Z zagranicy

Izrael: krew na ulicach to nasz sukces!

Izraelska armia po raz kolejny zaatakowała cele w Strefie Gazy. W wyniku nalotów dokonywanych przez śmigłowce szturmowe Apacz i myśliwce F-16 wiele osób odniosło rany, natomiast teren ataków uległ kompletnemu zniszczeniu. Rzecznik prasowy izraelskiej armii wydał oświadczenie, w którym stwierdził, iż misja zakończyła się sukcesem [!!!].

 

Atak – przynajmniej tak brzmi oficjalna wersja – miał być odpowiedzią na uprowadzenie trzech żydowskich nielegalnych osadników, do jakiego miało dojść w czwartek w nocy. Na niewiele zdały się apele strony palestyńskiej i zapewnienia jednego z przedstawicieli organizacji Hamas, Mosheera al-Masriego, że operacja uprowadzenia osadników z Zachodniego Brzegu Jordanu to wymysł strony izraelskiej i nie dopuściło się tego żadne palestyńskie ugrupowanie. Al-Masri zapowiedział, że izraelska agresja nie pozostanie bez odpowiedzi.

 

Tymczasem tylko w ciągu ostatnich dwóch dni izraelskie siły okupacyjne aresztowały kilkuset Palestyńczyków w różnych miastach Zachodniego Brzegu Jordanu, włącznie z przewodniczącym palestyńskiego parlamentu Dr. Azizem al-Dweikiem oraz wieloma posłami z ramienia Hamasu. Izraelskie media podają, że aresztowania dotknęły 150 osób, niemniej jednak istnieją poważne podejrzenia, że mogło ich być zdecydowanie więcej.

 

Palestyński minister do spraw zatrzymanych i byłych zatrzymanych, Shawqi al-Ayaseh, potępił kampanię aresztowań, dodając, iż jest rozczarowany brakiem reakcji ze strony społeczności międzynarodowej, w tym także organizacji zajmujących się prawami człowieka na akty przemocy ze strony Izraela względem Palestyńczyków.

 

Anna Wiejak

 

Fot. PNN

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

2 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra