Z kraju

Zajęcia w szkole z LGBTQ. Ordo Iuris protestuje

Gender Ręce precz od dzieciZastępca Prezydenta Gdańska w liście do dyrektorów szkół podważa prawa rodziców i twierdzi, że warsztaty antydyskryminacyjne mają w tym mieście charakter obowiązkowy. Instytut Ordo Iuris prostuje nieprawdziwe informacje i przypomina, że szkoła nie może wymagać obecności uczniów podczas takich zajęć, gdy rodzice się na to nie zgadzają.

Prowadzona przez Instytut Ordo Iuris akcja „Chrońmy Dzieci” wykazała, że realizowane w szkołach zajęcia dodatkowe są niekiedy prowadzone przez organizacje promujące obyczaje grup LGBTQ, utożsamiające się z ideologią gender i propagujące permisywny model edukacji seksualnej.

Dlatego rodzice coraz częściej sięgają po przygotowane przez Ordo Iuris rodzicielskie oświadczenie wychowawcze, które ma im pomagać w skutecznej realizacji prawa do zapewnienia dziecku wychowania zgodnego z ich przekonaniami. Tak też stało się w Gdańsku, gdzie 28 czerwca został przyjęty przez Radę Miasta kontrowersyjny „Model na rzecz Równego Traktowania”.

19 września Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska Piotr Kowalczuk wystosował „list do Pań Dyrektor, Panów Dyrektorów, Nauczycieli i Nauczycielek gdańskich placówek oświatowych”, w którym odnosi się do działań rodziców korzystających ze swoich konstytucyjnych praw, kwestionując przy tym wspomniane rodzicielskie oświadczenie wychowawcze.

Ponieważ materiał ten wprowadza adresatów w błąd, prezentując dalece nierzetelne oceny, Instytut Ordo Iuris odniósł się do jego treści w swoim stanowisku.

STANOWISKO INSTYTUTU ORDO IURIS:

Prostując nieprawdziwe informacje Zastępcy Prezydenta Miasta Gdańska, Instytut Ordo Iuris wskazuje m.in., że:

nieuprawnione i wprowadzające w błąd są podejmowane przez Zastępcę Prezydenta Gdańska próby utożsamienia warsztatów antydyskryminacyjnych z niekontrowersyjnym zadaniem szkoły polegającym na kształtowaniu w uczniach postaw obywatelskich;

„warsztaty antydyskryminacyjne” nie stanowią realizacji podstawy programowej edukacji szkolnej. Podstawa programowa szczegółowo wymienia listę zajęć obowiązkowych, takich jak matematyka, historia, biologia i inne. Żadne z nich nie przewiduje wpajania uczniom takich treści, współtworzonych przez aktywistów LGBT. Stąd, uczestniczenie w warsztatach dzieci i młodzieży uzależnione jest od zgody rodzica;

prowadzenie „działań antydyskryminacyjnych” przestało być w zeszłym roku obowiązkiem szkoły wynikającym z ministerialnego rozporządzenia;

rodzicielskie oświadczenie wychowawcze pozwala na realizację prawa rodziców do zapewnienia dziecku wychowania zgodnego z ich przekonaniami także wówczas, gdy warsztaty antydyskryminacyjne odbywają się – co jest bezpodstawną praktyką – w ramach lekcji obowiązkowych;

umieszczanie warsztatów antydyskryminacyjnych w ramach obowiązkowych lekcji jest niczym innym jak próbą „obejścia” rodziców, wytrącenia im podstawowego narzędzia wpływu na treści przekazywane dzieciom w szkole i zredukowania instytucji zgody rodzicielskiej do obszaru zajęć sportowych, gry na instrumentach, tańca itp.;

,,Chęć podważenia rodzicielskiego oświadczenia wychowawczego jest przykrym świadectwem postawienia interesu ideologicznych aktywistów ponad elementarnymi prawami rodziców” – zauważył mec. Rafał Dorosiński z Ordo Iuris.

Instytut przypomina, że udziela wsparcia rodzicom, których prawo do wychowania dziecka zgodnie z własnymi przekonaniami jest podważane.

Adres do kontaktu: dzieci@ordoiuris.pl

Źródło: Ordo Iuris

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

13 komentarzy

13 Komentarzy

 1. bobik

  26 września 2018 at 09:05

  Ciekawe, kiedy platformiana sitwa z Trójmiasta pójdzie za kratki?

  • GG.

   26 września 2018 at 12:50

   .
   W tej chwili widzimy, że p. Cywińska (ktoś inny z redakcji?) zmieniła tytuł powyższego materiału i usunęła zamieszczony w nim pierwotnie link do oryginału: ordoiuris.pl/rodzina-i-malzenstwo/ordo-iuris-odpowiada-na-list-zastepcy-prezydenta-gdanska-dotyczacy-warsztatow (25.09.2018).
   .
   Dlaczego?
   .
   Z tekstu na prawy.pl wynika, że czytamy tutaj stanowisko Ordo Iuris;
   .
   „STANOWISKO INSTYTUTU ORDO IURIS:
   .
   Prostując nieprawdziwe informacje Zastępcy Prezydenta Miasta Gdańska, Instytut Ordo Iuris wskazuje m.in., że: (…)”.
   .
   Tymczasem, z oryginału tejże publikacji na stronie ordoiuris.pl (patrz link podany na wstępie) wynika, że jest to tylko OMÓWIENIE stanowiska Ordo Iuris, a pełna treść tego stanowiska jest tam udostępniona (w pliku PDF) pod linkiem:
   .
   Stanowisko Instytutu Ordo Iuris https://ordoiuris.pl/pliki/dokumenty/Stanowisko_Ordo_Iuris_Gdansk
   .
   Pełny tytuł tego dokumentu: „Stanowisko Instytutu Ordo Iuris w sprawie listu Zastępcy Prezydenta Miasta Gdańska do Dyrektorów i Nauczycieli gdańskich placówek oświatowych” (b.d.).
   .
   .
   Wniosek:
   .
   Albo ktoś w redakcji prawy.pl nie potrafi redagować materiałów do publikacji, albo CELOWO UTRUDNIŁ czytelnikom dotarcie do bardzo ciekawego oryginału stanowiska Ordo Iuris w tej sprawie, na dodatek nazywając mylnie stanowiskiem Ordo Iuris jego streszczenie i wycinając linki źródłowe.
   .
   .
   Warto jednak przeczytać i skopiować oryginał przedmiotowego stanowska, m.in. ze względu na podaną w nim wykładnię prawną UPRAWNIEŃ RODZICÓW DO CHRONIENIA DZIECI PRZED NIEPOŻĄDANYMI TREŚCIAMI NARZUCANYMI PRZEZ PAŃSTWO I SZKOŁĘ.
   .
   W konkretnej sprawie opinia Ordo Iuris brzmi tak:
   .
   „rozpowszechnianie fałszywej informacji jakoby „szkoła nie miała prawnego wymogu zbierania i respektowania ww. oświadczeń [zgody] od rodziców” może spotkać się z zarzutem podżegania dyrektorów do nadużycia władzy czyli działania na szkodę interesu publicznego lub prywatnego. Za takie działanie, w przypadku funkcjonariusza publicznego, jakim jest Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska, grozi odpowiedzialność karna przewidziana w art. 231 k.k.”
   .
   Jednak to prawo rodziców do chronienia światopoglądu dzieci rozciąga się także na inne przypadki i rodzaje INDOKTRYNACJI, więc warto mieć pojęcie o jego podstawach.
   .
   .

 2. GG.

  26 września 2018 at 09:07

  .
  „RODZICE MAJĄ TYLE DO POWIEDZENIA W SZKOŁACH, CO ŻYD PODCZAS OKUPACJI” – zob.: List od nauczyciela: „Do znudzenia powtarzam swoim uczniom: jesteście ofiarami systemu edukacji w Polsce” https://kobieta.onet.pl/wiadomosci/list-od-nauczyciela-do-znudzenia-powtarzam-swoim-uczniom-jestescie-ofiarami-systemu/sqyt33g (10.09.2018).
  .
  Rządzą przecież socjaliści liberalni, a wcześnie rządzili socjaliści komunistyczni i było to samo.
  .
  Nowe jest to, że zarządy samorządów traktują Polskę jak swój prywatny folwark.
  .
  Dawniej programy szkolne były ustalane w Warszawie i narzucane województwom do realizacji, a dzisiaj zastępcy prezydentów miast wdrażają dyrektywy rad miast.
  .
  Co na to PiS – głosiciel programu silnego państwa.
  .
  To nie jest sprawa zależna od wyniku wyborów samorządowych.
  .
  Miasta i gminy powinny wyłącznie dawać podatki na państwową oświatę, a programami, infrastrukturą i nauczycielami powinno rządzić centralnie ministerstwo oświaty.
  .
  W dobie komputeryzacji jest to jak najbardziej możliwe.
  .
  CZYM WŁAŚCIWIE ZAJMUJE SIĘ PANI ZALEWSKA ???
  .
  .

  • Grze

   26 września 2018 at 11:40

   Przeczytałem. Gratuluję znalezienia czegoś mądrego na Onecie. Rzeczywiście wartościowy tekst.

 3. clear bing history

  26 września 2018 at 09:17

  Protecting your privacy online is crucial to ensuring your security is maintained and that you are able to enjoy an open, unrestricted internet experience. when you browse the internet experience.

 4. Zbysław

  26 września 2018 at 12:11

 5. Chiński Górol

  26 września 2018 at 13:34

  Początek końca zdrowego moralnie intelektualnego wychowania w szkołach polskich. Tzw „warsztaty antydiskryminacyjne” to bezczelne kłamstwo. Są to „warsztaty sodomizacji” dzieci i młodzieży. A co robi Ministerstwo Szkolnictwa i Nauki ? Co ważniejsze dla Pani Minister : czuwanie nad wychowaniem dzieci i młodzieży czy robienie zdjęć z prezesem Kaczyńskim ?

 6. Adam

  26 września 2018 at 14:44

  W Gdańsku rządzi klika kacyka Adamowicza i jego sługusów.Adamowicz to najgorszy prezydent, zwłaszcza w ostatnim czasie.To przyjaciel dewiantów.Wyraził zgodę na przeloty samolotów pasażerskich na niskich wysokościach nad miastem,kupił złom z Niemiec w postaci tramwajów,a zwłaszcza autobusów.Nie potrafi liczyć.Udaje,że się pomylił w liczeniu mieszkań,pieniędzy.
  Dlaczego PIS do tej pory nie skazał go?.

 7. Ateista

  26 września 2018 at 18:53

  UM w Gdańsku łamie konstytucję? Co robią KODziarze?! Śpią? Niech mu założą koszulkę KON STY TU CJA. Chyba, że ich majdany obejmują tylko akcje finansowane z UE.

 8. Pingback: Michał Marusik | oficjalna strona

 9. 24 Essay

  5 października 2018 at 13:05

  It’s always a bit awkward when a winning team showboats. You could get beaned for that in baseball or get hard fouled in basketball for showboating while you are far ahead or on the cusp of winning

 10. Buy custom Essays

  17 października 2018 at 15:43

  That is the reason guardians are progressively swinging to the parental instructive proclamation arranged, or, in other words them adequately actualize the privilege to guarantee a youngster’s childhood as per their convictions.

 11. word unscrambler

  3 listopada 2020 at 09:17

  I will always support you! It really means a lot to me

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra