Z zagranicy

Skąd bierze się tak roszczeniowa postawa migrantów?

Jeśli skoncentrujemy się na migrantach z Afryki możemy zauważyć powody, dla których mają oni tak roszczeniową postawę.

Kraje afrykańskie od wieków są wykorzystywane przez białych do pozyskiwania tanich surowców. Kolonialna a potem neokolonialna polityka wobec nich skutkuje tym, że są one podzielona na sfery wpływów. Nikt nie przejmuje się tym, że granice państw nie są zgodne z granicami zamieszkania poszczególnych ludów, czego konsekwencją są nieustanne bratobójcze wojny.

Z jednej strony mieszkańcy tych krajów są traktowani jako tania siła robocza, a z drugiej strony kraje Zachodu wysyłają tam pomoc humanitarną, aby uniknąć kolejnych katastrof humanitarnych.

Misjonarze zauważają, że wśród Afrykańczyków dostrzec można już specyficzną mentalność roszczeniową, która polega na tym, że dla czarnoskórych biały jest kojarzony z tym, który wyzyskuje ale też i daje – daje, bo musi, bo tylko to jest sprawiedliwe, daje bo sam ma zasobów bez ograniczeń. Stąd misjonarze podkreślają, że jeśli nie mogą np. spełnić wszelkich potrzeb swoich podopiecznych rodzi to ich rozczarowanie a nawet gniew.

Ludzie ci przebywają do Europy, wierząc, że tam biali ludzie mają wszelkie dobra i mają je pod dostatkiem. Są przekonani, bo tego nauczyli ich biali, że wszystko od nich otrzymają, co więcej nie jako dar miłosierdzia, ale w efekcie aktu sprawiedliwości.

Kiedy nie otrzymują czego chcą, wpadają we frustrację i niszczą, co się da. W ich przekonaniach utwierdzają ich także lewacy i liberałowie, którzy obiecują im złote góry i wmawiają, że im się przecież należy.

Potrzeba zacząć od mocnego sygnału, że tutaj nie otrzymają tego, czego oczekują.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

3 komentarze

3 Komentarzy

 1. Sarmata

  13 sierpnia 2018 at 14:31

  Skąd bierze się tak roszczeniowa postawa migrantów?
  Z braku wszelkich skrupułów zwanych wychowaniem i kindersztubą.

 2. piotr p

  13 sierpnia 2018 at 15:43

  Wszystkie rewolucyjne, zbrodnicze ideologie począwszy od Rewolucji Francuskiej żywią się poczuciem krzywdy, która nie musi być realna, ważne żeby w nią uwierzyć. Tą krzywdę sami muszą sobie wyrównać stąd rewolucyjna grabież („weżcie sobie to złoto z Egiptu bo wam się należy”). Następnym elementem rewolucji są rzezie („to są wasi wrogowie zabijcie ich”). Za tymi wydarzeniami stoją ludzie, dla których krzyż i królestwo niebieskie jest przekleństwem a rzeż świętością. Na tym polega ich przymierze z szatanem.

 3. niko

  15 sierpnia 2018 at 17:54

  murzyni sa bez skrupolow, a wrecz tupet ze wszystkie dobra sawiata cywilizowanego im sie naleza , a w geneach maja nierubstwo, a estetyka jest im obca to cwane dzikusy , potrafja tylko krasc , wszynac wszelkie rozboje i czesto zyja w swiecie narkotykowym , zaznaczam nie jestem rasistka na tle rasowym ale taka jest smutna rzeczywistosc a lewactwo swiadomie przyzwala na najazd do europy I nie tylko tzw czarnego zlota .

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra