Z kraju

Rosja broni swobody wypowiedzi dla lewicowych ekstremistów w Polsce, komunistycznych nazw stołecznych ulic, i prawa Rosji do kształtowania polskiego życia publicznego

„Sputnik” to oficjalny głos Rosji w Polsce. Dzięki publikacjom na „Sputniku” wiemy jak Rosja popiera żydowską narrację o Polsce i Polakach, oraz jak wspiera działalność lewicowych ekstremistów w Polsce, w tym i upowszechnię aborcji.

 

 

 

Artykuł „Marksiści psami poszczuci” autorstwa Agnieszki Wołk-Łaniewskiej, opublikowany na tym rosyjskim portalu dla Polaków jest wyrazem poparcia Rosji dla swobody wypowiedzi dla lewicowych ekstremistów w Polsce.

Według artykułu opublikowanego na rosyjskim portalu dla Polaków, polskie przepisy naprawdę nie każą „za posiadanie pozytywnej opinii na temat komunizmu — ani za [ich] głoszenie. Zapisy konstytucji i kodeksu karnego, (…) są znacznie węższe”.

Zdaniem rosyjskiego portalu dla Polaków „konstytucja zakazuje istnienia organizacji — w tym partii — „odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu”. Nic nie mówi o poglądach jednostek”.

Jak przypomina rosyjski portal dla Polaków, polski „Kodeks karny, w art. 256, zakazuje „publicznego propagowania faszystowskiego lub innego totalitarnego ustroju państwa”, a także „posiadania w celu rozpowszechniania” materiałów, które poświęcone byłyby takiemu propagowaniu. TK wykreślił z tego paragrafu zapis karzący za „nośniki symboliki faszystowskiej, komunistycznej lub innej totalitarnej”, tłumacząc, że tak szerokie ujęcie zagraża wolności słowa”.

Według rosyjskiego portalu dla Polaków, polskie „przepisy nic nie mówią o głoszeniu komunistycznych poglądów czy sentymentów. Tatuaż z Che Guevarą, koszulka z Aurorą, flaga z sierpem i młotem — są wyrazami osobistych postaw, do których mamy prawo. Nawet w państwie PiSu”.

Zdaniem rosyjskiego portalu dla Polaków w III RP radykalnie lewicowe poglądy przeszkadzały w karierze, i za rządów SLD i „za czasów konserwatywnych liberałów, czy to spod znaku Krzaklewskiego czy Tuska”.

Sputnik znany jest też z gloryfikacji dziedzictwa PRL. Dał temu wyraz w artykule „Armia Ludowa „pokonała” Lecha Kaczyńskiego” autorstwa Tomasza Kurskiego. Rosyjski portal dla Polaków z satysfakcją przyjął, że są uznał decyzje mazowieckiego wojewody o zmianie „pięćdziesiąt nazw warszawskich ulic” wbrew rządzącej stolicą PO za bezprawną, a przede wszystkim autorytarną i niedostatecznie umotywowaną.

Jak z satysfakcją informuje rosyjski portal dla Polaków „opinię IPN sąd uznał co prawda za ważny argument dla sprawy, ale nie wystarczający do tego, by dotychczasowych patronów ulic uznać za propagowanie komunizmu. A do tego w swej decyzji wojewoda był zobowiązany. Pierwszy raz w naszym kraju zakwestionowano zdanie tej wyjątkowo zideologizowanej i posłusznej władzy instytucji, która od lat próbuje, nam Polakom, narzucać swoją jedynie słuszną wersję historii i wartości”.

Zdaniem rosyjskiego portalu dla Polaków „na razie możemy się cieszyć „zwycięstwem” Armii Ludowej nad Lechem Kaczyńskim. Zwycięstwem pamięci i szacunku”.

Na stronach rosyjskiego portalu dla Polaków znalazła się też krytyka władz Polski za przeszkadzanie Rosji w kształtowaniu życia publicznego Polski. Agnieszka Wołk-Łaniewska w artykule „„Pies mordę lizał zdrajcom i szpiegom”. Bo mówiła cyrylicą” skrytykowała polskie władze za represjonowanie Rosjan, którzy wspierali w Polsce budowę środowisk prorosyjskich.

Według rosyjskiego portalu dla Polaków „w polskim kodeksie karnym nie istnieje przestępstwo „konsolidacji środowisk prorosyjskich”, „promowania rosyjskiej narracji”, czy „podsycania animozji polsko-ukraińskich”. Ale przede wszystkim – póki co – nie ma przestępstwa „kwestionowania i podważania polskiej polityki historycznej”.”

Jak informuje rosyjski portal dla Polaków prześladowani przez polskie władze Rosjanie zostali przez Polaków oskarżeni o to, że „podejmowali „usilne próby konsolidacji środowisk prorosyjskich w RP wokół dwóch aktualnie priorytetowych dla strony rosyjskiej celów działań hybrydowych realizowanych przeciwko Polsce, tj. podsycania animozji polsko-ukraińskich w sferze społecznej i politycznej oraz kwestionowania i podważania polskiej polityki historycznej i zastępowania jej narracją rosyjską”. Polacy zaś „brali udział w kooperacji z wyżej wymienionymi cudzoziemcami w rosyjskiej wojnie informacyjnej przeciwko Polsce”.”

Dla rosyjskiego portalu dla Polaków „konsolidacja środowisk prorosyjskich”, „promowanie rosyjskiej narracji”, czy „podsycanie animozji polsko-ukraińskich”, „kwestionowanie i podważanie polskiej polityki historycznej”, to zgodnie z polską konstytucją korzystanie z wolności i praw osobistych.

Dla rosyjskiego portalu dla Polaków „popieranie i rozpowszechnianie „rosyjskiej narracji” (…) jest z konstytucyjnego punktu widzenia zachowaniem chronionym w tym samym stopniu, co kult żołnierzy wyklętych”.

Rosyjski portal dla Polaków pokłada nadzieje w tym, że prawo Rosjan do szerzenia w Polsce rosyjskiej propagandy zapewni „Trybunał w Strasburgu”. Zdaniem rosyjskiego portalu dla Polaków takie łamanie swobody wypowiedzi przez PiS nikogo nie bulwersuje prócz posła Janusza Sanockiego, wybranego z listy Kukiza ekscentryka, „który pokonał w życiu drogę z PZPR do UPR, nazywa Unię Europejską ZSSR-bis i chwali Łukaszenkę”.

Rosyjski portal dla Polaków docenił posła Sanockiego który jako jedyny „miał odwagę oświadczyć” że prześladowanie Rosjan budujących środowiska pro rosyjskie w Polsce jest bezprawne.

Rosyjski portal dla Polaków Sputnik zaapelował do swoich polskich czytelników by „wszyscy, którzy nie chcą żyć w totalitarnym państwie kontrolowanym przez policję myśli, powinni zjednoczyć się w obronie Polaków współpracujących z Jaketeriną C. i Anną Z. w stowarzyszeniu Kursk, zajmującym się głównie nieskutecznymi próbami obrony radzieckich miejsc pamięci z II wojny światowej przed zagładą z rąk szafarzy „polityki historycznej””.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

28 komentarzy

28 Komentarzy

 1. piotr p

  1 czerwca 2018 at 15:33

  Propaganda zawsze jest głupia ta jak ten artykół.

  • Paweł

   1 czerwca 2018 at 16:12

   Zanim zaczniesz komentować zerknij do słownika ortograficznego.

   • Miszcz Yoda

    1 czerwca 2018 at 17:24

    Translator mu tak przetłumaczył…Widać redakcji Sputnika nie stać na stałego, polskojęzycznego trolla?

    • Robert

     1 czerwca 2018 at 22:08

     Ależ wszystko się zgadza. Pan Bodakowski sieje propagandę antyrosyjską. Rosja ma w dupie wolność słowa dla lewaków w Polsce.

     • wolna-polska.pl

      2 czerwca 2018 at 05:40

      Rosja – My Rosjanie zostaliśmy najgorszymi niewolnikami…

     • Miszcz Yoda

      2 czerwca 2018 at 10:56

      Rosja ma w dupie lewaków, tak samo, jak miała w dupie ,,obrońców pokoju”, Zielonych i innych polieznych idiotów…Ale jak może komuś zaszkodzić, to zaszkodzi!

   • piotr p

    2 czerwca 2018 at 07:28

    Artykół lepiej pasuje do logiki tej pisaniny niż artykuł.

 2. lendzian

  1 czerwca 2018 at 15:38

  Internetowa gnida
  „dls Maverick @dls Maverick:
  Mowia ze tylko 3,55% „Polakow” na Litwie ma..polsko-unijny paszport.”

  w taki sposób p-ko Polakom propagandę uprawia, licząc na to że czytelnicy nie wiedzą iż lietuviskie prawo, NIE POZWALA na posiadanie podwójnego obywatelstwa.

  Tak więc Polacy z jałtańskiej decyzji, pozbawieni ojczyzny, którzy zostali przymusowo nadzieleni najpierw sowieckim a następnie lietuviskim obywatelstwem, nie mogą mieć dwóch obywatelstw.

  Tak oto na forach, działają antypolskie propagandowe gnidy.

  https://kresy.pl/wydarzenia/l24-prezes-falkowski-prowadzi-naciski-i-dzialania-przeciwko-zwiazkowi-polakow-na-litwie/

  • Jan Bodakowski

   1 czerwca 2018 at 16:54

   paszport litewski też jest „unijny”

 3. The Big E

  1 czerwca 2018 at 16:56

  Najlepsze nastąpi dopiero za miesiąc: „Rosyjski portal dla Polaków podsyca animozje polsko-ukraińskie, przypisując zbrodnie dokonane na Wołyniu przez specjalne oddziały NKWD przerzucone w tym celu przez front ukraińskim patriotom walczącym z …” (pewnie redaktor wymyśli, z kim walczyli). Skoro już Rosjanie stoją za Aktem 447, to nic dziwnego, że stoją i za redaktorem JB, gdy ten siedzi w toalecie i się boi.

 4. Hania

  1 czerwca 2018 at 18:24

  …uwielbiam pana Bodakowskiego 🙂

  Pisze pan Bodakowski

  „Według rosyjskiego portalu dla Polaków „w polskim kodeksie karnym nie istnieje przestępstwo „konsolidacji środowisk prorosyjskich”, „promowania rosyjskiej narracji”, czy „podsycania animozji polsko-ukraińskich”. Ale przede wszystkim – póki co – nie ma przestępstwa „kwestionowania i podważania polskiej polityki historycznej”.”

  Uprzejmie proszę zapodać art Kodeksu Karnego, co nam robaczkom grozi za ” podsycanie animozji polsko-ukrainskich”

  Tak, panie Bodakowski, jedyny poseł Sanocki wykazał się trzeźwością umysłu.
  W przeciwieństwie do pana i jemu podobnych
  Polecam świetną ripostę posła Sanockiego:

  https://marucha.wordpress.com/2018/05/23/abw-przekracza-swoje-kompetencje/

  • lendzian

   2 czerwca 2018 at 07:26

   Też zaprzaniec?

   http://isakowicz.pl/17701-2/

  • Tomek

   2 czerwca 2018 at 19:53

   A, to zależy z jakich powodów to robisz. Jeśli po prostu podsycasz animozje polsko-ukraińskie z własnych przekonań, to nie grozi ci nic. Jeśli robisz to za pieniądze płynące z zagranicy lub w porozumieniu z jakimiś zagranicznymi siłami (a takie trolle, oczywiście są), to:

   Art. 130. § 1. Kto bierze udział w działalności obcego wywiadu przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

   Czy rosyjska agentura wpływu i różnego rodzaju trolle u nas działają? Oczywiście, ostatnio choćby mieliśmy wydalenie współpracownic Stowarzyszenia Kursk, które prowadziło w naszym kraju coś w stylu historycznej wojny hybrydowej, promując rosyjską narrację historyczną czy uczestnicząc w działaniach mających na celu lżenie polskich bohaterów, jeśli z ową narracją byli w sprzeczności.

 5. Ateista

  2 czerwca 2018 at 11:22

  ZSRR się skończyła, okupacyjne wojska sowieckie opuściły Polskę a KGB nadal nadaje ze sputnika…

 6. Tomasz

  2 czerwca 2018 at 11:54

  W 1991 W Rejkiawiku Prezydent Regan spotkał się z Pierwszym sekretarzem Komunistycznej Partii Sowieckiego Sajuza Gorbaczowem rozpoczęto proces transformacji demontaż Związku Sowieckiego powstaje Federacja Rosyjska.Związek Sowiecki zmienił położenie i nazwę na Europejski Związek Republik Socjalistycznych ze stolicą w Brukseli Rada Związkowa pierwszy sekretarz Eurosajuza Kraje Związkowe Landy Armia europejska do przywracania”demokracji socjalistycznej”Panie Bodakowski a BBC i inne stacje ze zgniłego zachodu nie atakują Polski i Polaków.OD 9 maja od podpisania przez prezydenta U S A JUST ACT 477 NATO jest wrogiem Polski dlatego Polska powinna z niego wystąpić To Federacja Rosyjska i Izrael syjonistyczny twór który powstał w 1948 gdzie rządzą rosyjscy żydzi oraz U S A i organizacje żydowskie oraz R F N oraz Wlk Brytania razem grają do jednej bramki ich celem jest zniszczenie Państwa Polskiego,

 7. jacek

  2 czerwca 2018 at 12:57

  28 miljonów Rosjan oddało swe życie w walce z Niemcami,którzy chcieli zamordować słowian,my Polacy musimy o tym pamiętać i wyrażać swą wdzięczność żołnierzom Rosyjskim i Polskim,także poprzez pomniki.Kto tego nie rozumie,to jest idiotą.

 8. Dick

  2 czerwca 2018 at 16:14

  „Według rosyjskiego portalu dla Polaków „w polskim kodeksie karnym nie istnieje przestępstwo „konsolidacji środowisk prorosyjskich”, „promowania rosyjskiej narracji”, czy „podsycania animozji polsko-ukraińskich”. Ale przede wszystkim – póki co – nie ma przestępstwa „kwestionowania i podważania polskiej polityki historycznej”.”

  Panie Bodakowski.
  To nie jest zgodne z prawdą , kodeksem karnym czy konstytucją?
  Takie zarzutu prokuratura podobno demokratycznego państwa polskiego przedstawiła Mateuszowi Piskorskiemu, siedzącemu w areszcie pod przedstawionych zarzutów 2 lata!!!
  To już mamy faszyzm i dyktaturę w Polsce, że nie można mieć poglądów innych niż rząd „polski”?
  I gdzie jest w konstytucji, że „przyjaźń polsko-ukraińska” jest dobrem najwyższym, większym niż życie polskich dzieci, kobiet i mężczyzn?
  Czy nie jest tak, że Polską rządzi agentura CIA, SBU i Mosadu?
  Bo przykład choćby M. Piskorskiego jest tego niezbitym dowodem.

  • Tomek

   2 czerwca 2018 at 20:00

   Dick, nieprawdę piszesz zupełną.

   Piskorski dostał już pewien czas temu zarzuty prokuratorskie. I są to grube zarzuty, a nie jakieś tam posiadanie innych poglądów, jak sugerujesz – prokuratura w toku śledztwa wykazała mu kontakty tak z wywiadem rosyjskim, jak i chińskim. Dodatkowo, przyjmowanie z tego tytułu korzyści majątkowych. A śledztwo przeciw niemu (jego pobyt w więzieniu) trwał podobny czas, co w przypadku innych podejrzanych o szpiegostwo, możesz to sobie sprawdzić.

   Przyjaźni polsko-ukraińskiej nie ma wpisanej do Konstytucji i masz prawo nie lubić Ukraińców, masz prawo krytykować politykę rządu względem nich, jeśli się z nią nie godzisz, ale jeśli robisz to w wyniku kontaktów z jakimś wywiadem i jeszcze np. za pieniądze, to jesteś zwykłym zdrajcą i twoje miejsce jest w pierdlu. Rozróżnienie tych dwóch sytuacji jest przecież proste.

   • The Big E

    2 czerwca 2018 at 20:40

    Tomek, nieprawdę to ty piszesz zupełną, a nawet gorzej, bo manipulację. Bo jak się wczytać w zarzuty prokuratury, to szpiegostwo Mateusza Piskorskiego polegało na oddziaływaniu na grupy społeczne w kraju i za granicą, czyli coś co robi np. każdy na tym forum. A co do przyjmowania korzyści majątkowych, to żadnych danych, cyferek, dat, choćby tego, że mu Chińczycy opłacili hotel podczas wyjazdu za granicę ;)Zresztą nie zdziwię się, jak ujawnią jakieś tajemnicze przelewy, o których pochodzeniu wie tylko CBŚ lub inna ABW-ehra.

    • Tomek

     2 czerwca 2018 at 21:49

     „Bo jak się wczytać w zarzuty prokuratury, to szpiegostwo Mateusza Piskorskiego polegało na oddziaływaniu na grupy społeczne w kraju i za granicą, czyli coś co robi np. każdy na tym forum.”

     Owszem. I to, co robią wywiady poszczególnych państw od wieków – oddziaływanie na grupy społeczne w danym kraju. Czym to się różni od tego, co robisz np. Ty? Wywiady oddziaływują na grupy społeczne w danym kraju w celu realizacji interesu własnego państwa, na szkodę tego pierwszego kraju (co zarzucono właśnie Piskorskiemu). To jest zupełnie inną sytuacją, niż wolność wypowiedzi z której np. my tu korzystamy na forum, wyrażając swoje opinie, nie działając na niczyje zlecenie z zagranicy. Naprawdę tej różnicy nie widać? Jest wielu polityków np. krytycznych względem Ukrainy i czule patrzących na Rosję – ktoś im zarzut jakiś czyni?

     „A co do przyjmowania korzyści majątkowych, to żadnych danych, cyferek, dat, choćby tego, że mu Chińczycy opłacili hotel podczas wyjazdu za granicę ;)”

     No trudno, żebyś dostał teraz te dane, czy cyferki, bo akty oskarżenia są poufne. Ale z wypowiedzi prokuratury wynika jasno, że chodzi o sowite opłacanie go w zamian za jego działalność, a nie poczęstowanie go szampanem na balu w rosyjskiej ambasadzie czy kolację w Chinach.

     „Zresztą nie zdziwię się, jak ujawnią jakieś tajemnicze przelewy, o których pochodzeniu wie tylko CBŚ lub inna ABW-ehra.”

     No to jest już Twoje fantazjowanie tylko, bo nie masz żadnych podstaw, żeby zarzucać CBŚ czy ABW fabrykowanie dowodów. Zresztą, umówmy się, kim w polityce był Piskorski? Nikim. Akurat na takiego „nikogo” służby się uwzięły, by go zniszczyć?

     • Dick

      5 czerwca 2018 at 14:14

      „Oddziaływanie na grupy społeczne” to nie szpiegostwo.
      I nie jest karalne.
      Choć ABW i „polskie” władze chcą doprowadzić do cenzury i penalizacji „oddziaływania społecznego”.

      Napiszę dużymi literami.
      KAŻDA OPINIA MOŻE WYWIERAĆ JAKIŚ WPŁYW NA INNE OSOBY, NA SPOŁECZEŃSTWO.
      Ale jeśli żyjemy w wolnym kraju, gdzie można wyrażać swoje poglądy, to to nie jest przestępstwo.
      Wszyscy, którzy chcieli by cenzury, dyktatury „jedynie słusznej prawdy” tak naprawdę chcą państwa totalitarnego.
      Więcej o bezprawnym więzieniu Piskorskiego:
      http://www.wicipolskie.org/?p=31925

 9. Dick

  2 czerwca 2018 at 16:16

  Miało być: siedzącemu bez przedstawionych zarzutów 2 lata.

 10. Tomasz

  3 czerwca 2018 at 21:23

  Piskorski siedział 2 lata bez wyroku ? I zrobiono z niego agenta rosyjskiego ? Agentura to obywatele rosyjscy mieszkający w Polsce tj Rosjanie od 1956 r .To jest prawdziwa agentura rosyjska .Polakom Rosjanie nie ufają i nigdy nie ufali ,Jakie mamy służby ?Żadne opcja zreowa ,

 11. agganus

  4 czerwca 2018 at 11:24

  ad. Jacek – a ilu Polaków zabili a Polek zgwalcili ci „wyzwoliciele” tfu! Rosjanie bardziej mieszanka mongołów, normanów i chazarów niż słowianie.Po roku ’39 ale i dalej po ’45?

 12. jacek wójcikiewicz

  4 czerwca 2018 at 13:20

  ad.agganus.-Gdyby nie WYZWOLENIE,tak WYZWOLENIE,przez Rosjan Polski w 1945 roku to dziś nie byłoby ani ciebie,ani mnie,ani Polski,ani Polaków.Komunizm jest tak absurdalny,że musiał upaść.A my żyjemy.Żyjemy dzięki bohaterstwu i ofierze z życia żołnirzy Rosyjskich i Polskich.Dzięki naszemu braterstwu broni i wspólnemu zycięstwu nad Niemcami,którzy od 1300 lat chcą unicestwić i zamordować nas słowian.To,że Niemcy byli wtedy „nazistami”,a Rosjanie ”Bolszewikami”,to sprawa drugorzędna.To była walka o nasze Być,albo niebyć.Radzę lekturę książek Romana Dmowskiego,który to wszystko przewidział.Warto czytać geniuszy.

  • Dick

   5 czerwca 2018 at 14:21

   Pan to wie, ja to wiem, jakaś grupa Polaków.
   Prymitywne umysły jednak nie potrafią dostrzec, że rzeczywistość nie jest czarno-biała.
   Że czasami mniejsze zło jest koniecznym wyborem.
   I nie przeszkadza im, że obecnie tresuje się Polaków na szykowaną wojnę z Rosją, po której nie będzie już nas…

   Musisz to wiedzieć(314)Duda i A. Appelbaum rozpoczynają nową kampanię antyrosyjską?:
   https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=b74NQM4vXqM

   Powtórzę za panem Braunem.
   Naszym najważniejszym zadaniem jest przeżyć i nie dać się wysłać na żadną wojnę.
   Dla nas, dla naszych dzieci, dla kolejnych pokoleń Polaków.

 13. Dick

  5 czerwca 2018 at 14:52

  NWO coraz bliżej:

  https://newsbook.pl/2018/06/05/macron-powoluje-pierwsze-na-swiecie-ministerstwo-prawdy-niczym-u-orwella/

  U nas też przebierają nogami, by wprowadzić cenzurę…

 14. Pingback: c3j8vb5w4dxctv36cxct5x4wd

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra