„My, jako kandydaci na radnych Prawa i Sprawiedliwości, widzimy pomoc humanitarną, która dociera do potrzebujących. Minister Beata Kempa opowiadała jak wygląda pomoc w krajach afrykańskich i widzimy jak ta pomoc wzrosła siedmiokrotnie”

– stwierdził Kanthak.

Jan Kanthak otrzymał poparcie wyborcze od minister Beaty Kempy.

„Jest to człowiek o wielkim sercu. to, że dostrzegł aspekt pomocy humanitarnej dla mnie bardzo się liczy. to co dla mnie jest ważne to kwestia jego pomysłów na Gdańsk”

– powiedziała minister Kempa.

„Podczas spotkania z mieszkańcami przymorza Beata Kempa mówiła o działaniach humanitarnych rządu. w ciągu dwóch lat budżet na tę pomoc wzrósł siedmiokrotnie z 23 do 173 milionów złotych. minister ds. pomocy humanitarnej powiedziała w gdańsku, że negatywne stanowisko rządu dotyczące braku zgody na przymusową relokację do polski uchodźców jest stałe i się nie zmieni”

– informowało radiogdansk.pl

Beata Kempa uczestniczyła w spotkaniu z mieszkańcami Gdańska, zorganizowanym przez kandydata Zjednoczonej Prawicy do Rady Miasta Gdańska Jana Kanthaka, rzecznika prasowego i szefa gabinetu politycznego ministra sprawiedliwości.

W wyniku ostatnich wyborów Jan Kanthak został radnym, a więcej o jego programie można było przeczytać w "Gdańskim Wieczorze".