Szybsze przemieszczanie się

Nie chodzi tutaj wcale o łamanie przepisów poprzez nadmierną prędkość. Motocykle ze względu na swoje niewielkie gabaryty są w stanie sprawnie omijać korki. Można to zaobserwować chociażby na autostradach, gdzie jednoślady są często przepuszczane przez służby drogowe pasem awaryjnym, jeszcze przed posprzątaniem chociażby resztek po wypadku, w momencie, kiedy samochody osobowe i ciężarowe muszą cierpliwie czekać. Kolejnym aspektem są światła. W krajach, w których motocykle i skutery są absolutnie wszędzie, jak chociażby we Włoszech, nikogo nie dziwią samochody organizujące "tunel", którym mogą przejechać jednoślady, tak aby mogły dostać się na sam początek kolejki do świateł.

Łatwiejsze znalezienie miejsca parkingowego

Wielu na pewno zauważyło motocykle, które są zaparkowane absolutnie wszędzie. Dzieje się tak z prostej przyczyny - ze względu na niewielkie gabaryty oraz wagę można w bezpieczny i nikomu niewadzący sposób wjechać w miejsca absolutnie niedostępne dla samochodów. Dodatkowo motocykliści w większości polskich miast są zwolnieni z opłat parkingowych w płatnych strefach, co dodatkowo zwiększa komfort ich użytkowania w miastach.

Idealne dla podróżników

Motocykl jako środek transportu potrafi być bardzo uniwersalny - sprawia to, że idealnie nadaje się na wszelkiego rodzaju wyprawy w nieznane. Aktualne oferty dealerów pełne są sprzętów terenowo - turystycznych co sprawia, że tym samym motocyklem można z powodzeniem podróżować zarówno autostradą, jak i piaszczystymi wydmami. Oczywiście można do tego celu wybrać samochód terenowy, niestety są to często pojazdy o bardzo dużym spalaniu, które ze względu na gabaryty nie będą sobie dobrze radziły w momencie wjazdu do miasta i potrzeby zaparkowania czy sprawnego przemieszczania się wąskimi osiedlowymi uliczkami.

Sposób na wyrażenie siebie

Są crusiery, motocykle sportowe, choppery, sprzęty turystyczne. Każdy może znaleźć coś dla siebie, a dzięki bogatemu asortymentowi akcesoriów jeszcze bardziej pokazać swój charakter poprzez maszynę. Jest to szczególnie widoczne wśród kierowców cięższych motocykli, które z daleka obwieszczają swoje przybycie ciężkim basowym brzmieniem, a później cieszą oczy wieloma chromowanymi powierzchniami. Możemy wśród nich znaleźć zarówno sprzęty wręcz ascetyczne, bez szyby, tylnego siedzenia, idealnie wpasowujące się w fenotyp samotnego jeźdźca, z drugiej strony natomiast można spotkać ten sam model z zamontowanym radiem, oparciem pasażera, licznymi sakwami bagażowymi, a nawet uchwytem na kubek, co sprawia, że pojazd wygląda jak ciężko objuczony koń. Mimo że w obu przypadkach jest to ten sam motocykl, poprzez drobne zabiegi ich właściciele mogą pokazać, kim są.

Niesamowita wolność

Choć nie jest to pierwsza rzecz, o której myślą kierowcy samochodów, jazda motocyklem dostarcza nieporównywalnie większej ilości bodźców poprzez fakt, że jedyne, co dzieli motocyklistę od środowiska zewnętrznego, to tylko kombinezon i szyba kasku.

Artykuł został opracowany we współpracy z fastserv.pl - zakładem mechaniki samochodowej z Poznania