Kościół

Kolejne prześladowania. Egipt: Nie chcemy tutaj kościoła

Jak wiadomo chrześcijanie prześladowani są na całym świecie. Ostatnie prześladowania miały miejsce w Egipcie. Ciekawe, tylko co na to obrońcy praw człowieka? 

fot. wikimedia.org

Kościół Sultan Basha w Egipcie został otoczony i zniszczony już po raz drugi. Podobno przechodzący ludzie obok kościoła słyszeli krzyki:

„Nie chcemy tu kościoła.”

Policja interweniowała dopiero wtedy kiedy niszczona została brama i kamery na ścianie kościoła.

Rozpętała się też bójka pomiędzy dwoma mężczyznami.

W lipcu również doszło do ataku na ten sam kościół. Przez trzy dni odbywały się demonstracje, przez co musiał zostać zamknięty na jakiś czas.

Od kilku lat zamykane są też kościoły w Egipcie.

W egipskiej wiosce Esna pod kościołem al-Zeneqia zebrał się tłum. Aresztowano pięciu demonstrantów i pięciu chrześcijan.

Chrześcijanie nie tylko prześladowani są w Egipcie, ale także w Pakistanie, Afganistanie…coraz częściej także w Indiach, gdzie Hindusi boją się, gdyż liczba zarówno chrześcijan jak i muzułmanów rośnie w zabójczym tempie.

 

 

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

8 komentarzy

8 Komentarzy

 1. banita

  2 września 2018 at 16:08

  Dzieje się tak dlatego że Europa wpuściła islam na swą ziemię, dała im większe prawa jak Europejczykom. Muzułmanie nie przyjęli tego jako dobroci, lecz jako słabość wynikłą z niewiary. Przyjęli to jako zwycięstwo allaha nad niewiernymi i zachowują się tak jak na barbarzyńskich zwycięzców przystało. Czy Niemcy hitlerowskie gdy podbiły Europę, gdy ruszyły poza nią zachowywali się inaczej? Oczywiście że nie. Ich sojusznicy z Japonii poczynali sobie równie okrutnie. To samo dotyczy powstającego USA w stosunku do IndianJedyne wyjście to wyzwolić Europę z islamskiego jarzma. Przegonić z naszych ziem. Pozostanie jeszcze schizofreniczne lewactwo ich też trzeba pozamykać razem z pseudo organizacjami pseudo obrony pseudo praw człowieka. Chrześcijanie są postrzegani jako słabe przegrane ofiary i dopóki islam nie zostanie wypędzony nic się nie zmieni na lepsze tylko na coraz gorsze. Albo Chrześcijanie pokażą siłę, albo zostaną W Y M O R D O W A N I.

  • beat

   5 września 2018 at 12:28

   masz racje to sa fakty
   Tam gdzie nie ma Boga tam budza sie demony
   Paruzja tuz tuz
   Pan Jezus Przyjdzie niebawem KK bedzie przesladowany
   Piotr to Polak w średnim wieku, mieszkający z rodziną w Kraju, dobrze sytuowany. Był u mnie niedawno. Opowiedział mi o swoim nawróceniu i o tym, jak Bóg prowadzi go i poucza. Mogłem zweryfikować jego poznanie: patrząc na mój stary dom od razu wiedział, że był on „kuźnią” mojego powołania.
   Nadesłany przez Piotra scenariusz wydarzeń zawiera dużo elementów już znanych nam z różnych źródeł
   – na temat niektórych z nich pisałem – ale także całkiem nowe. Najbardziej uderzające jest to, że potrafił je wszystkie odpowiednio uszeregować. Dla mnie osobiście najbardziej zaskakujące jest to, że to oczyszczenie świata ma trwać bardo długo – wg Piotra możliwe, że aż ok. 7 lat – a także nie jedno, ale dwukrotne wystąpienie Antychrysta: teraz i na samym końcu świata.

   Nie mamy tego traktować jak „dogmatu wiary”, gdyż plany Boże zawsze zależą od reakcji ludzi na nadchodzące wydarzenia. Jeśli potraktujemy jednak ten tekst jako „ostrzeżenie prorockie”, możemy mieć duży wpływ na kształt życia osobistego, rodzinnego, czy nawet naszej Ojczyzny w najbliższym czasie.

   1. Pierwsze zamieszanie będzie jesienią […]. Chyba będzie to miało związek z bankami i rynkami. Myślę, że ich początek, intensywność i długość trwania są zależne od tego, jak wielu ludzi odpowie na głos Nieba. Początek będzie bardzo łagodny i nie wielu go dostrzeże.
   2. […] Dalsze zamieszanie bankowe i konflikt Izrael-islamiści.
   3. Wybuch tej wojny spowoduje rozlanie się konfliktu najpierw na okoliczne państwa, a później w całej Europie chwycą za broń muzułmanie. We Francji zacznie się rozlew krwi i przeniesie się na Niemcy. Widziałem płonący kościół w Niemczech i coś w rodzaju „nocy noży”. Nie będzie to trwać długo. Nie widziałem, jak zostało to powstrzymane, ale po chwilowym szoku sytuacja ta zostanie „zamrożona”. Jednak Niemcy będą strasznie zalane krwią.
   14 sierpnia 2018 zobaczyłem naszych żołnierzy w wozach bojowych niedaleko granicy z Niemcami. To było dla nich przerażające: bandy muzułmanów próbowały przedrzeć się do Polski. Odczuwałem ich emocje: młodzi żołnierze czuli się osamotnieni i przerażeni. Jednak Bóg zainterweniował i wrogowie się cofnęli.

   Wiem, że będzie się wtedy modlić bardzo dużo ludzi z tych, którzy to teraz czytają.

   4. Ludzie przerażą się wtedy i zaczną wracać do Kościoła, ale będzie to dopiero początek. W kwietniu 2018 usłyszałem głos w czasie Mszy (co ciekawe, kościół był akurat pełny): „Niebawem kościoły zaczną się napełniać”.
   5. Coś zupełnie fizycznego (astronomicznego) pojawi się na niebie (ale to będzie chyba taka forpoczta). Mimo wszystko ludzie jeszcze bardziej się przestraszą, jednak szybko wytłumaczą to astronomią. Tylko nieliczni odczytają w tym kolejne ostrzeżenie z Nieba.
   6. I wtedy konflikty chwilowo stłumione rozpalą się, zapanuje wojna. Chiny, które mocno odczują ten kryzys bankowy, wybuchną. Rozpęta się straszna wojna, będzie bardzo intensywna, ale wszyscy zobaczą, że do niczego nie doprowadzi. Tu chyba najbardziej ucierpią Rosja i USA, ale rykoszety tego będą wielkie.

   System bankowy padnie zupełnie. Nie będzie żywności. Będzie ogromne zamieszanie. Tylko Łaska Boża może ocalić wybranych.
   7. I wtedy przyjdzie wielki sztuczny pokój. „Jeden światowy rząd”. Żydzi na mocy zmian dostaną w posiadanie tereny, które umożliwią im zapoczątkowanie odbudowy Wielkiej Świątyni.

   Ponieważ stare systemy bankowe nie będą już w stanie odtworzyć pewnych danych, zaproponują jeden nowy światowy bank – jeden superbank, zostaną nadane jakieś chipy do płacenia. Kto nie uzna tego rządu i jego porządku – nie dostanie znaku lub czipa, więc niczego nie kupi, będzie na marginesie. Na ten znak nie będą chcieli się zgodzić głównie chrześcijanie, widząc w nim „znak bestii”, i chyba nim właśnie będzie.

   Zacznie się prześladowanie chrześcijan, bo na czele tego rządu będzie stał Antychryst. Będzie on chciał wybić ludziom z głowy Boga raz na zawsze. Będziemy ukrywać się z Eucharystią, będziemy ukrywać pozostałych księży, którzy nie zdradzą Boga i nie pójdą na współpracę z tym rządem. Powstanie nieprawdziwy Kościół, by zwodzić […]. Będzie wielu męczenników krwi.

   8. Ale tego Bóg już nie będzie tolerował, ponieważ dał dosyć czasu i znaków do nawrócenia widząc, co robią ludzie. Przyjdzie na mały sąd (osobisty każdego, w odróżnieniu od Sądu Ostatecznego). Poprzedzi go wiele ostatecznych znaków, m.in ten, że żydzi zaczną się nawracać [Uwaga: żydzi piszemy z małej litery, jeśli chodzi o wyznawców religii, a z dużej, gdy chodzi o narodowość].
   9. Ludzie zobaczą, jak zostali oszukani. Pozostali wierni Bogu będą wzmocnieni. Niestety Antychryst z rządem, z opętańcami, ruszy w szale niszczenia. Widząc że przegrywa, użyje całej swej mocy, by zwodzić ostatni raz w „starym świecie”. Część ludzi chwilę wcześniej nawróconych porzuci Boga i powróci do szatana. Zaczną się znowu mordy i nienawiść, która wyleje się na resztkę wiernych Bogu księży, zakonnic i zakonników, którzy ujawnią się, chcąc nieść pomoc potrzebującym oraz nawracającym się ludziom.
   Nieliczni staną w ich obronie, znowu oddając życie dla Boga.
   10. Bóg widząc to odsłoni obiekt, który pojawi się dość nagle. Dla większości ludzi będzie już za późno. Po [jego] uderzeniu zacznie się ziemia kręcić szybciej, będą wichury, trzęsienia ziemi, może ziemia przesunie się na orbicie. Spadnie też deszcz ognia z nieba, ziemia będzie pękać (widziałem jedną scenę: zapadające się pod ziemię domy, wsie, a nawet miasta, nikt się nie ukryje, nikt nie ocaleje – to było straszne!). Wiem, że zaczną wybuchać wulkany, wznosząc pyły. Powstaną powodzie od tego uderzenia i [morza] zaleją dużą część kontynentów.
   11. W końcu będą 3 dni ciemności (one będą chyba od tych pyłów, będą dziwne burze z tych pyłów wysoko i cicho). Słyszałem jak demony, wydając niewyobrażalnie straszne dźwięki, będą chodzić po ziemi. Niczego nie widziałem, bo siedzieliśmy z rodziną i modliliśmy się do Boga.
   12. Po trzech dniach ciemności uniosłem zaciągnięte rolety i wyjrzałem przez moje okno. Widziałem inny świat: za drogą, którą widać z mojego okna: było morze i góry, wszystko było dobre, a światło było inne. Ale ludzi było bardzo mało…

   Miałem pokazane, że zostaną tu pozostawieni tylko ci, którzy się nawrócą i porzucą grzechy całkowicie, będą żyli tak jak nauczał Pan Jezus, będą całkowicie zdani na wolę Boga. Zostaną tu pozostawieni głównie po to, by modlić się za dusze w Czyśćcu.

   Zapewne w kilku momentach przyda się wszystko, do czego czuję się powoływany przez Boga. Chcę wykonać Jego wolę najlepiej jak będę umiał, nawet za cenę wyśmiewania, upokorzenia i odrzucenia, bo wiem, że to nastąpi.

   Bardzo chciałbym zobaczyć chociaż przez chwilę ten prawdziwy świat, w którym moglibyśmy żyć, gdyby nie nasze grzechy, i modlić się za dusze w Czyśćcu. […] Ludzie przestaną się śmiać, kiedy zacznie się wypełniać to, o czym wiedziałem ja, a o czym wciąż mówili Prorocy.
   Wiem, że na czas potrzebny do zakończenia istnienia czyśćca zostanie „związany” Antychryst. Oni chyba ukryją się w jakichś podziemnych bunkrach, ale powrócą i powoli znowu zaczną zwodzić ludzi aż do końca świata.

  • Tomek

   9 września 2018 at 20:58

   Egipt nie leży w Europie, to ci chyba umknęło, banito – twoje zatem dywagacje o wpuszczaniu islamu do Europy i rady co do wypędzenia muzułmanów z Europy jako rozwiązania problemu mają się zatem do kwestii prześladowania Koptów jak piernik do wiatraka.

 2. Jurek

  2 września 2018 at 16:19

  Za tymi lewakami i imigrantami stoją całe sztaby międzynarodowej organizacji pod przewodnictwem usraela. I to oni sterują tymi procesami. Martwy sie raczej swoim krajem. Może być za późno, trzeba odsunąć cały układ po 1989 r z obecną zmianą.

  • banita

   2 września 2018 at 16:31

   Jako samotna wyspa otoczona przez islam w dodatku toczona przez żydostwo od środka nie przetrwamy. Istnienie wolnej chrześcijańskiej Polski zależy od takiej samej Europy. Jeden patyk łatwo połamać, całej wiązki zaś nie sposób.

  • Egzorcysta

   2 września 2018 at 16:39

   Madrze prawisz, ale takie „odsuniecie” ,miedzynarodowki syjanistycznej od wladzy w Polsce, rowna sie najbardziej krwawej wojnie swiatowej 3ciej,powiedzmy 3 milonow Polakow z takim imperiami jak USA, Niemcy, Rosja a nawet Chiny, czy NATO.Do tej wojny chetnie przystapi Ukraina (te nam juz naszykowali w Polsce na wypadek realizacji Twjego pomyslu)I oczywiscie Niemcy.
   Z celem i sensem Twojego pomyslu sie zgadzam w pelni, ale mozne najpierw sprobujmy ich przstac tu w Polsce zywic swoja praca, swoimi pienedzmi, swpomi owocami pracy? Przy okazji dowiesz sie ilu w Polsce jest chetnych do tej walki o swoj kraj.

   • banita

    2 września 2018 at 17:34

    Pięknie to brzmi, ale tylko wewnętrzne porządki u nas będą pracą Syzyfa. Lobby wspierające żydostwo w Polsce jest bardzo silne, tak silne że żydzi są butni i pewni siebie. To jest jak remont starego spróchniałego domu trzeba całą zgniliznę naraz zrzucić by położyć nowe tynki, nowe podłogi. Zostawiona nawet jedna zgniła deska zarazi resztę, nie oczyszczona chociaż jedna ściana z grzyba zniszczy dom. Mamy przykład z 1989 roku. Na początek wystarczy rozwalić Unię Europejską i przywrócić granice. Tak by ludzie znów poczuli że są w swoim domu. Ten chaos wprowadzony jest celowy. Europa przestała być jako silna wiązka państw i stała się spróchniałym patykiem. By móc powrócić do korzeni unia musi przestać istnieć. Krew i tak się będzie lała w tej wojnie światowej. Lewactwo kierowane i wspierane przez żydów nie ustąpi samo, islam też się nie zechce wycofać z zajętych ziem. Nie ma bezkrwawych wojen, nawet ta już sporo wylała, chociaż wciąż wielu się upiera że jeszcze jej nie ma, że dopiero przyjdzie. To kolejne żydowskie kłamstwo. Sam Izrael morduje bez opamiętania i to nie tylko na Bliskim Wschodzie. To wszystko to ta III Wojna Światowa – teraz, nie kiedyś.

    • Tomek

     9 września 2018 at 21:00

     Odpocznij od Internetu, banito – taka życzliwa rada ode mnie:)

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra