Z kraju

Zmarł dr inż. Antoni Zięba – wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia

Po ciężkiej i długiej chorobie zmarł dziś dr inż. Antoni Zięba, działacz pro-life, wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia. W połowie kwietnia kwietnia dr inż. Antoni Zięba trafił do szpitala. 

Często gościł w Radio Maryja i Telewizji Trwam. Publikował także w „Naszym Dzienniku”. Przez kilka dekad organizował pielgrzymki obrońców życia na Jasną Górę. 19 marca b.r. otrzymał medal Stolicy Apostolskiej „Pro Ecclesia et Pontifice”. Jego współpracownicy podkreślają, że był wzorem do naśladowania dla wielu osób.

Źródło: radiomaryja.pl

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

8 komentarzy

8 Komentarzy

 1. Karol

  3 maja 2018 at 22:04

  Odszedł prawdziwy Polak,człowiek wielkiej kultury,patriota,człowiek głęboko wierzący.Cześć Jego pamięci.

 2. kolega szkolny

  4 maja 2018 at 00:40

  Jeszcze kilka miesięcy temu rozmawiałem z Antkiem telefonicznie. Pytałem czy nie ma jakichś zdjęć z bierzmowania, którego udzielał nam na początku lat 60-tych ówczesny biskup krakowski Karol Wojtyła. Chodziliśmy do równoległych klas licealnych, ja do „łacińskiej”, Antek i jego przyszła żona Ala do „niemieckiej”. Potem studiowaliśmy na Politechnice Krakowskiej, ale na innych wydziałach. Przez całe lata nie mieliśmy ze sobą kontaktu. Gdy dowiedziałem się Antek zaangażował się w obronę życia poczętego byłem trochę zdziwiony. Okazało się jednak, że zdolny inżynier może być….. Wielkim Humanistą. Podziwiałem to jego zaangażowanie, które w obecnych hedonistycznych czasach jest rzadkością. Dziś składam na ręce jego rodziny przeżywającej okropny ból wielkie podziękowanie. Panie weź w opiekę jego duszę.

 3. Serwek

  4 maja 2018 at 07:54

  Ponawiamy prośbę do Pana Ministra o przywrócenie bądź o wykorzystanie wiedzy i doświadczenia prokuratora Andrzeja Witkowskiego do śledztwa w sprawie wyjaśnienia wszystkich okoliczności zbrodni popełnionej na księdzu Jerzym Popiełuszko.
  https://www.ksjerzypopieluszko.pl/

 4. Serwek

  4 maja 2018 at 07:55

  Wzywamy każdego Polaka do podpisania się pod poniższą petycją oraz zachęcania do tego innych Rodaków w Ojczyźnie i wśród Polonii!
  Mamy miesiąc na zebranie 100 tysięcy podpisów, tak nam dopomóż Bóg!
  PODPISZ PETYCJĘ:
  https://petitions.whitehouse.gov/petition/petition-donald-trump-calling-international-investigation-smolensk-plane-crash-april-10th-2010

 5. jacek wójcikiewicz

  4 maja 2018 at 12:46

  40 lat działaliśmy wspólnie o zwycięstwo Cywilizacji Życia i Miłości.Antoni w Krakowie,a my Straż Pokoleń i Duchowa Adopcja w Warszawie,u paulinów.Matka Boża Królowa Polski wzięła cię do nieba,w dniu Jej Święta.Teraz pomagaj nam z nieba drogi Antoni.

 6. Soroka

  4 maja 2018 at 13:58

  Wieczny odpoczynek niech raczy Ci dać Pan nasz Jezus Chrystus. Odpoczywaj w pokoju, ale i pomagaj nam dale w obronie życia.

 7. tomek

  4 maja 2018 at 16:18

  Spoczywaj w spokoju

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra