Kościół

Ks. Isakowicz-Zaleski o ukraińskich ludobójcach: Cerkiew greckokatolicka, podległa Rzymowi, też ich czci. Święty Boże!

„Dziś na Ukrainie okrutni Kozacy, którzy zamordowali św. Andrzeja Bobolę, są czczeni jako bohaterowie narodowi. Jak i hajdamacy, którzy w 1768 r. dokonali Rzezi Humańskiej, oraz ludobójcy z UPA i SS Galizien. Co więcej, Cerkiew greckokatolicka, podległa Rzymowi, też ich czci. Święty Boże!” wyliczał na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w kontekście 80. rocznicy kanonizacji jezuity Andrzeja Boboli przez papieża Piusa XI.

Św. Andrzej Bobola został zamordowany w 1657 roku przez Kozaków czasie rzezi w Janowie Poleskim.

Rzeczywiście jest zdumiewające, że podległa Rzymowi Cerkiew greckokatolicka czci ludzi, o których satanizmie mówił i pisał bł. bp. Grzegorz Chomyszyn. Jeszcze bardziej zdumiewający jest jednak brak reakcji na to Watykanu oraz Konferencji Episkopatu Polski. Wielu polskich katolików zastanawia się, dlaczego hierarchowie katolickiego Kościoła w Polsce nie tylko że dają się wciągnąć w fałszywe gesty pojednania, nie reagują na przypadki gloryfikacji rezunów przez greckokatolickich duchownych, ale i nie upominają się o ekshumację i chrześcijański pochówek ponad 100 tysięcy bezbronnych ofiar Rzezi Wołyńskiej. Nic też nie wiadomo, aby polski Episkopat protestował przeciwko uznaniu heroiczności cnót abp Andrzeja Szeptyckiego, znanego ze swoich listów gratulacyjnych dla Adolfa Hitlera i Józefa Stalina, człowieka, który ponosi moralną odpowiedzialność za ludobójstwo na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

Czy w tej sytuacji reakcji ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego można się dziwić?

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

14 komentarzy

14 Komentarzy

 1. Soroka

  17 kwietnia 2018 at 10:34

  Ksiądz krytykuje Rzym i słusznie, ale Ksiądz stoi na przeciwnym biegunie, bo grzech widzi jedynie w ukraińskim makabrycznym ludobójstwie. O innych grzechach i to mega grzechach jakoś Ksiądz nie mówi. Ksiądz reprezentuje jakiś szczególny rodzaj ewangelii wyzwolenia.

  • Soplica

   17 kwietnia 2018 at 11:16

   No to może proszę nieco rozwinąć temat. Może warto uderzyć się w piersi, posypać głowę popiołem skoro tak Polska dopiekła innym narodom? Czasami warto „przewietrzyć” atmosferę. Śmiało imć Soroka!

   • Soroka

    17 kwietnia 2018 at 13:02

    Imciu Soplico! Jest dziesięcioro Przykazań Bożych, a nie tylko jedno!
    Jakoś nie słyszałem nigdy, aby ksiądz Isakowicz wypowiadał się publicznie na temat niszczenia małżeństwa i rodziny, na temat złodziejstwa, kłamstwa i poszanowania rodzicielstwa, choć ksiądz katolicki ma taki obowiązek! Jeżeli tego nie robi, bo sprzeniewierza się kapłaństwu Bożemu!!!

    • Slawomir Tomasz Roch

     17 kwietnia 2018 at 13:40

     Soroka wiem ze od dluzszego czasu piszesz do rzeczy, bo czytam Twoje wpisy ale akurat tu absolutnie niepotrzebnie czepiasz sie ks. Tadeusza, raz jeszcze zatem odsylam Cie na Jego strone, znajdziesz tam kila tysiecy artykulow na wszystkie wazne tematy! Ludzie pisza bowiem do niego z calego swiata, bo wiemy ze na ks. Tadeusza mozna liczyc! On zawsze opowie sie po stronie prawdy!

  • Slawomir Tomasz Roch

   17 kwietnia 2018 at 12:29

   Soroka absolutnie nie masz racji! Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski nieustannie porusza wszystkie wazne, aktualne problemy Kosciola! Nie wiem jak Ty ale ja bywam niemal codziennie przynajmniej raz na stronie ks. Tadeusza: isakowicz.pl i dobrze wiem, co mowie i czym swiadcze! To wlasnie tam moge dowiedziec sie wiele b. waznych faktow, ktore daremnie szukac na innych portalach informacyjnych. Sprawdz sam i nie mieszaj! Pozdrawiam

 2. prawo

  17 kwietnia 2018 at 10:50

  Odpowiedź jest w napisanej piękny językiem i budzącej grozę książce „Pożoga” Zofii Kossak. To co się działo tam w 1917 a następnie poprawka w 1943 to nie był przypadek. Ci ludzie – Ukraińcy – tacy właśnie są. Oni są gorsi od Rosjan. Nie ma możliwości wspólnego z nimi życia. To niebezpieczna i bezczelna dzicz. Patrz szczegóły w tym wielkim i tragicznym dziele pt. „Pożoga” wspaniałej Polki pani Zofii Kossak.

  cyt. za „LSED” 20 marca 2018 at 01:16
  „Pożoga” to lektura podstawowa. Do tego dołożyłbym „Burze od Wschodu” Marii Dunin-Kozickiej oraz „Straż przednią” księdza Mariana Tokarzewskiego – pozycja ta jest o tyle arcyciekawa, że opisuje ona m.in. zbrodniarza Petlurę i jego „wojska”, które w swym zbydlęceniu i antypolskości niczym nie różniła się od ukraińskich i żydowskich bolszewików. Ten zbrodniarz został potem „sojusznikiem” najsłynniejszego agenta II RP – towarzysza Piłsudskiego (alias TW Stefan II), a „sojuszem” tym do dzisiaj onanizują się różni patridioci zwłaszcza rządowego chowu.

  Ukraina, jak sama nazwa mówi, nie jest żadnym państwem. To niemiecki wymysł.
  Te ziemie są „u kraja” czyli na pograniczu Rzeczpospolitej Obojga Narodów.
  To są Dzikie Pola. Ukraińcy nie są też żadnym narodem. „Nigdy nie byli i nigdy nie będą” jak powiedział pewien 95 letni AK-owiec mieszkający tam całe życie i znający dobrze kresowe sprawy.
  Ukraińcy to czerń.

  • 8679043

   17 kwietnia 2018 at 11:45

   Stanisław Lewicki zalicza ich do cywilizacji łupieżczych koczowników azjatyckich.
   „Zauważmy, że samo słowo Majdan jest pochodzenia tureckiego i oznacza plac wewnątrz obozu wojskowego. Jak wyglądają dziś te ukraińskie protesty? Zbierają się ludzie na majdanie, dzielą się na sotnie i każda sotnia stawia swój wielki namiot na majdanie. Czyli zachowują się z grubsza tak samo jak dawni koczownicy, jak Mongołowie, Tatarzy, czy Turcy.”
   https://konserwatyzm.pl/lewicki-przyczyny-rzezi-wolynskiej-cz-3-cywilizacja-turanska/

 3. Slawomir Tomasz Roch

  17 kwietnia 2018 at 11:31

  Bogu niech beda dzieki za odwazne i b. potrzebne swiadectwo ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, ktory od wielu lat b. konsekwentnie broni prawdy o ludobojstwie na niewinnej ludnosci pokskiej Wolynia i Kresow, dokonanym w najbardziej bestialski sposob przez upiorow z OUN-UPA. Od dluzszego czasu osobiscie takze wzywam Episkopat Polski w swoich komentarzach do zdecydowanego potepienia demonicznego procesu gloryfikowania cerkiewnie i panstwowo ludobojcow na wspolczesnej Ukrainie. To jest totalny absurd, iz na Ukrainie swieci sie pomniki na ktorych stoja odrazajacy zbrodniarze! To jest barbarzynstwo! To jest demoniczne! Banderyzm jest bez dwoch zdan tak samo shanbiony jak hitleryzm i stalinizm! Zapraszam takze wszystkich na strone:”Nie dla beatyfikacji abp Andrzeja Szeptyckiego”. Rodaku nie spij, bo okradna Cie i przejda po Tobie, a Ty jeszcze zaspany bedziesz glupio pytal: a co sie stalo?! Do dziela! Z Panem Bogiem

 4. ZAPUTOWICZ TO KLĘSKA TEGO

  17 kwietnia 2018 at 12:44

  Ksiądz Isakowicz jeden z niewielu odważnych, za co zresztą zapłacił w czasach komuny. A co do hierarchów KK w Polsce to niestety większość to koniunkturaliści za nic mający interes narodowy i prawdę.

  • finka

   17 kwietnia 2018 at 12:46

   Nie wiem co za idiotyzm zamiast nicka wkleił się w podpisie w powyższym komentarzu, przepraszam.

   • prawo

    17 kwietnia 2018 at 15:06

    Coś, pewnie, kręcimy na boku? 😉

 5. Robert K

  17 kwietnia 2018 at 15:41

  odpowiedz jest bardzo prosta, KK w Polsce , zreszta jak i Watykan juz dawno stal sie polem rozgrywek politycznych miedzynarodowki i dziala jak wynajety agent.Skorumpowac duchownych to tak jakby skorumpowac caly kosciol, poniewaz w duchowenstwie obowiazuje hirarchia i bezwzgledne posluszenstwo przelozonym tym latwiej skorumpowac go odgornie. I wlasnie tego jestesmy swiadkami.

  • 8679043

   17 kwietnia 2018 at 16:17

   To uproszczenie. Tylko niektórzy biskupi zaprzedali się a inni boją się międzynarodowej lub krajowej nagonki medialnej. Ponadto nie ma silnego prymasa, który trzymałby wszystkich żelazną ręką. Biskupi to towarzystwo względnie niezależnych ludzi o różnych poglądach. Oni nie są monolitem, dzielą się na frakcje i mają różne poglądy polityczne.

 6. Sroka

  17 kwietnia 2018 at 18:36

  Co tu robi ukraiński jehowiec Soroka? Niech dalej sprzedaje te swoje książki na ulicy.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra