Polskość

Dr Marta Cywińska: „Domowa pajdokracja to straszliwa klęska dorosłych”

Dorośli już jakoś to przełknęli – wiek XX stał się wiekiem dziecka – w domyśle:  domowej pajdokracji – to ich  straszliwa klęska, wszystko za swoje dzieci chcieli robić: sprzątać, decydować, wynosić śmierci, ustawiać ich polityczne kariery i poglądy.

Nadmiernie ciućkanie się tylko wzmocniło szyderstwo ze strony dorastających dzieci, które z jednej strony okazały się niesamodzielne wskutek wyręczania, z drugiej – szybko przejęły władzę jak Król Maciuś Pierwszy i starych pognały, gdzie pieprz rośnie, tytoń oraz babka lancetowata, byleby do młodości się nie wtrącali

Aż ciarki mnie przechodzą na samą myśl, gdy słucham tych bezbrzeżnie smutnych opowieści dorosłych, co wedle własnego mniemania mieli dobre intencje, a rzeczywistość rozsypała się na drobny piasek.

Wiek XXI – a przynajmniej jego pierwsze dwudziestolecie – miał szanse wejść do historii jako wiek wychowania patriotycznego na przekór neobolszewickim i formom zła organicznego. Tąpnęło niestety komunikowanie się międzypokoleniowe – bo nie jestem pewna, czy liczne wpisy na Facebooku i  tym podobnym sztucznościach  oraz mejlowe przerzucanie  się frazesami można nazwać umiejętnością prowadzenia rozmowy.

Tym bardziej w tak neosurrealistycznym absurdzie doceniam tych, z którymi mogę się serdecznie porozumiewać, a bez względu na moment dziejowy okazują mi dobroć i serce. Z niektórymi nawet jestem w stałym kontakcie od ponad czterdziestu kilku lat – niezmiennie.

Teraz ludziom się nie chce pisać mejli „zaangażowanych” pozytywnie, ciepłych emocjonalnie, pokazujących zainteresowanie drugim człowiekiem, z uwzględnieniem troskliwe zadawanych pytań. Gdy budzą się rano, już po omacku – nim sięgną jeszcze po kawę i okulary – szukają włączonego FB, do którego przytuleni zasypiali przecież zaledwie wieczorem. Co im tam miłość czy przyjaźń bezwarunkowa, grunt, żeby obrazki szybko się przesuwały, jak w kalejdoskopach naszego dzieciństwa.

FB- taka gwarna plaża bez piasku, ale z laniem wody. A zamiast ziarenek – twarze bez reszty ciała zakleszczonego w zupełnie innych realiach, od których ucieczka na FB i tak  nas nie uwolni.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

2 komentarze

2 Komentarzy

 1. klioes vel pislamista

  10 lipca 2018 at 22:34

  Dentysta-faszysta

  Bernt Herlitz (ze Stirlitzem jawne podobieństwo!)
  Popełnił przeokropną anty-RODO zbrodnię:
  Ujawnił ile średnio syryjskie maleństwo
  Ma lat… (Przecież odmładzać się jest w świecie modnie!)

  Sąd szwedzki z wyprzedzeniem, na jakie przystało
  Szpicy postępu, skazał rasistowską mendę
  Na czterysta tysięcy koron grzywny… Mało!
  Dentysta stracił pracę. Ja tracić nie będę:

  Opiszę całą podłość czynu szpiegowskiego!
  To rasista! A skoro rasista, to razem
  Ksenofob i faszysta! I wróg wybranego
  Narodu!… (Posługiwał się w swej pracy gazem!!!)

  A skoro, jak dowiodłem zupełnie niezbicie,
  Jest antysemitnikiem (więc i homofobem),
  To jest …POLONOFILEM!!!… Już jasno widzicie
  Wskroś zbrodnię! (Co dedukcji dowiodłem sposobem.)

  https://ndie.pl/dentysta-ujawnil-prawdziwy-wiek-przebadanych-imigrantow-stracil-prace-dostal-olbrzymia-kare/

 2. Pingback: c3j8vb5w4dxctv36cxct5x4wd

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra