrantów zalewających ich kraje, sądząc zapewne, że stawanie w obronie prześladowanych chrześcijan byłoby poczytane za islamofobię.

Larry Alex Tauton ze stacji Fox News został zaproszony przez swego przyjaciela Jwana Zhumbesa, anglikańskiego biskupa Bukuru, duszpasterza diecezji, która była atakowana przez Boko Haram oraz inne islamistyczne grupy.

Poprosił on Tautona, żeby nauczał w jego diecezji religii i kultury. Przez wiele miesięcy swojej misji dziennikarz spotykał się z chrześcijanami, których kościoły, domy, rodziny i przyjaciele byli bombardowani, paleni i skazywani z powodu swojej wiary w Jezusa Chrystusa.

W zeszłym miesiącu 20 chrześcijan zostało pomordowanych przez Fulani w pobliżu miejsca, w którym przebywał Tauton. Takie rzezie są w Nigerii częste, żeby nie rzec powszechne, ale media i politycy o nich milczą, z którego to powodu Tauton nie krył ubolewania.

Kilka lat temu, podczas konferencji w Londynie Peter Akinola, arcybiskup kościoła anglikańskiego w Nigerii tymi słowami napominał Zachód:

„Przybyliście do mojego kraju i powiedzieliście nam, że jest tylko jeden Bóg, przez którego możemy zostać zbawieni, Jezus Chrystus, i uwierzyliśmy wam, poszliśmy za Nim. Powiedzieliście nam, że jest jedna jedyna księga pozwalająca prawdziwie Go poznać, Biblia, a my ją czytamy. Teraz mówicie nam Allah islamu też jest bogiem i że możemy używać Koranu, aby dowiedzieć się o Bogu. Zaprosiliście muzułmanów tu jako gości, a oni teraz stali się waszymi gośćmi. Teraz zatem przybywam do waszego kraju, aby wam przypomnieć to, o czym zapomnieliście”.

– Dlaczego oni myślą, że islam jest religią pokoju? – zapytał Tautona pewien człowiek. – Ci ludzie zabijali nas przez dziesięciolecia a nasze media po prostu to ignorują. Teraz zabijają was, a mimo tego wasz [były] prezydent Obama nazywa to religią pokoju. Widzimy zachodnich przywódców mówiących to ciągle i ciągle. Dlaczego? – zastanawiał się.

Otwartym pozostaje pytanie, czy naprawdę wielcy tego świata uważają islam za religię pokoju, czy też wcielają w życie zbrodniczy plan, w którym chrześcijanom, w tym również katolikom wyznaczono rolę męczenników za wiarę.

Źródło: Jihad Watch

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. Jacek

  6 listopada 2017 at 10:31

  Oryginalne i niepowtarzalne panele poduszkowe http://tkaninydzieciece.com.pl tylko u nas

 2. udhec.com.br

  12 listopada 2017 at 23:17

  Keep on working, great job!

 3. ola12

  19 września 2018 at 12:01

  Poszukujesz dobrze płatnej pracy zobacz http://ps24.net.pl

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra