Rozmówcy odnieśli się do wypadków sentymentu do Hitlera w Polsce, roczny bitwy pod Wiedniem, ataku Jakubiaka na Konfederacje, występu Kidawy-Błońskiej w Radomiu, szkodliwość ekscesów ''ekologów'', planów likwidacji antyklerykalnej fundacji, rosyjskich zachwytów nad filmem Vegi „Polityka", wściekłości Rosji z powodu konferencji w Berlinie, skandalicznego wyroku na Ziemkiewicza, ścieków w Wiśle, płci posła PO, prześladowania profesora za korzystanie przez niego z wolności słowa, fałszowania wyborów.

 

Portal „W polityce" poinformował o tym, jak nominowana przez PO na premiera z racji na posiadanie sławnych pradziadków Kidawa-Błońska promowała swoją kandydaturę do sejmu w Radomiu na spotkaniu, podczas którego władze samorządowe rozdawały kupione za pieniądze podatników czujniki czadu emerytom. Była to niesmaczna inicjatywa, bo agitacja wyborcza polityków nie powinna być finansowana z publicznych pieniędzy. Co zabawne Kidawa-Błońska kandyduje z miasta Warszawa, a nie z Radomia, więc nie wiadomo czemu agitowała w Radomiu, a nie w Warszawie. Inicjatywa samorządowców z PO wkurzyła mieszkańców Radomia, którzy nie szczędzili polityczce Koalicji Obywatelskiej (czyli PO i przystawkom) krytyki.

 

Jak informuje TVP info „poseł Marek Jakubiak z Federacji dla Rzeczypospolitej w programie »Kwadrans polityczny« TVP1 stwierdził, że Konfederacja jest w stanie utworzyć rząd z Platformą Obywatelską, aby odsunąć Prawo i Sprawiedliwość od władzy". Jan Bodakowski skomentował złośliwie słowa Marka Jakubiaka, stwierdzając, że pan Jakubiak niewątpliwie jest specjalistą od koalicji z PO, bo po tym, jak porzucił Konfederacje, to chciał startować z listy Bezpartyjnych Samorządowców, z których wielu to byli działacze PO, którzy po tym, jak zdobyli pozycję lokalną uniezależnili się od władz PO, a teraz gdy nie udało się zarejestrować listy Bezpartyjnych Samorządowców, Marek Jakubiak znalazł się na lodzie, i w ramach zaprzyjaźniania się z PiS atakuje Konfederacje.

 

Komentatorzy portalu Prawy pl. skrytykowali działaczy aktywistów Greenpeace, którzy zakłócili prasce terminalu węglowego w Gdańsku, blokowali wpłynięcie statku z węglem z Mozambiku. Zdaniem publicystów prawicowego portalu akcje takie nie mają na celu ochrony przyrody tylko realizacje interesów ekonomicznych Niemiec. Jan Bodakowski przypomniał, że spalanie węgla w elektrociepłowniach jest bezemisyjne dzięki filtrom i nie stawi zagrożenia dla środowiska, i działalność ''ekologów'' nie ma sensu. Publicysta przypomniał również, że kontakty gospodarcze z biednymi krajami Afryki pozwalają tym krajom się rozwijać i likwidować biedę, odbieranie krajom Trzeciego Świata zysków z eksportu uderza w biedną ludność kolorową i może przez nią być odbierane jako rasizm.

 

Interlokutorów bardzo ucieszyła informacja o planach likwidacji antyklerykalnej fundacji „Nie lękajcie się", której działalność jest wykorzystywana przez lewice do rozkręcania kampanii nienawiści wobec duchownych katolickich i wmawiania Polakom, że wszyscy księża to pedofile. Fundacja ma zostać zlikwidowana, bo jej prezes został oskarżony przez lewicowe media o wyłudzanie pieniędzy od innych ofiar pedofilów i źle prowadził finanse fundacji. Nikt nie chce kontynuować działalności fundacji – działalność ma być prowadzona pod nowym szyldem. Jan Bodakowski przypomniał, że lewica nie ma szczęścia do swoich celebrytów, przypominając kolesia od oprawy muzycznej antyPiSowskich demonstracji oskarżanego o handel kobietami i zmuszanie do prostytucji, bezrobotnego alimenciarza informatyka oskarżanego o przewałki z organizacyjną kasą.

 

W dyskusji publicyści portalu Prawy pl. zwrócili uwagę, że rosyjski portal dla Polaków „Sputnik" na swoich stronach bronił przed krytykę i chwalił film Vegi „Polityka". To, że Moskwa broni ''Polityki'' przed krytyka publicystów portalu Prawy pl. nie zdziwiło. W filmie młodzi narodowcy polscy patrioci ukazani są jako naziści gwałcący kobiety i katujący sympatycznych antyfaszystów, telewizja ojca „Rydzyka" oskarżona jest o przekupienie antyfaszystów, by zorganizowali urodziny Stalina (w rzeczywistości to TVN wyemitował reportaż o urodzinach Hitlera), a sam ojciec „Rydzyk" ukazany jest jako chciwiec i drań, który olewa gwałcenie kobiet (chcący wykorzystać cierpienie kobiety dla swoich wstrętnych działań politycznych). Stosunek rosyjskiego portalu do szkalującego polskich nacjonalistów i Kościół filmy to kolejny przykład tego, że Moskwa, która w Rosji dba o moralność i wspiera cerkiew, w Polsce szerzy demoralizacje i wspiera ataki mające na celu zniszczenie Kościoła.

 

Jan Bodakowski