Z zagranicy

Niemieccy naziści coraz bardziej niebezpieczni

Z raportu opublikowanego przez niemieckie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych wynika, że niemieccy neonaziści są lepiej uzbrojeni, niż dotychczas sądzono.

Radykalnym grupom skonfiskowano ponad 800 sztuk broni, włącznie z pistoletami, strzelbami i materiałami wybuchowymi, a wszystko w ciągu zaledwie dwóch ostatnich lat.

Na terenie Niemiec działa obecnie 13 grup ekstremistycznych, co do których przez ostatnie dziesięć lat trwają śledztwa. 

Raport został opublikowany po tym, jak w zeszłym tygodniu aresztowano jedną trzecią członków neonazistowskich bojówek, podejrzanych o zabicie dziesięciu osób, w tym kilku właścicieli sklepów tureckiego pochodzenia, w atakach między 1998-2007 rokiem. Policja natrafiła na ślad morderców, kiedy dwóch mężczyzn pozostawiło płytę DVD, na której przyznają się do dokonania dziesięciu morderstw.

Mężczyznom tym zarzuca się ponadto dokonywanie napadów na banki oraz atak bombowy w zachodnim mieście Kolonii.

Anna Wiejak
fot. Wikimedia Commons

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra