Z zagranicy

Sarkozy zwolennikiem tradycyjnego modelu rodziny

Chociaż prezydent Francji – zdaniem wielu – nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań i może mieć problemy z ponownym wyborem na stanowisko, to w sprawach kluczowych dla instytucji rodziny oraz ludzkiego życia nadal prezentuje rozsądne podejście.

 

 

Nikolas Sarkozy w niedawno udzielonym wywiadzie dla magazynu Le Figaro podkreśla, że jego poglądy w sprawach legalizacji małżeństw homoseksualnych i eutanazji, pozostają od lat niezmienne.
Prezydent mówi, że prawne dopuszczenie do zawierania związków przez osoby tej samej płci otwiera dla nich drogę do adopcji dzieci, czemu jest on radykalnie przeciwny.

– W trudnych czasach, gdy nasze społeczeństwo potrzebuje wzmocnić swoje podstawy, nie jest koniecznym rozmywanie obrazu podstawowej instytucji, którą jest małżeństwo- twierdzi Sarkozy, który jednocześnie zaznacza iż istnieje potrzeba uregulowania kwestii dotyczących m.in. możliwości dziedziczenia majątku, przez żyjące ze sobą osoby homoseksualne. Jednak nie jest to dla niego argumentem dla nadania im możliwości zawierania „związków”, co może „zaszkodzić instytucji małżeństwa”.

Rozsądne poglądy francuski prezydent prezentuje także w sprawie eutanazji.

– Legalizacja eutanazji może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji, które były by sprzeczne z naszym sposobem pojmowania godności ludzkiej- mówi na ten temat Sarkozy.

Trudno powiedzieć, czy tego typu deklaracje są rzeczywistymi poglądami prezydenta, czy tylko grą, mającą na celu pozyskanie głosów konserwatywnego elektoratu przed zaplanowanymi na kwiecień wyborami prezydenckimi. Wielu prawicowców czuje się zawiedzionych prezydencją Sarkozy’ego i możliwe, że odwrócą się oni w stronę Frontu Narodowego Marine Le Pen.

 

Kuba Klimkowicz

Na podstawie: LifeSiteNews

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Kliknij, aby dodać komentarz

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra