Polskość

Rozdarte szaty pana reżysera

Pomalutku zapominałam o rozdartych szatach reżysera Saramonowicza, leżącego Rejtanem na wszystkich drogach wiodących ku Podkarpaciu, gdy sprawa znowuż stanęła przede mną w pełnej swej krasie. Wszystko przez rodzinkę, która zjechała do stolicy na patriotyczny Marsz. Rodzinka, tak jak i ja, jest z Podkarpacia. Od słowa do słowa, i weszliśmy na temat.

Ów reżyser, który szczęśliwie wyleciał mi z głowy i – niestety- wrócił, poza robieniem filmów z gatunku podkasanej muzy, daje też głos w kwestiach politycznych. Ostatnio uczepił się jak rzep mego Podkarpacia. Powód był strasznie straszliwy. Otóż z Rzeszowa nadbiegła wieść, że tamtejsi samorządowcy, nie bacząc na obowiązujący w Europie trend kroczenia w stadzie politpoprawnych baranów, ośmielili się ogłosić swój region krainą dla życia. Miejscem, gdzie szanowane są wartości chrześcijańskie, bez mieszania dzieciom w głowach imprezami typu„tęczowy piątek”. Gdzie nie ma wstępu gender emisariusze ruchu LGBT nie mają tu w ogóle czego szukać. To w skrócie. Rzeczywiście okropieństwo. Wzburzyło to reżysera – i popłynął niczym rwący podkarpackimi dolinami San. Wylał wodę swych myśli w Wielkim Apelu do…Właśnie, do kogo? Do wszystkich Polaków w kraju i za granicą? A może tylko do kręgu oświeconych celebrytów. Jakby nie było, ważkie to myśli. Posmakujmy ich choćby w postaci cytatu, w którym zawarto sedno apelu.

„…Powinniśmy tam przestać jeździć na wakacje letnie i zimowe… Przestać kupować produkty pochodzące z Podkarpacia. Zrobimy sobie listę firm stamtąd i zaczniemy je – jedna po drugiej – konsekwentnie bojkotować…”

Ajaj, aż strach się bać. Jeśli bowiem np. ten, którego duszą szarpnął ów Apel, właśnie leci samolotem wyposażonym w części montowane w Mielcu, będzie musiał jeszcze przed lądowaniem maszynę opuścić. Tak na wszelki wypadek, bo ani chybi jego walizy podróżne trafią na lotnisku do bagażowego melexa, także produkowanego w tym podkarpackim mieście. A samochodowe GPS? Ileż tu trzeba zachodu, ażeby usunąć ślady istnienia kierunku „południowy wschód”. Tej strony Polski ma nie być – i już!

Apel reżysera stwierdził to wyraźnie! Zresztą nieważne… Przecież i tak osoby posłuszne Wielkiemu Apelowi na krok się nie ruszą w lecie czy w zimie aby odwiedzić paskudne, bo podkarpackie Bieszczady – i inne tu miejsca. Jeśli jednak zły los zmusi ich do jazdy przez Podkarpacie, winni prowadzić auto z zamkniętymi oczami, żeby nie narażać się na widoki regionu pogrążonego w dusznej ciemnocie wartości. Każdy, kto wezwanie reżysera poprze, otrzyma też listę wszystkich podkarpackich miejscowości, aby jakimś przypadkiem nie wziął do ust serka, masła,chleba, wyprodukowanego w podkarpackiej mleczarni czy piekarni. Gorzej z ziemniakami. Na nich napisów brak. Żaden kłopot. Wystarczy zwrócić się do Unii z postulatem wprowadzenia pieczątek na każdej bulwie, podobnie jak to jest z jajkami. Na tym nie koniec. Nieodzowne będzie wystąpienie do wszystkich telewizji z żądaniem usunięcia tej części kraju z map pogody, i wydania zakazu wymieniania przez pogodynki nazw: Rzeszów, Przemyśl, Łańcut, Przeworsk, Leżajsk, Jarosław, Mielec, Kolbuszowa, Krosno, Brzozów, Jasło, Gorlice, San, Wisłok.

Trzeba ponadto uruchomić szybką ścieżkę prawną dla rozwodów. Jest wszak niedopuszczalne aby oświecony Europejczyk/Europejka był w związku z kimś z Podkarpacia. Kiedy rozważałam sposoby usunięcia tej krainy w niebyt, wredny chochlik podsunął mi wywiad, jakiego reżyser udzielił w sierpniu br. roku pismu „Viva!”.

„Kiedyś doradzałem, dziś już tego nie robię. Dlaczego? Bo jest w tym coś buńczucznego. Że wiem lepiej, jak ktoś powinien żyć. Wszelako im dłużej żyję, tym mniej mam tej pewności. Powiedziałbym wręcz, że straciłem pewność co do pewności…”

Oj, wielki z pana kłamczuszek. Wszak nadal wie pan lepiej, jak ktoś powinien żyć. Tym razem ze wskazaniem na ciemny lud Podkarpacia. W imieniu tego ludu i swoim wyrażam niniejszym radość, że będziemy mieć przyjemność nareszcie nie widywać pana w naszym pięknym regionie.

fot. Daniel.zolopa/CC BY-SA 3.0 pl/Wikimedia Commons

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

9 komentarzy

9 Komentarzy

 1. Jan

  17 listopada 2018 at 13:47

  Wypowiedział się jak idiota.

 2. Tomek

  18 listopada 2018 at 00:14

  Pani Zuzanno, to co napisał Saramonowicz to była ironia, żart. Ponieważ wielu nie zrozumiało, Saramonowicz obiecał, że pod każdym swoim żartem będzie teraz dawał gwiazdkę z podpisem: „uwaga, to tylko ironia”. Może z wyjaśnieniem też słowa „ironia”. Co by wszyscy mogli zrozumieć. Pozdrawiam piękne Podkarpacie!

  • nowojorczyk

   28 lutego 2019 at 15:28

   Jeśli to był żart, to należy mu współczuć tak kiepskiego poziomu, że prawie nikt nie zrozumiał żartu.
   Jak na reżysera, to kiepściutką ma wyobraźnie….co zresztą gołym okiem widać po jego twórczości i popularności.
   Znasz jakieś jego „dzieła ‚ ???…bo ja nie.

 3. rychu

  19 listopada 2018 at 12:01

  Wyglada na to ze co żydzi mowia to jest jeden wielki szmonces i tak trzeba traktowac holokaust indusry

 4. Jacek zarazek

  21 listopada 2018 at 08:03

  Pan reżyser jest idiotą i jak widać nie jest to przypadłość rzadka w tym zawodzie.

 5. windows 10 settings

  22 listopada 2018 at 15:10

  Synchronization is best and therefore important process of computer and this Windows 10 Microsoft site gives the best way to synchronize our settings.

 6. pikbee

  9 marca 2019 at 07:11

  Dziękujemy za udostępnienie wpisu! Cieszę się, że mogę to znaleźć tutaj.

 7. happy wheels

  2 kwietnia 2019 at 06:29

  Great blog! I appreciate the efforts you made when writing this article. I hope the best work from you in the future is good. I want to thank you for this site! Thanks for sharing.

 8. Austpi

  15 maja 2019 at 14:40

  Lilly Cialis 5mg buy levitra 10 mg Priligy Generico En Farmacias Priligy In Sri Lanka

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra