Z zagranicy

Włochy: na zaproszenie kardynała imigranci jedzą pizzę i kanapki w głównej nawie katedry

Kilka dni temu temu włoski kardynał Crescenzio Sepe  zamienił „swoją katedrę”  w „wielką i hałaśliwą pizzerię” – tak  komentują wydarzenie świadkowie.

Kardynał Crescenzio Sepe –  przypomnijmy – jest także arcybiskupem Neapolu. Ur. 2 czerwca 1943 roku w Carinaro w regionie Kampania, w prowincji Caserta. Uczestnik konklawe w 2005 oraz w 2013 roku. Od listopada 1997 pełnił funkcję sekretarza generalnego Komitetu Centralnego Obchodów Wielkiego Jubileuszu Roku 2000 oraz prezydenta instytucji  Peregrinatio ad Petri Sedem.

By nakarmić – w cudzysłowie ” 600 ubogich”, którzy przybyli do katedry, kardynał Sepe podawał im do stołu. Pomagali mu w tym księża, zakonnice i seminarzyści.Na cześć biesiadników przygotowano różne rodzaje pizzy, tradycyjne kanapki oraz produkty mleczne.  Jedzenie było porcjowane na dziedzińcu.

Goście – w tym znaczna grupa imigrantów – zachowywali się bardzo swobodnie, m.in. rozmawiali głośno przez  komórkę lub między sobą. Uczcie  towarzyszyły klasyczne pieśni neapolitańskie tworząc atmosferę restauracji w katedrze. Obiad został udokumentowany w filmie zamieszczonym na Youtube.

Źródło: Słownik biograficzny kardynałów Salvadora Mirandy, Youtube, relacje świadków

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

7 komentarzy

7 Komentarzy

 1. Slawomir Tomasz Roch

  11 stycznia 2018 at 17:45

  Degustacja pizzy w katedrze, swoboda zachowania podczas posilku w katedrze, no i czemu niby to ma sluzyc?! Czy nie mogliby tego zjesc w innym miejscu?! To wszystko jednak nie liczy sie z uczuciami ludzi wierzacych! Gdzie tu jest milosc odpowiedzialna, tego kardynala do ludzi wierzacych?! To b. wazne pytanie, ktore nie powinno pozostac, bez odpowiedzi!!

 2. JSM

  11 stycznia 2018 at 17:58

  A wszystko to było miłe masonowi Franciszkowi.

 3. realista

  11 stycznia 2018 at 18:23

  Socjaliści antykościoła okupujący KK w akcji…

 4. p i u

  11 stycznia 2018 at 19:55

  Czytając objawienie św. Jana na Patmos, zastanawiam się czy to nie jedna z pieczęci? Oby nie piąta, bo ta oznacza pierwsze „biada”.

 5. Soplica

  12 stycznia 2018 at 11:55

  Doszukując się analogii Pan Jezus przegonił handlarzy ze świątyni jerozolimskiej a teraz to tylko kwestia czasu jak przegoni „restauratorów” z kościołów.
  Ps. Do administratora strony: może warto zmienić captcha na inny rodzaj? zamiast obrazków może RAZ literki?

 6. Wojciech

  12 stycznia 2018 at 15:36

  Proponuję żeby szanowny kardynał urządził podobną imprezkę w pobliskim meczecie. Może muzułmanie nauczą go co to takiego sacrum.

 7. MAREK

  13 stycznia 2018 at 00:08

  Pan Bóg jest dobry ale jego „personel naziemny” jest ostatnio wyjątkowo podłego sortu…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra