Jak mówił premier: "Będzie to ponad miliard, może dwa miliardy. Zobaczymy, jakie będą straty oszacowane  (...) polskie państwo nie zostawi rolników w potrzebie. (...) Musi w biedzie pomagać polskiemu rolnikowi. Polskie państwo jest po to, żeby wspierać w trudnych momentach (...) W naszym planie gospodarczym w Planie na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju właśnie rolnictwo polskie znajduje naczelne miejsce".

Dodał też: "Chcemy dla polskiej wsi wspaniałej przyszłości, żeby Polska małych miast i terenów wiejskich była przyciągająca, a nie wyludniała się. Taka będzie polska wieś w najbliższych latach i dekadach".

"Będzie to ponad miliard, może dwa miliardy. Zobaczymy, jakie będą straty oszacowane" - dodał. Morawiecki mówił, że "polskie państwo nie zostawi rolników w potrzebie. (...) Musi w biedzie pomagać polskiemu rolnikowi. Polskie państwo jest po to, żeby wspierać w trudnych momentach". "W naszym planie gospodarczym w Planie na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju właśnie rolnictwo polskie znajduje naczelne miejsce" - zapewnił szef rządu.

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/polska/news-premier-mateusz-morawiecki-zapowiada-doplaty-w-zwiazku-z-sus,nId,3167431#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox