W trakcie konferencji przed stadionem narodowym odbyła się demonstracja nominowanej przez USA i Izrael na irańską opozycję marksistowsko islamistycznej Organizacji Bojowników Ludowych Iranu — Ludowych Mudżahedinów. Demonstracje tą wsparli reprezentanci trzódki pastora Chojeckiego, politycy PO i PiS.

 

Protest przeciwników Teheranu poparli też przedstawiciele antykatolickiej, protestanckiej i syjonistycznej telewizji „Idź pod prąd”.

 

Pod Prąd o Iranie:

Na wiecu był też Marcin Święcki.

 

Marcin Święcicki o Iranie:

Marcin Święcicki był stypendystą George Washington University (1976) i Uniwersytetu Harvarda (1985), doradcą prezydenta Litwy Valdasa Adamkusa, koordynatorem Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie do spraw ekonomicznych i ochrony środowiska, dyrektorem ośrodka analitycznego UNDP Blue Ribbon Analytical Center w Kijowie, przewodniczącym Komitetu Budowy Muzeum Historii Żydów Polskich.

 

W PRL Marcin Święcicki działał w Związku Młodzieży Socjalistycznej, Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej, Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Od 1972 do 1982 pracował jako główny specjalista w Komisji Planowania przy Radzie Ministrów. Od 1982 pracował jako dyrektor studiów i analiz w Konsultacyjnej Radzie Gospodarczej. Od 1989 do 1990 w Komitecie Centralnego PZPR. Uczestnik obrad okrągłego stołu po stronie rządowej. W 1989 z listy rządowej został posłem na sejm kontraktowy.

 

Tadeusz Mazowiecki zrobił go w swoim rządzie ministrem współpracy gospodarczej z zagranicą. W 1993 został posłem z listy Unii Demokratycznej (partii środowiska Gazety Wyborczej). Od 94 do 99 był prezydentem Warszawy (z poparciem SLD i Unii Wolności powstałej z połączenia KLD Tuska z UW). Do 2002 był w Radzie Warszawy. Działał w UD, Unii Wolności, Partii Demokratycznej. W 2006 został radnym sejmiku z listy Lewicy i Demokratów, w 2010 ponownie zyskał mandat z listy PO. W 2011 został działaczem PO i posłem z listy tej partii. Jest zięciem Eugeniusza Szyra (który karierę zaczynał w Komunistycznej Partii Polski, a w PRL był ministrem).

 

Demonstracje przeciwników Iranu wsparł też senator PiS Ryszard Majer.

 

Senator PiS Ryszard Majer o Iranie:

Przemówienie senatora PiS do Irańczyków:

Ekspert o Iranie:

Jan Bodakowski