Z zagranicy

Szczepionka 6 w 1 przyczyną autyzmu – przełomowy wyrok sądu

Rodzice dziecka, które zachorowało na autyzm wskutek podania mu szczepionki zawierającej rtęć i aluminium otrzymają odszkodowanie. Włoski sąd powołał biegłego, który wykazał związek między podaniem preparatu a chorobą chłopca, tym samym odrzucając poprzednie wyroki.

Walka o odszkodowanie trwała kilka lat. Jak wynika z dokumentów sądowych, w 2006 roku w natychmiastowym następstwie wstrzyknięcia trzech dawek sześciowartościowej szczepionki lnfanrix Hexa SK pojawiły się u chłopca symptomy patologiczne. W 2010 roku zdiagnozowano u niego autyzm.

Rodzice dziecka zwrócili się do sądu z pozwem przeciwko Ministerstwu Zdrowia, domagając się wypłacenia odszkodowania, jednakże skarga „nie została uwzględniona przez właściwą instancję” i zostali oni obciążeni kosztami postępowania sądowego. Resort zdrowia oświadczył, że nie powinno być związku między autyzmem, a podaniem szczepionki.

Rodzice nie dali jednak za wygraną i znów wnieśli sprawę do sądu. Został powołany biegły, który stwierdził, iż w szczepionce znajdowała się rtęć stosowana jako środek dezynfekujący, uznając za wiarygodne dane zawarte w raporcie producenta, GlaxoSmithKline. Ocenił on, że „bardziej prawdziwym niż nieprawdziwym” jest stwierdzenie, że choroba nastąpiła na skutek podania szczepionki.

„Substancja, jak ostatnio wykazały dokumenty zachowane przez firmę farmaceutyczną, która ma patent, wykazuje szczególnie szkodliwy wpływ na zaburzenia autystyczne, i jej szkodliwe działanie, teoretycznie niewielkie, wynikające z badań klinicznych przed udzieleniem pozwolenia – wyjaśniałaby tylko 2-5 proc. przypadków zachorowań – jest w rzeczywistości zaniżone; ostatnio potwierdzono przez australijską służbę sanitarną, że serie szczepionek zawierały środek dezynfekujący na bazie rtęci, dziś oficjalnie zakazany ze względu na wykazaną neurotoksyczność – w stężeniach znacznie przekraczających maksymalny zalecany poziom dla niemowląt o wadze kilku kilogramów” ocenił biegły sądowy.

Sąd Kasacyjny w oparciu o tę ekspertyzę wydał decyzję o wypłacie odszkodowania.

Szczegóły decyzji sądu pod linkiem: http://stopnop.com.pl/wp-content/uploads/2017/03/Vaccine-Italia-wyrok-sądu.pdf

Źródło: STOP NOP

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

62 komentarze

62 Komentarzy

 1. Marek

  6 maja 2018 at 14:52

  Sprawa jest stara, z roku 2015.
  Nowe jest pod linkiem http://ram.neon24.pl/post/143068,szczepionki-2-miliony-euro-za-stan-wegetatywny

  • Lidia

   24 stycznia 2020 at 09:10

   W artykule jest na temat 6w1, a w linku na temat tylko odry. Sprawa jest bardzo bardzo stara. Ludzie piszący te artykuły może więcej rozumu?

 2. frate

  6 maja 2018 at 14:59

  żydy szczepią dzieci gojów, żeby chorowały i żeby były podatne na manipulacje i na ogłupiające ich reklamy i seriale !!! TO JUŻ WIEMY DLACZEGO W POLIN MAMY TYLU DEBILI głosujących na zdrajców i morderców małych dzieci z POPISU i dlatego tak łatwo kornhauser wygra następne wybory w cuglach!!! SKANDAL NAD SKANDALE!!!

  • prawo

   6 maja 2018 at 17:13

   Żydy daymają gojów, bo goje są łatwowierne.
   Goje muszą choćby przez chwilę pomyśleć.

   • stan

    6 maja 2018 at 18:17

    Dodałbym, że prawda, dobro i piękno należą do kanonu cywilizacji łacińskiej. Na takim gruncie przeciwnik pozbawiony tych cnót, działając w zmowie, łatwo pokona gospodarza. Można powiedzieć, że taki przeciwnik gra znaczonymi kartami. Jak zauważył Roman Dmowski, w cywilizacji żydowskiej mężczyźni są pozbawieni honoru, a kobiety wstydu. Pokonać ich mozna na dwa sposoby: grając nieuczciwie jak oni, a to nie uchodzi lub wyłączając ich z gry, a na to, sądząc po ludzku, wydaje się być za późno. Oremus.

  • wkur...y typ

   6 maja 2020 at 20:37

   święte słowa !

 3. Maks

  6 maja 2018 at 20:21

  Wszyscy wiedzą,że obowiązkowe szczepionki zawierają trucizny i niszczą polskie dzieci.Tylko nie wie o tym PIS, a zwłaszcza minister zdrowia podobno uczony ,a szkodnik.Wyjątkowy skandal.

  • Cczz

   8 maja 2018 at 11:48

   Sprawa jest z końcówki 2014 roku także nie rozumiem co ma do tego PiS skoro przy władzy było PO?

   • Ktoś

    22 stycznia 2020 at 11:33

    PIS – Państwowa Inspekcja Sanitarna.

  • Ktosrozumny

   8 maja 2018 at 19:30

   radze wrócic do szkoły

  • Uslyszeccisze

   26 września 2018 at 12:38

   Nie tylko polskie dzieci mieszkam w Anglii od ładnych kilku lat. Urodziłam synka który był zdrowy i rozwijał się normalnie do czasu… Kiedy ukończył trzy latka nagle przestał mówić uderzał główką we wszystko co popadnie doszła też agresja. Stwierdzono autyzm. I tylko tyle na ten temat. Studiowałam filmy dokumentalne i na faktach. Jest film pt usłyszeć ciszę. Wstrząsający i karygodny. Był puszczony w BBC tylko raz i teraz jest zakazanym owocem. Wniosek? Tylko jeden!

   • forever m@mmy

    6 listopada 2018 at 15:47

    Jaki zakazany owoc? Jak chcesz sobie obejrzec jest na youtube.
    Wstrzasajacy owszem.
    Ze matka w roku 1997 nie wiedziala, czy nie miala warunkow by zapewnic dziecku komfort, by nie wybiegal na ulice?
    Wiesz, jeszcze nie tak dawno „leczono” wiekszosc chorob psychicznych elektrowstrzasami takimi samymi dla wszystkich, a homoseksualizm do dzis w wielu miejscach jest „leczony”

 4. Nina

  6 maja 2018 at 20:24

  Najwyższy czas,aby rząd uwolnił rodziców od konieczności obowiązkowego szczepienia i niszczenia
  najmłodszego pokolenia Polek i Polaków.

 5. Jacek

  6 maja 2018 at 20:27

  Precz z obowiązkowym szczepieniem dzieci.Polskie społeczeństwo powinno pokazać gremialnie wała na szczepieni.To wymysł lewackiej unii.

 6. ela

  6 maja 2018 at 20:52

  Ja im szczepionkowego wała pokazałam w 1995r przychodnia straszyła sanepidem, sanepid prokuraturą i na tym się skończyło.
  antybiotyków też w moim domu nie było

  • rzywy

   9 maja 2018 at 17:13

   I jak zachorujesz na odrę, którą przejdziesz ale po drodze zarazisz jakieś małe dziecko, które umrze, to czyja to będzie wina?

   • danuta

    22 maja 2018 at 16:15

    Takiś Ty rzywy jak Twoje myślenie o szczepieniach…zacznij myśleć i wróć do żywych…

   • Mama

    30 maja 2018 at 17:01

    Przylaczam sie do pytania 🙂

   • Miranda

    18 grudnia 2019 at 21:15

    Rzywy a kto jest winny temu, że po dwóch dawkach szczepionki mimo wszystko zachorowałam i zaraziłam syna 3 letniego (po jednej dawce szczepionki według wieku) i może jeszcze ileś osób, o których mi nie wiadomo?

  • Świadoma

   18 maja 2018 at 07:41

   Czyli mięsa też nie kupujesz, bo jest pełne antybiotyków i hormonów?

   • Jestem za szczepieniami

    18 maja 2018 at 07:45

    Brawo Ela! Przez takich ciemniaków jak ty wracają epidemie chorób, które przez całe dziesięciolecia nie atakowały! Brawo ty!

    • ela

     6 lipca 2018 at 22:29

     serio te kilkadziesiąt zachorowań w roku na kraj o niespełna 40 milionowej populacji uważasz za epidemię? Chyba epidemia głupoty przesłoniła Ci oczy. Odra, ospa, czy różyczka to były i nadal są, o nie odeszły, normalne choroby wieku dziecięcego, które wręcz należało przechorować, by nabyć odporności na nie w przyszłości, a często i na inne choroby lub wirusy. Teraz wielkie larum, bo wygodniej nie chorować, tylko latać z dzieckiem po galerii a później świnka i różyczka nie przechorowana i larum bo powikłania jak złapiecie chorobę za dorosłego. Obudźcie się, mamy epidemie raka, także u dzieci i noworodków, to nie bierze się z powietrza, poczytajcie o wirusie SV40.

     • Majka

      17 lutego 2019 at 10:21

      Przypomina o mutowaniu się wirusów. Kiedyś nie było rota wirusa czy jego już groźnych odmian, na które nieszczepione dzieci nie umierały. Ja dziecka nie zaszczepialam tylko na rota wirus. To co przeżyłam to koszmar. Już nigdy nie pominę żadnego szczepienia. Dziecko od siostry było zaszczepione i przebywało z moim chorym dzieckiem i się nie zaraził. Do końca życia zapamiętam słowa lekarki. „poznała Pani cudowna moc szczepionek. Nie szczepimy żeby umierać tylko żeby żyć.”

 7. Bobo

  7 maja 2018 at 12:27

  Nie ma to jak opublikować wyrok który został już dawno uchylony. Nie ma to jak rzetelność dziennikarska.

 8. Daniel

  7 maja 2018 at 13:37

  Bardzo nie lubię tak ordynarnej demagogii i karmienia społecznych nastrojów pseudowiedzą na temat ASD. Nie mówię tu rzecz jasna o Zuza ale o autorce tego bardzo słabego merytorycznie i karykaturalnego niemal w swojej wymowie artykułu. Już same figury retoryczne tekstu („w natychmiastowym następstwie wstrzyknięcia trzech dawek sześciowartościowej szczepionki lnfanrix Hexa SK pojawiły się u chłopca symptomy patologiczne”, „choroba nastąpiła na skutek podania szczepionki”, itd.) świadczą o kompromitująco nikłej wiedzy autorki tekstu na temat ASD. AUTYZM NIE JEST CHOROBĄ. Z tego mylnego, wzmacnianego lichymi publikacjami przekonania, wyrastają wszelkie uprzedzenia. Oficjalna medycyna, w tym klasyfikacja ICD, traktuje autyzm i inne zaburzenia ASD jako stan, a nie chorobę. Jedna z klasycznych definicji medycznych mówi, że z chorobą mamy do czynienia wówczas, gdy mamy konkretne i znane przyczyny oraz dynamikę przebiegu (za SYNAPSIS). W przypadku ASD tak nie jest. Podobne niedorzeczności czytamy też w przekłdzie przysięgłym przebiegu rozprawy, tam na szczęście dość jasno wybrzmiewa, że biegły uprowdopodobnia zależność obecności rtęci i wpływu tejże na zaktywizowanie symptomów ASD, jednak trudno zgodzić się z sugestią autorki co do tego, że same sześciowartościowe szczepienia autyzm wywołują.

  • podlasie

   7 maja 2018 at 15:34

   Pisze Pan bzdury. Autyzm to zespół objawów, których wiekszosc można przypisac uszkodzeniu mózgu. Jest(autyzm) ujety w postaci kilku zespołów w obowiazujacej Miedzynarodowej Klasyfikacji Chorób( F 80). Wystapienie tych objawów od zawsze wiązane jest równiez z działaniem neurotoxycznych substancji w pierwszym okresie życia.
   Wiekszosc objawów pojawia się w drugim roku życia-co sugeruje wpływ czynników toxycznych, któremu poddane jest dziecko w okresie życia płodowego lub w niemowlęctwie. Takimi toxynami są adjuwanty szczepionek(rtęć, formaldehyd).

  • Mario

   8 maja 2018 at 11:30

   Hahaha, tyle w mojego komentarza. Ktoś coś zakwalifikuje a szanowny Daniel, z racji że nie posiada wlasnego mózgu, przyjmuje daną klasyfikacje bez dozy krytycyzmu. Twoim Danielu tokiem rozumowania – smierc na skutek przybytej choroby (lub wielu chorob) przewleklej to stan według klasyfikacji ICD. Należy wiec nie brać jej pod uwage jako konsekwencja niewyleczonych chorob. Wiesz, taki ta zart, poprostu sie z ciebie nabijam.

  • wow

   11 maja 2018 at 09:51

   Autyzm nie jest chorobą lecz stanem ? Pewnie stanem zdrowia ? Bo tak mówi PANI KLASYFIKACJA ? Daniel, Ty to pewnie często szczepiony byłeś…

 9. Tomasz

  7 maja 2018 at 14:07

  Daniel ile tobie płacą żydowskie koncerny „medyczne”handlujące trucizną zabijającą ludzi dużym stężeniem rtęci i aluminium ??Realizują program deopujacji gojów .

 10. Janik

  7 maja 2018 at 15:49

  Kupię tarcze hamulcowe do Żuka

 11. Piotr

  7 maja 2018 at 17:14

  Daniel jest głosem firm farmaceutycznych,alb nie s pełna rozumu.

 12. Łucja

  7 maja 2018 at 17:17

  Polki i Polacy powinni zignorować obowiązkowe szczepienia ,które zawierają rtęć,aluminium i inne trucizny.Najwyższy czas.

 13. Aleksander

  8 maja 2018 at 09:42

  A nie pomyśleliście, drodzy komentatorzy po długoletniej praktyce w medycynie, że te Żydy może chcą żebyście nie szczepili swoich dzieci? Po co mieliby wywoływać jakieś niegroźne schorzenie, które nie pojawiło się wcale w momencie wynalezienia szczepionki, u liczby dzieci rzędu błędu statystycznego?
  A nie lepiej wymorodować ich starą dobrą odrą? Wystarczy puścić w obieg plotkę o autyzmie i już połowa Grażyn trzęsie się nad losem bobasa. Rozumiem, że lepiej jest by zmarło w męczarniach po powikłaniach chorobowych, na co szansa jest większa niż na ten zmyślony autyzm.
  Powinni Wam te dzieci odbierać, bo jesteście niebezpiecznie mało inteligentni.

 14. Kar.

  8 maja 2018 at 18:42

  Skutek uboczny szczepionki? Żyję i jestem zdrów. Ta rtęć, inne metale czy jakieś zarodki chyba były za słabe i autyzmu nie mam. Współczuje panu Danielowi, bo wszedł na minę – on sam na tłum osób z odmiennym zdaniem 👨‍⚕️

 15. Leszek

  9 maja 2018 at 09:58

  Kłamstwo w stylu antyszczepów. To żaden nowy wyrok, nic takiego nie padło – jeśli tak, to poproszę link do nowego orzeczenia. Stare zostało obalone i wycofane przez sąd, który w momencie orzekania posługiwał się fałszywymi badaniami Andrew W.
  https://goo.gl/k5Xbhs

  Weryfikujcie informacje i nie rozpowszechniajcie fejków.

 16. Lukasz Lozowski

  9 maja 2018 at 12:21

  Prosze nie rozpowszechniac nie prawdziwych informacji. A jezeli juz, to podajcie jakies nazwiska, zeby mozna to bylo zweryfikowac. Lekarz ktory przeprowadzil te badania nazywa sie Mr. Andy Wakefield. Juz zostaly uniewaznione. A dziecko, Valentino Bocca, nie dostaje zadnego odszkodowanie.

  Moge podpisac sie swoim pelnym imieniem i nazwiskiem, bo wiem, ze dokonalem poprawnej weryfikacji tego artykulu i sie tego nie wstydze.

 17. Kar.

  9 maja 2018 at 14:20

  Skutek uboczny szczepionki? Żyje i jestem zdrów – ta rtęć i inne metale czy jakieś zarodki (czy co tam podobno pakują) było za słabe. Panie Danielu jest pan odważny – pan sam na tyle antyszczepionkowców 😉

 18. Tomasz

  9 maja 2018 at 15:27

  Związek Socjalistycznych Republik Europejskich wprowadza obowiązkowe szczepienia kartę elektroniczną sczepień z czipem .

 19. Pawel

  11 maja 2018 at 17:53

  a czy producent moze wyjasnic dlaczego ? w tej szczepoionce dla Polskich dzieci znajduje sie rtec przeciez to trucizna . i dlaczego ? polscy politycy pomagaja truc Polskie Dzieci.

 20. babcia

  11 maja 2018 at 21:41

  Szczepienia bomba zegarowa – prof. Maria Dorota Majewska . Polecam YouTube https://www.youtube.com/watch?v=h0av5xmPebQ

 21. Obat kencing nanah herbal

  12 maja 2018 at 07:24

  awiony tych cnót, działając w zmowie, łatwo pokona gospodarza. Można powiedzieć, że taki przeciwnik gra znaczonymi kartami. Jak zauważył Roman Dmowski, w cywilizacji żydowskiej mężczyźni są p

 22. Obat kencing nanah alami

  12 maja 2018 at 07:55

  ki i Polacy powinni zignorować obowiązkowe szczepienia ,które zawierają rtęć,aluminium i inne trucizny.Najwyższy czas.

 23. Aniela

  12 maja 2018 at 12:36

  Kiedy wreszcie nasz”prawicowy układ rządzący” zlikwiduje trucie naszych dzieci za pomocą obowiązkowych szczepień,które zawierają trucizny.Wyjątkowa hańba.

 24. Alina

  12 maja 2018 at 12:47

  Kiedy wreszcie ”prawicowy układ „rządzący Polską zlikwiduje trucie naszych dzieci za pomocą obowiązkowych szczepień zawierających trucizny.Pani profesor M.D.Majewska nazywa to zbrodnią.

 25. P

  13 maja 2018 at 17:58

  Przecież to jest stary wyrok. Należałoby sprawdzić dalszy ciąg sprawy przed publikacją artykułu, choćby to czy wyrok został utrzymany przez sąd wyższej instancji.
  Faktycznie strona stopnop jest odpowiednim źródłem wiedzy dla dziennikarza.

 26. Pingback: [Wiadomości] Szczepionki – Uroczysko

 27. Stefan z Torunia

  4 lipca 2018 at 01:07

  Szkoda bo 6w1 jest do picia a nie kucia, wiem bo dawałem.

 28. sruuu

  11 lipca 2018 at 17:54

  sratatatatttatatatralalalalbennebebem,mf,rmg/kdrmg/kdr i wypełnić topolę ale czym ja wypełnić???

 29. Paulina

  25 lipca 2018 at 02:18

  Mói syn urodził się jako wcześniak 6 tyg i kwalifikuje sie do tej szczepionki skojarzonej DTaP z puli MZ. Nie chce żeby miał ją podaną, strasznie się boję, że wywoła u niego autyzm, plamice, SIDS czy inne ustrojstwa. Gdzieś wykryto iż na ulotce szczepionki DTaP z firmy Infarix widnieje informacja iż podanie jej może mieć wpływ na zapadnięcie na autyzm, astmę, nagłą śmierć łóżeczkową, plamicę małopłytkową… Informacja z ulotki podana oczywiście nie w Polsce. Infarix na Polskę w ulotce takiej informacji ponoć nie zawarł. To jakaś masakra. Czy mogę się niezgodzić na podanie jej mojemu dziecku?

 30. biosqn

  28 lipca 2018 at 05:26

  Nie używa się rtęci do szczepionek co za bzdury! Mam zespół aspergera tak jak moja matka a mój brat ma autyzm po ojcu… Przestańcie pisać o czymś o czym nie macie pojęcia. Mój asperger nie jest ze szczepionek… Wam się wydaje, że nagle mamy większą ilość autystów ale tak naprawdę powód jest taki, że komuniści nas nie diagnozowali przez ostatnie 70l. Czytałem wiele badań mówiących jasno, że nie ma związku i potwierdzają to różni specjaliści na świecie nie mający ze sobą nic wspólnego…
  Autyzm może być spowodowany wieloma czynnikami ale najważniejszy to dziedziczenie! Ludzie zanim stwierdzą autyzm wpierw powinni się przebadać jak ja aby wykluczyć choroby lub nieprawidłową prace organów jak nadnercza, tarczyca, problem z jelitami itd.

 31. zzzzzzz

  1 sierpnia 2018 at 22:43

  popytajcie waszych babć jak dużo osób chorowało a teraz to wiecie może ze słyszenia o tych chorobach. Nie spotyka się ich na odzień a jak nie było szczepionek to pół wsi chorowało i to były poważne choroby z poważnymi powikłaniami, także szczepcie się. Ja szczepię dzieciaki na wszystko, ospe teżi wszystkie płatne i nic im nie jest.z

 32. Pingback: newtube sirius96 abdu23na9694 abdu23na36

 33. 12

  20 września 2018 at 23:08

  Gdzie w naturze występuje sytuacja,żeby organizm małego dziecka był atakowany 6 wirusami chorób zakażnych jednocześnie. Natura tego nie zna, ale to małe ciałko musi się z tym zmierzyć, bo tak chcą możni tego świata. To dziecko jest traktowane jak ciele na krowiej fermie. Rodzic ma tyle do gadania co krowa. Tu dają 500 złotych na dziecko, ale po co komu dziecko, które jest państwowe i każdy funkcjonariusz na odcinku może zrobić z nim co chce, więc ludzie nie chcą dzieci.Baba prowadząca dom tymczasowy dla dzieci i rodzona matka to w świetle prawa tylko opiekun. Miłość, plany życiowe co do dziecka, ciągłość rodu nie mają dla nich znaczenia. Żony bić nie wolno wcale, ale dziecku ważącemu mniej niż kg cukru trochę toksyn i związków aluminium i rtęci podać można, to może można się napić trochę i wsiąść za kierownicę. Autyzm zaobserwowano, wyodrębniono symptomy i opisano jako jednostkę chorobową dopiero w 1943 w kraju w którym właśnie na masową skalę zaczęto szczepić dzieci czyli w USA. Szczepcie te swoje bachory, autyzm jest modny.

 34. Ppp

  23 września 2018 at 19:55

  Ma ktoś dostęp do orzecznictwa w tej sprawie

 35. Stan

  24 września 2018 at 07:12

  Ze szczepieniami może być jak z pasami bezpieczeństwa. Zdarza się, że mogą zaszkodzić, ale generalnie poprawiają nasze bezpieczeństwo. Wniosek oczywisty-trzeba się szczepić.

 36. janina

  2 listopada 2018 at 09:34

  Mozliwe ze cos tam nie pasowało,możliwe że były jeszcze inne czynniki ryzyka. Ale nie można wszystkich mierzyć jedną miarą??? Wiemy na 100 % że to przyczyna szczepionki? Umówmy się miliony dzieci są szczepione tak samo jak moje i nie mają autyzmu. Szczepię swoje dzieci szczepionkami pełnokomórkowymi, gdyż wiem że są przebadane i dzięki temu bezpieczne. Nie można siać paniki!!!

  • forever m@mmy

   6 listopada 2018 at 15:40

   Wiemy, ze dzieci rodza sie z autyzmem, ktory zaczyna sie w zyciu plodowym.
   Kto z Was szczepil plod?
   No to rzeczywiscie dla Was przyczyna moze byc szczepionka.

 37. forever m@mmy

  6 listopada 2018 at 15:34

  To powinno byc karalne!
  Publikujecie NIEAKTUALNE informacje.
  Sedzia douczyl sie, ze autyzm jest juz W CIAZY. To nie jest choroba nabyta jak katar i wyrok byl anulowany
  https://www.skepticalraptor.com/skepticalraptorblog.php/italian-mmr-autism-decision-overturned/

 38. Rad

  7 listopada 2018 at 20:05

  Bardzo dobrze że prawie Polacy się nie szczepią! Świnka w wieku 17-18 lat powoduje bezpłodność i to jest super, samoeliminacja ciemnoty!

 39. wiele widziałam

  16 stycznia 2019 at 17:51

  Ciekawe czy Ci wszyscy anty… byli szczepieni i czy wiedzą, że dzięki temu nie ma ospy prawdziwej, dokonuje żywota choroba heinego medina (polio) i wiele innych występujących już tylko w krajach 3 świata gdzie się z biedy nie szczepi i skąd dzisiejsi kochający ciepłe kraje mogą je przywlec. Niech się nie szczepią najwyżej dokonają żywota bo szczepieni nie muszą się obawiać. Tylko po co jak zachorują biegną do lekarza i za nasze pieniądze ( nie tylko ich) leczeni są farmaceutykami które produkują te same firmy farmaceutyczne co szczepionki i co wtedy to nie są trucizny? Moim zdaniem szczepienia powinny być dobrowolne, ale konsekwencją leczenia osób przy zachorowaniu na chorobę na którą są udostępnione darmowe szczepienia powinna być 100% odpłatność za leczenie i to od pierwszej wizyty u lekarza. Mało tego jeśli taka osoba zarazi dziecko, które jeszcze z racji wieku nie mogło być zaszczepione to powinna płacić odszkodowanie i ponosić koszty leczenia takiego dziecka.A ponieważ skupiska dzieci w żłobkach i przedszkolach to nic innego jak choroba party to dzieci nie szczepione nie powinny być przyjmowane, warunkiem przyjęcia powinien być komplet szczepień odpowiednio do wieku. Ci co piszą głupoty o szczepieniach nie widzieli nigdy w życiu tych chorób nie znają powikłań i cierpień chorych i dlatego tak wrzeszczą.

 40. Jula

  6 września 2019 at 10:21

  Przepraszam najmocniej, zachorowało na autyzm???? Od kiedy autyzm jest chorobą to zaburzenie

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra