Rodzina

Czeka nas radykalna walka o rodziny

– Odkąd świat jest światem rodzinę zawsze tworzyli matka, ojciec i dzieci. Zmieniając to budujemy nową wieżę Babel. Trzeba się temu przeciwstawić – powiedział przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny ks. abp. Vincenza Paglia.

 

Hierarcha ostrzegł on zarazem, że w tej sprawie czeka nas radykalna walka i trzeba być tego świadomym. Zdaniem abp. Vincenza Pagli jest ona niezbędna, bo tylko taka rodzina tworzy i kształtuje społeczeństwo, kulturę, historię i naród. Takiej rodziny nie wolno dyskryminować – podkreślił szef watykańskiej dykasterii.

 

Zapytany przez Radio Watykańskie, o to, co powiedziałby tym, którzy życzą sobie, by synod zmienił nauczanie Kościoła, stwierdził:

 

„Ja życzyłbym sobie, aby nastała nowa wiosna tych rodzin, na który opiera się nasze społeczeństwo. To taka rodzina z matką, ojcem, dziećmi i dziadkami jest fundamentem społeczeństwa we wszystkich krajach świata”.

 

I dodał: „Niestety o tak rozumianej rodzinie często się zapomina, często się z nią walczy, jest ona przedmiotem pogardy. Ale w ten sposób podcinamy gałąź, na której wszyscy siedzimy i wpadamy w kanał indywidualizmu, który wyniszcza nasze społeczeństwa. Wielkie wrażenie zrobiła na mnie ostatnio wiadomość, że w Londynie pewna kobieta chciała poślubić samą siebie, bo sama była dla siebie jedyną osobą, do której miała zaufanie”.

 

„Trzeba więc odkryć piękno «my», «my» nie takich samych. Jeśli człowiek od małego będzie odkrywał to piękno my, piękno rodziny, to będzie też wspierał społeczeństwo w jej najbardziej newralgicznym punkcie” – powiedział ks. abp Paglia.

 

Not. MP

za: rv

fot. flickr.com/ jeff_golden

 

© WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

361 komentarzy

361 Komentarzy

 1. Norman

  5 listopada 2017 at 03:32

  thx for the info

 2. escape room teambuilding

  10 listopada 2017 at 06:43

  I couldn’t refrain from commenting. Exceptionally well written!

 3. Bitcoin pharmacy

  10 grudnia 2017 at 19:34

  htanks for the info

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra